Vasaros iššūkis – žygis, uodai ir menkai praminti gamtos takai (0)

Kauno marios prie Pažaislio

Kauno marios prie Pažaislio

Išskirtinių gamtos ir kultūros paveldo vertybių sankaupa prie antro pagal dydį Lietuvos miesto – atradimas ir atgaiva ne tik miestiečiui. Gausi biologinė įvairovė – tikras stebuklas. Deja, ne visi kauniečiai žino, jog visai šalia egzistuoja tokia žalioji planeta, į kurią nukeliauti galima vos per keletą minučių, ir tikrai – ne visi yra pabuvoję Kauno marių regioniniame parke (dar yra tie, kurie buvę, bet patys to nežino). Dalis parko vertybių yra pačiame Kauno mieste – tai didingasis Pažaislio vienuolynas, margosios Palemono pievos. Tačiau, kaip tame posakyje – kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių: kuo toliau nuo miesto, tuo daugiau paslaptingesnių ir įspūdingesnių vietų atrasime.

Kaunas gali drąsiai vadintis ne tik laikinąja, bet ir žaliąja sostine (Nemuno sala, Santakos parkas, Kauno ąžuolynas…) ir tuo didžiuotis. Tačiau dar daug ne taip didingai skambančių stereotipinių etikečių šiam miestui klijuojama – pradedant duobėtais keliais ir baigiant „soliarinėmis“ gražuolėmis… Jei pirmojo fakto nepaneigsime, tai antrasis mitas bus bandomas sugriauti jau birželio mėnesį. Gal Kaunas ir „fyfų“ miestas, bet net ir „fyfos“ žino, kur kiškio kopūstai dygsta.

Štai todėl visoms miestietėms ir joms prijaučiančioms, skeptikėms ir smalsuolėms, mėgstančioms būti gamtoje ir toms, kurios mano, jog žygiai – ne itin smagi veikla, metamas iššūkis ir birželio 22 d. kviečiamos į žygį. Bent vienai dienai pasinerti į nuotykius gamtoje – be „špakliaus“, be „kablų“, be plaukų tiesintuvo…

Ką veiksite? Keliausite gamtos takais, domėsitės augalais ir bandysite atskleisti jų paslaptis grožio procedūroms. Žygio metu deginsite kalorijas judėdamos žygio ritmu, varžysitės smagiose rungtyse, kursite laužą ir sutemausite prie Kauno marių.  Vienoms – tai bus tikras iššūkis (turimas omeny ne tik uodų debesis…), kitoms – eilinė diena rojuje (žydinčios pievos, čiulbantys paukšteliai…) , o trečioms – treniruotė po atviru dangumi (Girionių erozinis kalvynas – ne tik skambus pavadinimas).

Žygio metu planuojama nueiti – 8 km nelygiu reljefu.

Žygio pradžia – 13 val. Susitikimas prie Pakalniškių piliakalnio. Pabaiga – vėlyvas vakaras arba pagal dalyvių asmenines ambicijas ir nuotaiką (t.y. pasitraukti iš žygio galėsite bet kuriuo metu, vidiniam balsui paliepus ar tiesiog panorėjus).

Paneikite dar vieną Kauno stereotipą – junkitės prie žygiuojančios ekipos!

Kviečia Kauno marių regioninio parko direkcija.

Registracija į žygį būtina iš anksto el.paštu: ramune.mikitiejeva@gmail.com

0.270876001370266963

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė