Prezidentė D.Grybauskaitė stebėjo karines pratybas „Kardo kirtis 2013“ (nuotraukos) (0)

Prezidentė stebėjo karines pratybas „Kardo kirtis“

Prezidentė stebėjo karines pratybas „Kardo kirtis“

Birželio 5 d.Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pabradės poligone stebėjo tarptautines karines pratybas „Kardo kirtis 2013“.

Tai vienos didžiausių šiais metais rengiamų tarptautinių pratybų, kurias bendrai organizuoja JAV sausumos pajėgos Europoje ir Baltijos šalys. Vienu metu pratybos vyksta Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Baltijos šalys, padedamos sąjungininkių, tobulina kolektyvinės gynybos, strategijų planavimo ir koordinavimo įgūdžius. Pratybose „Kardo kirtis 2013“ Lietuvoje dalyvauja daugiau nei 1000 karių.

„Išsikovojome svarbias saugumo garantijas – aiškius NATO gynybos planus, nuolatinę oro policijos misiją, Energetinio saugumo centrą. Tačiau ne mažiau svarbi mūsų pačių parengtis ir gebėjimas apginti šalį ir visą Baltijos regioną. Tam būtina kolektyvinės gynybos praktika“, – teigė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, šios pratybos – puikus Baltijos regiono šalių ir JAV bendradarbiavimo pavyzdys. Valstybės, dalyvaudamos įvairiose pratybose, įgydamos patirties tarptautinėse operacijose, pasirengia įveikti tarptautines grėsmes, o susidarius krizinei situacijai regione – ir užtikrinti Baltijos regiono saugumą.

Kartu su Baltijos šalimis ir JAV pratybose dalyvauja atstovai iš Suomijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, taip pat NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės, JAV karinių oro ir sausumos pajėgų Europoje, JAV nacionalinių oro ir sausumos pajėgų gvardijų ir JAV sausumos pajėgų kadetų vadovybės.

Šalies vadovei buvo pristatyta pratybų eiga, dalyvaujančių valstybių štabų veikla. Prezidentė taip pat stebėjo į Pabradės poligoną atvykusių JAV karo medikų darbą.

Lapkričio mėnesį Lietuvoje taip pat vyks regioninės pratybos „Steadfast Jazz 2013“, per kurias bus išbandyti NATO kolektyvinės gynybos scenarijai.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė