Lietuvos Romuvos apeiginė grupė „Kūlgrinda“ baltų kultūrą pristatys JAV (1)

„Kūlgrinda“ | Rengėjų nuotr.

„Kūlgrinda“ | Rengėjų nuotr.

Birželio 5 d. Lietuvos Romuos apeiginė grupė „Kūlgrinda“ išvyko į JAV pristatyti  Romuvos puoselėjamas baltų kultūros ir religijos vertybes.

Prieš šią kelionę į užjūrį Alkas.lt pakalbino Lietuvos Romuvos Krivį Joną Trinkūną.

Sužinojome, kad Lietuvos Romuvos apeiginė grupė „Kūlgrinda“ rengiasi išvykti už jūrų marių. Kur ir kada žadate važiuoti?

Mes keliaujame į Jungtines Amerikos valstijas, kur esam pakviesti į Masačiusetso valstiją surengti kelis koncertus ir mokymus. Amerikiečių tarpe yra neblogai žinomas Kūlgrindos ansamblio vardas ir atliekama muzika. Kūlgrindos kompaktinės plokštelės prieš dešimtmetį jau susilaukė dėmesio ir labai teigiamų vertinimų.  Mes nuolatos gauname laiškų iš žmonių, besidominčių mūsų muzika su klausimais, kada mes apsilankysime JAV? Ir štai, sulaukėme pakvietimo iš mūsų artimų draugų – muzikos mylėtojų iš Masačusetso. Apie būsimą renginį galima rasti naujausių žinių feisbuko puslapyje.

Kokie žmonės domisi „Kūlgrindos“ atliekamomis giesmėmis ir muzika?

Amerikoje yra nemažai lietuvių, kuriuos labai domina Romuvos idėjos. Tačiau jie nebuvo pajėgūs surengti mūsų išvykos. Tai pajėgė padaryti žymi rytinės pakrantės bendrija – Earth spirit community (Žemės dvasios bendruomenė). Įdomu tai, kad šita bendrija yra orientuota į Europos keltiškąsias tradicijas, o pačios bendrijos vadovas Andras Korbanas (Andras Corban) yra kilęs iš Ispanijos Galicijos krašto, kuris iki šiol yra išlaikęs keltiškas tradicijas.

Ką jūs ketinate parodyti savo gerbėjams?

Kaip žinote, „Kūlgrinda“ yra apeigų ansamblis, todėl savo pasirodymuose mes giedosime daugiausia apeigines giesmes ir grosime apeiginę muziką. Ypatingą dėmesį skirsime giesmėms Saulei ir jos pagerbimui, dar ir dėl to, kadangi artėja Vasaros Saulėgrįža.

Kas važiuoja į Ameriką? Ką atrinkote, nes Jūsų būrys yra didelis?

Iš tiesų mūsų pajėgas sudaro penki pagrindiniai geriausi dainininkai ir muzikantai. Jie visada ir sudarė „Kūlgrindos“ branduolį.

Ko tikitės iš kelionės?

Aš turėjau progos daugiau kaip prieš dešimt metų dalyvauti tos bendrijos vasaros stovykloje. Stovykla man labai patiko, patiko stovyklos žmonės, kurių pasaulėjauta labai artima mūsiškąjai, romuvietiškai. Ir juos labai domina lietuvių (baltų) dvasinė ir muzikinė veikla. Dėl to aš vertinu mūsų šį žygį kaip baltų ir keltų suartėjimo veiksmą. Informacija apie koncertus dalijomės ir su Bostono Romuvos lietuviais, jie taip pat turėtų atvykti į koncertą.

Būtų įdomu išgirsti jūsų įspūdžius iš kelionės.

Informuosime alkas.lt skaitytojus apie savo įspūdžius.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė