Zarasuose tradiciškai čiulbėjo „Poezijos pavasario“ paukščiai (nuotraukos) (0)

J.Juršienės, L.Kavaliauskaitės, E.Gaižiuvienės nuotr.

J.Juršienės, L.Kavaliauskaitės, E.Gaižiuvienės nuotr.

Gegužės pabaigoje Lietuvoje tradiciškai čiulbant „Poezijos pavasario“ paukščiams nemažas būrys jų atplasnojo ir į Zarasų kraštą. Dusetų K. Būgos bibliotekoje svečiavosi poetai Arvydas Genys ir Vytautas Rubavičius, literatūros kritikė Janina Riškutė ir aktorė Dalia Jankauskaitė, Antazavės vidurinėje mokykloje – poetai Birutė Grašytė, Ričardas Šileika, Lidija Šimkutė ir Paulina Žemgulytė. Vėliau visas žavus aštuonetas susirinko į Zarasų viešąją biblioteką, kurioje tądien nuo pat ryto šurmuliavo mažoji knygų mugė.

Vakaro vedėja, literatūros kritikė J. Riškutė susirinkusiems zarasiškiams ir svečiams pristatė šiųmetį „Poezijos pavasario“ almanachą, pasipuošusį itin moderniu, aukštyn kojom tupinčiu paukščiu. Rinkinio viduje galima rasti ir kompaktinę plokštelę, kurioje autoriai skaito savo pačių eiles.

Tradicinius garsinius poezijos skaitymus pradėjo 2007 metų „Poezijos pavasario“ laureatas, poetas Vytautas Rubavičius. Visomis prasmėmis labai šiltoje ir saulėtoje bibliotekos skaitykloje  visi svečiai jaukiai dalijosi savo kūryba. Neliko pamiršti ir mūsų krašto kūrėjai. Literatai Onutė Kačkienė, Danutė Pulokaitė, Gitana Kavaliauskaitė, Giedrė Mičiūnienė, Jūratė Klimaitytė, Genovaitė Žilinskienė taip pat pasidalijo į eilėraščio eilutes įpintais jausmais.

Poetas Vasilijus Trusovas susirinkusiems priminė, kad „Poezijos pavasaris“ Zarasuose vyksta nuo 1994-ųjų ir džiaugėsi, kad nors renginys per šiuos metus daug kartų keitė savo formą, tačiau išlaikė pačią tradiciją. Kad poetinės tradicijos Zarasuose tikrai gyvos ir perduodamos vis jaunesnei kartai, savo buvimu įrodė ir nemažas būrys į renginį atėjusių jaunuolių.

Šiųmetis „Poezijos pavasaris“ Zarasų viešojoje bibliotekoje buvo skirtas bibliotekos 90-mečiui (Zarasų viešoji biblioteka įkurta 1923 metų gegužės 15 dieną). Ta proga šventės pabaigoje į salę buvo įvežtas didžiulis knygos formos tortas, o susirinkusieji smagiai užtraukė „Su gimimo diena!“.

Poetas Ričardas Šileika, atstovaudamas visam atvykusių poetų būriui ir sveikindamas bibliotekos darbuotojus tokio gražaus jubiliejaus proga bibliotekos direktorei Danutei Karlienei dovanų įteikė du stiklainius, kurių vienas – pilnas smėlio iš Odensės, Hanso Kristiano Anderseno gimtinės Danijoje, o kitas – žemės iš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtojo kiemo Druskininkuose.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė