Vaikų gynimo dieną – apie tėvus (0)

mama.lt nuotr.

mama.lt nuotr.

Birželio 1-ąją visoje Lietuvoje  minima Pasaulinė vaikų gynimo diena. Nors dažnai ji pavirsta tiesiog linksmu renginiu, papildomu animaciniu filmuku televizijos programoje ar proga prekybos centrui surengti naują akciją, šios šventės prasmė – daug rimtesnė. Visame pasaulyje vaikai ir juos auginantys tėvai susiduria su įvairiomis problemomis, kurias būtina spręsti, siekiant išauginti dorus ir laimingus visuomenės narius.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vis garsiau kalbama apie smurtą prieš vaikus, jų nepriežiūrą, kitas rimtas problemas. Šios problemos parodo tėvystės įgūdžių stoką visuomenėje.

„Daugeliui atrodo labai aišku ir suprantama, kaip tėvai turėtų rūpintis savo vaikais, ką daryti, kad jie augtų sveiki, geri ir laimingi, tačiau tėvai dažnai net patys nežino ir nesupranta, kad vien tėviškos meilės negana – reikia ir suprasti vaiko fiziologinius, psichologinius poreikius bei daugybę kitų dalykų“, – pasakojo Lietuvos „Carito“ vaikų dienos centro „Vaikų stotelė“  vadovė K. Virbašiūtė.

Pasak vaikus ugdančių specialistų, tėvystės įgūdžių dažnai stokojama, nes vaikystėje dabartiniai tėvai neturėjo tinkamo pavyzdžio:  tėtis ar mama, būdami maži, tam tikrų dalykų negavo, aišku, jie negalės jų duoti ir savo vaikams – taip, deja, susidaro užburtas ratas.

„Tėvystės įgūdžių trūkumą parodo tiek vaiko elgesys, tiek apranga, išvaizda, tam tikros manieros, bendravimas, įvairių dalykų mokėjimas ar nemokėjimas – visa vaiko būsena“,- sako centro vadovė.

Anot socialinių darbuotojų kiekviena šeima yra labai skirtinga, todėl ir trūkstami įgūdžiai yra individualūs. Vis dėl to, kaip dažniau pasitaikančias problemas, ekspertai mini vaikų bendravimo įgūdžių menkumą, nesugebėjimą tinkamai priimti ar rodyti dėmesį, fizinį kontaktą.

Šeimoje stingant tam tikrų tėvystės įgūdžių, labai svarbi yra dienos centrų pagalba: viena esminių jo užduočių – gyvenimiškų įgūdžių ugdymas. Po pamokų susirinkę vaikai turi gali mokosi bendrauti tarpusavyje, tvarkytis, laikytis higienos įpročių.

Pasak socialinių darbuotojų, kai kurie tėvai labai drąsiai pripažįsta, kad jiems stinga vienų ar kitų įgūdžių, prašo specialistų pagalbos.

„Laiku identifikuotos problemos, jų sprendimo būdų ieškojimas, kalbėjimasis, mokymasis, padeda tėvams įveikti visas kliūtis ir iš naujo atrasti tėvystės džiaugsmą“, – teigė K. Virbašiūtė.

Kategorijos: Kultūra, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė