Spaudos konferencija „Istorinės 1917 m. lietuvių konferencijos idėjos pratęsimo būtinumas šiandien: įvertinimas, apsibrėžimas ir veikimas“ (video) (15)

Romualdas Ozolas | Alkas.lt nuotr.

Romualdas Ozolas | Alkas.lt nuotr.

Gegužės 29 d. 10 val. Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Algirdo Endriukaičio, Romualdo Ozolo spaudos konferencija „Istorinės 1917 m. lietuvių konferencijos idėjos pratęsimo būtinumas šiandien: įvertinimas, apsibrėžimas ir veikimas“.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo dailininkas Kęstutis Ramonas, aktorė Elvyra Žebertavičiūtė, filosofė Daiva Tamošaitytė.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema ČIA (veiks spaudos konferencijos metu).

***

Spaudos konferencijos dalyviai išpaltino šį kreipimasi:

LIETUVIŲ KONFERENCIJOS SUKVIETIMO REIKALU

Lietuvių tauta sudėtingiausiais ir sunkiausiais laikais susirinkdavo į konferencijas aptarti savo reikalus. Mes manome, kad šiandien plėšraus materializmo valdomame pasaulyje lietuvių tauta ir valstybė yra katastrofiškų tendencijų padėtyje.

Mūsų politinis elitas rūpinasi savo nauda. Biudžetinės partijos negali, nenori ir nepajėgia atsigręžti į lietuvių tautos istorinę patirtį, žmogiškumą ir idealizmą, kurio dėka ir buvo du kartus atkurta Lietuvos valstybė. Ideologinės klišės, kuriomis bandoma pridengti savo veidą, kiekvieną dieną šalį gramzdina į skandalus, kurie nieko nekeičia ir nepakeis.

Politinis elitas neatstovauja didelei daliai žmonių ir skęsta kasdieninėse smulkmenose užuot svarstęs lietuvių tautos ir valstybės grėsmes ir tendencijas.

Tautai pačiai reikia apsibrėžti savo valstybės raidos kryptį, nes šiandien esame pajungti ir užčiaupti.

Europos ir JAV valstybių vertybinė praktika patvirtina kultūros ir dvasingumo griūtį, todėl šiandien negalima tylėti ir laukti, reikia išdidžiai ir oriai pasakyti kuo buvome, kas esame ir kuo norime būti ar išnykti.

Prisimindami 1917 m. lietuvių Vilniaus konferenciją, tvirtiname, kad atėjo valanda Lietuvai pasakyti garsiai: quo vadis, Lietuva ir įgalioti grupę žmonių rūpintis konferencijos sprendimų įgyvendinimu.

Konferencija numatyta 2013 metų rugsėjo 22 dieną.

Romualdas Ozolas, Algirdas Endriukaitis, Elvyra Žebertavičiūtė, Daiva Tamošaitytė, Kęstutis Ramonas

Spaudos konferencijos „Istorinės 1917 m. lietuvių konferencijos idėjos pratęsimo būtinumas šiandien: įvertinimas, apsibrėžimas ir veikimas“ vaizdo įrašas (lrs.lt):

httpv://youtu.be/t9-VzVLJHRc

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė