Latvijai uždegta žalia šviesa euro įvedimui (4)

EurasEuropos Sąjungos (ES) aukščiausioji vykdomosios valdžios institucija leido Latvijai nuo ateinančių metų sausio 1 dienos įsivesti vieningąją Bendrijos valiutą ir tapti aštuoniolikta euro zonos nare.

Šiam sprendimui dar turės pritarti Europos Sąjungos lyderiai birželio pabaigoje, po to jau per Lietuvos pirmininkavimą ES liepos pradžioje turės pritarti ES finansų ministrai. Tačiau tai tėra formalumai, o realiai šiandienos sprendimas reiškia, kad Latvijai uždegama žalia šviesa, kad šalis atitinka Mastrichto kriterijus, kurie yra susiję ir su valstybės skola, ir su infliacija, ir su ilgalaikėmis palūkanų normomis.

Dabar artimiausia pretendentė įsivesti eurą, bent jau teoriškai, turėtų būti Lietuva. Remiantis neformalia informacija iš Europos centrinio banko, Lietuva jau praktiškai yra pasiruošusi įsivesti eurą ir rimtų kliūčių Lietuvai nebūtų, jeigu yra visos formalios procedūros – kreipimasis į Europos Komisiją ir pan.

Pagal Europos Sąjungos sutartį, visos Bendrijos narės privalo galiausiai tapti euro zonos narėmis, nors ir per skirtingą laiką, kol jos išpildys griežtis Mastrichto kriterijus. Vienintelės išimtys yra Didžioji Britanija ir Danija, kurios euro įsivesti neprivalo.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė