Kviečia tradicinė vaikų ir jaunimo etninės kultūros stovykla „Vėlungis“ (1)

velungis_stovyklaBirželio 6-9 dienomis Etnokultūros centras vasaros poilsiavietėje „Pasaka“ (Giruliai, Kukuliškių k., Klaipėdos r.) rengia keturioliktąją vaikų ir jaunimo etninės kultūros stovyklą „Vėlungis“. Šiltas, vasariškas vėjas kviečia keturias dienas praleisti Klaipėdos krašte, kur bus dainuojama, muzikuojama, šokama ir mėgaujamasi įvairių amatų popietėmis. Stovyklos tema – Tarmių metai. Jos met bus susipažįstama su etnografinių regionų tarmėmis, jų žodynu, pasakojamąja tautosaka.

Šioje stovykloje bus mokomasi bendrauti ne tik etnografinių regionų tarmėmis, bet ir muzikos, šokio kalbomis. „Vėlungis“ kvies pakeliauti po regionus, sužinoti jų skirtumus ir įdomybes. Tarmė išskiria ir puošia žmogų, tarmė parodo kas esame ir iš kur esame.

Stovyklos amatų alėjoje „Vėlungio“ draugai išbandys tradicinę keramiką ir tekstilę, kuršišką juvelyriką, liaudies tapybą, kuri atsiskleis senojoje odininkystėje. Stovyklautojai darysis šiaudo birbynes, skudučius, drožinės iš medžio, pins iš žolių. Netrūks judrių ir nuotaikingų senovinių žaidimų, konkursų, staigmenų, o taip pat muzikos, dainų ir pasišokimų.

Vaikų ir jaunimo dėmesį patrauks, malonaus vėjo atpūsti svečiai: Vytautas Švažas grojantis ne vienu savo pagamintu instrumentu, o labiausiai mėgstantis perkusiją, muzikantas Saulius Petreikis grojantis įvairiais pasaulio instrumentais, lietuviško kino kūrėja Jūratė Leikaitė pristatys savo kurtus animacinius filmus paremtus lietuvių tautosaka, mitologija, šilutiškė pedagogė Vaida Galinskienė kalbės ne tik Klaipėdos krašto tarme, bet ir pristatys kitų etnografinių regionų tarmes.

Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojai pėdins į Girulius (viešosios bibliotekos Girulių filialą – bendruomenės namus), kur vyks baigiamasis tradicinės vaikų ir jaunimo etnokultūrinės stovyklos „Vėlungis“ koncertas. Organizatoriai kviečia birželio 9 d. 12.00 val. į šį jaunųjų kūrėjų pasirodymą išgirsti kaip kalbame ir kas esame.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė