Skulptorius T.Gutauskas kviečia prisidėti prie Lietuvos skydo kūrimo (8)

T.Gutauskas „Lietuvos skydas“

T.Gutauskas „Lietuvos skydas“

Pernai rudenį visuomenei pristatyta iniciatyva „Lietuvos skydas“, kuria siekiama surinkti žinias apie iškiliausius lietuvius, išeivius iš Lietuvos, šalies valstybingumo stiprinimui ir Lietuvos garsinimui nusipelniusius žmones. Skulptoriaus Tado Gutausko sumanyta iniciatyva kilo iš noro išreikšti ir įamžinti lietuvių vienybės idėją, tautos susitelkimą nepriklausomos Lietuvos valstybei išsaugoti ir sustiprinti.

Iniciatyvai įamžinti 2014 m. Druskininkuose, Nemuno pakrantėje, planuojama pastatyti simbolinę „Lietuvos skydo“ skulptūrą, kurioje būtų įamžinti visi Lietuvos mietai ir miesteliai, pasaulio miestai, kuriose susibūrusios lietuvių bendruomenės – vietos, kur gyvena, iš kur yra kilę iškiliausi pasaulio lietuviai.

„Lietuvos skydas“ išreiškia lietuvių vienybės idėją, tautos susitelkimą nepriklausomai Lietuvos valstybei išsaugoti ir sustiprinti. Mes – gyvenantys Lietuvoje ir svečiose šalyse – vienijami meilės Tėvynei ir esame simbolinis Lietuvos skydas, saugantis bei stiprinantis šaį. Šiuo pro mes norime iškelti ne tik garsiai, bet ir tylomis dirbančių asmenų nuopelnus Lietuvai. Ketiname  surinkti informaciją apie iškiliausius lietuvius, išeivius iš Lietuvos, šalies valstybingumo stiprinimui ir Lietuvos garsinimui nusipelniusius žmones. Pasiūlydami pildyti „Iškiliausio lietuvio“ anketas, norime pakviesti visus prisidėti prie šios misijos“, – sako skulptorius T.Gutauskas.

Per beveik aštuonis projekto „Lietuvos skydas“ gyvavimo mėnesius buvo pasiūlyta daugiau nei 300 Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių šalies ir tautos labui nusipelniusių ar vis dar jos gerbūviui dirbančių asmenų. Iškilių asmenybių sąrašas kasdien vis ilgėja, prie jo gali prisidėti kiekvienas užpildęs anketą „Lietuvos skydo“ interneto svetainėje.

Didžioji dalis asmenybių – tai visuomenės pripažinti, pažįstami ir atpažįstami, įvairiais apdovanojimais ir įvertinimais pagerbti asmenys. Visgi, yra ir tokių, kurie dirba, visas jėgas ir energiją atiduoda nedidelės bendruomenės, savo miestelio labui.

lietuvos-skydas-003-K100Humanitarinių mokslų daktaro ir VU profesoriaus Zenono Butkaus manymu, žmonės, siūlydami žinomas asmenybes, eina lengviausiu keliu. Asmenų įvairovė sąraše – sveikintina, tačiau, jo teigimu, ten esančius pripažintus ir apdovanotus žmones turėtų atsverti tie, kurių beveik niekas nežino, tie kurie dirba tyliai ir nesirodo viešumoje

Pprojekto sumanytojai kviečia drąsiau ir aktyviau siūlyti plačiajai visuomenei nežinomus ar mažai žinomus, tačiau vietos bendruomenei labai svarbius ir reikšmingus asmenis, žmones kurie yra pavyzdžiu savo miestelių bendruomenėse, žmones saugančius kalbą, istoriją, etnografiją, baltų religiją, papročius ar kažką kitką svarbaus nuvei9kusius Lietuvai.

„Tokie žmonės dažniausiai yra labai kuklūs, todėl kviečiame apie juos priminti ir pranešti jų artimuosius, kolegas, kaimynus, draugus. Reikia visuomenei parodyti tuos žmones, kurie triūsia savo darbo vietose. Yra daugybė žmonių, kurie už mažytį atlyginimą triūsia po 30 metų ir daugiau ir nieko nereikalauja. Labai dažnai tokie žmonės yra daug padarę Lietuvai ir jie nebėga į užsienį, nors galėtų“, – pastebi prof. Z.Butkus.

2014 metais iniciatyva „Lietuvos skydas“ bus įamžinta simboliniu „Lietuvos skydo“ paminklu, kuris bus pastatytas Druskininkuose, Nemuno pakrantėje. Ant paminklo ketinama įamžinti visus Lietuvos ir užsienio miestus ir miestelius, kuriuose gyvena Lietuvai ir Lietuvos žmonėms nusipelnę asmenys.

Prof. Z.Butkaus manymu, iškilsiantis paminklas primins, jog turime saugoti ir išlaikyti Lietuvos valstybingumą. Be to, atkreips visuomenės dėmesį, jog, nepaisant to, kad šiuo metu galime daugiau ar mažiau džiaugtis laisve, niekada nereikia prarasti savisaugos jausmo.

Kiekvienas yra kviečiams iškilių asmenybių sąrašą papildyti savo siūloma asmenybe užpildant anketą „Lietuvos skydo“ interneto svetainėje.  Joje galima rasti ir daugiau žinių apie visuomeninį projektą „Lietuvos skydas“: www.lietuvosskydas.lt.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė