Kuršių Nerijoje pradėjo vešėti gamta (0)

Pušys žydi | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Pušys žydi | Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Įsibėgėjanti vasara Kuršių nerijoje  – tai gamtos vešėjimo pradžia. Alyvos ir kaštonai jau barsto žiedlapius, o šviežia lapuočių medžių žaluma nepaprastai gražiai kontrastuoja su melsvai žaliom pušim – nors imk ir piešk.

Prasideda pušų žydėjimo metas. Vyriškas žiedas stiebiasi sukštyn, o šalia jo prilipę moteriški žiedai – maži konkorėžiukai. Vos pajudinus – pakyla geltonų dulkių debesis. Pušų žiedadulkėse yra oro pūslelių, todėl jos lengvai skraido. Stoglangiai ir automobiliai kelias savaites bus padengti geltonų miltų sluoksniu, bet tai nėra purvas.

Paprastosios pušys į orą išskiria baktericidinių savybių turinčių fitoncidų, tad oras pušynuose – daug švaresnis nei kituose miškuose. Šios lakiosios dalelės veikia kaip natūralūs antibiotikai, tad jei negaluojate ar peršalote, iškart važiuokite į Kuršių neriją ir vaikščiokite po pušynus.

Gerbkime ir saugokime, tai ką duoda mums gamta. O gamtoje dabar gyvenimas tiesiog „verda“. Paukščiams –  rūpesčių metas: juodieji strazdai ir jūriniai ereliai  augina jauniklius, kranklių jaunikliai jau skraido, šelmeninės kregždės lipdo lizdus, antys deda kiaušinius, startos, ligutės peri.

Jau savotišku Nidos simboliu tapęs gandras Juzė,  kaip ir pernai, įsikūrė lizde, sodyboje šalia Preilos kelio. Nors poros neturi, bet perėjimo instinktas paukštį vėl nuvedė į pernykštį lizdą.

Parko miškininkams šiuo metu pats darbymetis, nes greit užplūsiantys lankytojai per smėlį nori patogiai vaikščioti mediniais takais.  Visoje nerijoje suskaičiuota virš 60-ties laiptų nuo apsauginio kopagūbrio į paplūdimius prie jūros. Juos visus reikia atnaujinti ir suremontuoti.

Mėgstantiems ramybę ir malonų gamtos prieglobstį – Kuršių nerija dabar yra pati patraukliausia. O ir kainos šiuo metu, kaip informuoja turizmo informacijos centras, dar gerokai mažesnės negu liepą ir rugpjūtį.

Parengta pagal Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos informaciją.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė