Lietuvos piliečiai budėję Garliavoje, Klonio gatvėje kviečiami netylėti (35)

Garliava, Klonio gatvė | Alkas.lt nuotr.

Garliava, Klonio gatvė | Alkas.lt nuotr.

Alko redakcija gavo grupės žmonių budėjusių 2009–2012 metais Garliavoje, Klonio gatvėje pareiškimą pavadinta „Dėl melagingai pateikiamos informacijos viešose erdvėse“. Po šiuo pareiškimų pasirašę 50 žmonių kviečia pasirašyti ir kitus Garliavos įvykių liūdytojus.

„Renkame parašus, nes daug žmonių važiavo į Klonio gatvę, tik šiuo metu negali pasirašyti, dėl to, kad gyvena kitame mieste, kaime ir negali atvykti. Šis pareiškimas, surinkus parašus, bus išsiųstas jame išvardintoms institucijoms“, – rašome laiške.

Skelbiame šio pareiškimo tekstą:

„Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei
Seimo Pirmininkui Vydui Gedvilui
Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui
Vaiko teisių apsaugos institucijoms
Vidaus reikalų ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui
teisėsaugos institucijoms
Lietuvos piliečiams

VIEŠAS PAREIŠKIMAS
dėl melagingai pateikiamos informacijos viešose erdvėse
2013 05 27
Kaunas

2013 m. gegužės 27 d. „Lietuvos ryto“ dienraštyje buvo publikuotas pilietės Astos Kuznecovaitės straipsnis pavadinimu „N.Venckienė bijo, kad bus apklaustas sūnus“, kuriame teigiama, kad mažametė Deimantė Kedytė, gyvendama savo senelių L. ir V.Kedžių namuose buvo „psichologiškai gniuždoma ir mušama“ ir galimai patyrė seksualinę prievartą.

Mes, žemiau pasirašę, Klonio gatvėje vardan tiesos budėję pilietiški žmonės, prisiimdami visą atsakomybę už savo žodžius, kategoriškai teigiame, kad visa straipsnyje pateikta informacija grubiai melaginga ir šmeižikiška. Minėta mergaitė savo senelių namuose gyveno visavertį, laimingą žmogaus gyvenimą: augo mylima, turėjo aibes draugų, laisva valia bendravo su budėjusiais žmonėmis, jai buvo sudarytos visos sąlygos normaliai vystytis, tobulėti, lavintis. Mes matėme mergaitę nuo 2009-ųjų iki 2012-ųjų gegužės 17-os dienos ryto – dieną vakarą. Matėme jos gerą nuotaiką, energiją, komunikabilumą, draugiškumą, net norą lyderiauti tarp kiemo draugų, mūsų vaikų. Mes matėme ir liudijame begalinį mergaitės prieraišumą ir meilę seneliui V.Kedžiui ir močiutei L.Kedienei.

Pabrėžiame, kad tuose namuose reguliariai lankėsi Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai, psichologės, pati motina L.Stankūnaitė, mergaitė dažnai buvo tikrinama šeimos gydytojos ir niekas niekada nėra pastebėjęs ar atkreipęs dėmesio, kad vaikas būtų vienaip ar kitaip artimųjų traumuojamas. Mergaitė niekada niekuo nesiskundė savo mokyklos mokytojai, klasės bei kiemo draugams. Į Klonio gatvę atvažiuodavo Seimo nariai, Lietuvos kunigai, Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai, žymūs Lietuvos menininkai, aktoriai, Lietuvos ir net užsienio piliečiai, kurie ne tik kad nepastebėjo jokių smurto prieš vaiką požymių, bet ir stebėjosi jos drąsa, žingeidumu, noru bendrauti.

Mes, budėjusieji, liudijame, kad vaikas iki 2012 m. gegužės 17-osios ryto buvo puikios fizinės ir psichinės formos, geros sveikatos.

Mes pavargome nuo nuolatinio tos šeimos ir mūsų garbę ir orumą žeminančio melo, kurį sąmoningai skleidžia Gintaras Černiauskas, Asta Kuznecovaitė, Linas Slušnys, Dainius Pūras, Karolis Jovaišas, Marija Milinienė, Rūta Janutienė, Marius Kuprevičius ir kt. tos aplinkos asmenys.

Mes viešai keliame klausimą, kodėl vaikas yra visiškai izoliuotas nuo savo senelių, artimųjų, giminių? Kodėl vaikas slepiamas net nuo Seimo narių? Kodėl vaikas slepiamas nuo visuomenės, nuo klasiokų, nuo vaikystės draugų, su kuriais ji augo nuo mažumės? Mes klausiame, kodėl su visiškai sveiku vaiku dirbo ne vaikų psichologai, o psichiatrai Linas Slušnys ir Dainius Pūras?

Mes, Lietuvos piliečiai, reikalaujame, tučtuojau užkirsti šitą nesibaigiančią niekingo melo ir klastos srautą, sąmoningai nukreiptą prieš šeimą, kurios nariai dirbtinai buvo paversti nusikaltėliais ir iki šiol persekiojami.

Mes liudijome, liudijame ir liudysime tiesą, kurią matėme ir žinome.

MES NESITRAUKSIME!

Kviečiame visus Lietuvos piliečius, kurie esate buvę Garliavoje, Klonio gatvėje, netylėti, liudyti tai, ką matėte ir, jei pritariate, pasirašyti po tekstu el.paštu: pilietiskavisuomene@gmail.com

Pasirašė: kunigas Robertas Grigas, Aušrinė Balčiūnė, Vida Vrubliauskienė, Birutė Vaikšnoraitė, Edvinas Marčenkovas, Dalija Bulotienė,  Aloyzas Bieliauskas, Vytautas Gvildys, Vidmantas Bagdanavičius, Violeta Rudzevičiūtė, Vida Kučikienė, Gracijus Lapinskas, Rudolfas Henrikas Canderis, Ramutė Marija Dabušienė, Stasys Kleiza, Alvyra Rokaitienė,  Leva Stanislovaitienė, Vilimantas Milevičius, Kazys Valeikis, Edvinas Stanislovaitis, Zenonas Langaitis, Dalia Ališauskienė, Kęstutis Zuikis, Danutė Isevičienė, Tatiana Narkyavichene, Evelina Paltanavičiūtė-Matjošaitienė, Birutė Kaminskienė, Viktoras Kaminskas, Gražina Žukienė, Angelina Saldauskaitė, Darius Bankauskas, Joana Kurklinskienė, Stanislava Aleknavičienė, Gintautas Gerulaitis, Petras Degulis, Gražina Vileišienė, Rimantas Radišauskas, Genė Valentaitė, Lina Šliuževičė, Modestas Tvaravičius, Giedrius Okunis, Janina Babičienė, Danutė Malinauskienė, Violeta Milevičienė, Gintaras Čiužas, Joana Canderienė, Imantas Purga, Dovilė Lukoševičiūtė, Viktoras Narvilas, Irena Bancevičienė, Ona Vazgytė, Algirdas Makauskas, Aistė Lukaševičienė, Artūras Lukaševičius, Birutė Saldauskaitė, Sigita Urbutienė, Rasa Šimkutė, Algirdas Didžiulis, Vaclovas Stončius, Tatjana Borovec, Stasė Sudintienė, Virginija Jurgilevičienė, Laima Laurinavičienė, Dorulis Žvirblis, Artūras Baziulis

Kategorijos: Laiškai Alkui, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė