Birštonas pradeda vasaros sezoną (0)

Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Birželio 7 d. Birštone prasidėjo vasaros sezonas. Kurorte netruks pramogų: per 3 dienas šventės lankytojai galės išsirinkti sau labiausiai patinkančius renginius bei pramogas.  Šiemet šventės organizatoriai kviečia dalyvauti 37 skirtinguose renginiuose. Birštoniečiai ir kurorto svečiai pirmą kartą galės oficialiai apsilankyti išskirtiniame pastate – mediniame kurhauze, kuris iškilmingai šiandien atveria duris. 

Vienas esminių Birštono sezono šventės akcentų – atgimęs Birštono kurhauzas. Tai vienintelis Lietuvoje toks išlikęs medinės architektūros pastatas, kuriame išsaugota istorinė dvasia. Kurhauzas – unikali erdvė, joje vyks klasikinės muzikos, džiazo, pučiamųjų koncertai ir bus eksponuojami meno kūriniai. Šiame pastate netolimoje ateityje planuojami ir Lietuvos, ir užsienio menininkų kūrybos pristatymai, kurie tikėtina meno sklaidos požiūriu bus įdomūs ir birštoniečiams, ir miesto svečiams.

Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Vasaros sezoną Birštonas pasitinka ne tik įspūdingai išaugusių vietų skaičiumi, bet ir įvairiausiais renginiais: kino festivalio „Sidabrinė gervė“ atidarymu, prancūziškos muzikos vakaru, muzikos ir pramogų švente, kurioje dalyvaus įvairios Lietuvos grupės, vandens motociklų ir „žmogaus – reaktyvinės raketos“ šou vasaros estradoje. Aktyvaus poilsio mėgėjams siūlomi renginiai ir danguje, ir žemėje: oro balionų skrydžiai, Lietuvos ir Baltijos šalių vandens motociklų čempionatas. Šventės metu didžiausias pasaulyje 16 vietų oro balionas skraidins visus, norinčius pamatyti unikalų kurortą iš paukščio skrydžio. Tikimasi, kad renginių gausa ir programos įvairovė sukvies tiek svečių, kad jau šeštadienį, pagrindinę renginio dieną, mieste pramogaus dvigubai daugiau žmonių nei įprastai.

„Mes siekiame, kad Birštonas klestėtų ir kurorto svečius priimtų kokybiškai atsinaujinęs, teikiantis geras sanatorinio gydymo, reabilitacijos, sveikatinimo ir sveikatos turizmo paslaugas. Birštonas kuria žaliojo, palaikančio pusiausvyrą su gamta, prisidedančio prie ekosistemos išsaugojimo, miesto reputaciją. Tai ateities, kompaktiškų miestų, kuriuose – saugu, gera ilsėtis, patogu dirbti ir gyventi – misija“ – teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Atsinaujinęs Birštonas siekia konkuruoti tarptautinėje turizmo, sveikatos paslaugų rinkoje. Šiuo metu vykdomų išskirtinių projektų kryptis – mineralinio vandens ir natūralių gamtos išteklių panaudojimas sveikatinimo turizmui – tai mineralinio vandens galerijos ir jūrų klimato atmosfera, kurią bus galima pajausti tik Birštone.

Į kurortą atvykstančius svečius pasitiks sutvarkytas, pernai baigtas atnaujinti Birštono kurorto centrinis parkas. Šeimų poreikiams pritaikytame centriniame parke įrengti patrauklūs sporto, aktyvaus poilsio (treniruoklių) ir skulptūrų takai. Aktyvaus sporto takuose įrengti lauko treniruokliai, žaidimų aikštelės vaikams.

 * * *

Birštono kurortas

Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. 82 % Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Bendras savivaldybės teritorijos plotas – 124 km2. Birštono miesto plotas – 13 km2. Savivaldybę sudaro Birštono miestas ir Birštono seniūnija. Birštono savivaldybėje gyvena per 5300 gyventojų. Didesnė jų dalis, t. y. 3200 gyvena mieste, o likusieji 46-iuose Birštono seniūnijos kaimuose.

Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kai Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.

Nemuno vingiais keliavo ir jų grožį aprašė rašytojas Vladislavas Sirokomlė, apdainavo poetas Justinas Marcinkevičius, drobėse įamžino dailininkas Nikodemas Silvanavičius.

Siekdamas tapti ekologišku darniu miestu, Birštonas pirmasis Lietuvoje pasitvirtino „EKO miestas“ koncepciją bei pradėjo įgyvendinti tarptautinį demonstracinį projektą „ECO-life“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė