Domeikavos gimnazistai mokė mažesniuosius anglų kalbos (1)

Domeikavos gimnazijos mokinių susitikimas

Domeikavos gimnazijos mokinių susitikimas

Kauno rajono Domeikavos gimnazija sėkmingai įgyvendino projektą „Auginkime vieni kitus“, kuris padėjo pradinukams pagerinti anglų kalbos žinias, taip pat sutelkė ir sustiprino visą mokyklos bendruomenę. Korepetitoriais tapę aukštesniųjų klasių mokiniai bent kartą per savaitę susitikdavo su mažiausiais bendruomenės nariais, padėdavo jiems ruošti namų darbus, pasikartoti išmoktas temas ir t. t.

„Rudenį atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei pusė pradinukų norėtų, kad vyresni gimnazistai padėtų mokytis, ypač anglų kalbos, nes ji sekasi sunkiausiai“, – pasakoja Kristina Balčaitienė, Domeikavos gimnazijos istorijos mokytoja.

Anot K. Balčaitienės, vasario–gegužės mėnesiais korepetitoriais savanoriškai dirbo dvidešimt du 7–11 klasių mokiniai. Gimnazistai patys derino susitikimų laiką ir vietą.

„Iš pradžių anglų kalbos mokiau du, vėliau – tris antrokus. Su jais susitikdavau kiekvieną ketvirtadienį po penkių pamokų, – pasakoja Lineta Gedminaitė, Domeikavos gimnazijos dešimtokė. – Prieš pirmąjį susitikimą šiek tiek nerimavau, ar būsiu gera mokytoja, tačiau viskas klojosi puikiai. Kartu su berniukais ne tik ruošėme namų darbus, bet ir išbandėme įvairius žaidimus anglų kalba.“

Pasak K. Balčaitienės, korepetitoriai kas mėnesį rinkdavosi į susitikimus, kuriuose dalydavosi savo patirtimi, spręsdavo iškilusias problemas. Jiems teko įveikti įvairių sunkumų, pavyzdžiui, vesti užsiėmimus, kai vienas iš mokinių itin aktyvus, kitas – gerokai ramesnio būdo, gludinti kampus dėl nesutampančių charakterių ir kt.

Projekto „Auginkime vieni kitus“ pradžioje ir pabaigoje vyko bendri susitikimai su pradinių klasių mokiniais.

„Smagu, kad mokiniai ne tik kartu mokėsi anglų kalbos, bet ir susidraugavo, – džiaugiasi pedagogė. – Naujais mokslo metais planuojame tęsti darbus, pakviesti prisijungti dar daugiau korepetitorių, mokyti ne tik anglų, bet ir lietuvių kalbos bei matematikos.“

Kaip pastebi K. Balčaitienė, projektas pagerino mokinių bendravimo įgūdžius ir užimtumą, padėjo pradinukams įsilieti į mokyklos bendruomenę, ugdyti pagarbą vieni kitiems ir kurti saugią aplinką. Nuo mažens išmokę bendradarbiauti ir veikti išvien, mokiniai ateityje bus aktyvesni, drąsiau imsis įvairių iniciatyvų.

Domeikavos gimnazijos projektas „Auginkime vieni kitus“ yra viena iš projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ iniciatyvų, kurias šiuo metu vykdo 120 švietimo įstaigų – bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų, kolegijų – iš 30-ies savivaldybių.

Projektą „Kuriame Respubliką“, kuris tęsis iki 2014-ųjų rugsėjo pabaigos, įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais. Jį finansuoja Europos socialinis fondas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Daugiau informacijos apie projektą „Kuriame Respubliką“ rasite interneto svetainėje   ir socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje .

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė