Atlyginimų tyrimas parodys tikrą atlyginimų dydį Lietuvos įmonėse (0)

dice.com nuotr.

dice.com nuotr.

Jau liepą Lietuvos verslo konfederacija paskelbs tikrą atlyginimų dydį Lietuvos įmonėse ir suteiks galimybę palyginti siūlomus atlyginimus ir darbuotojų lūkesčius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Tyrimu, kuriame šiuo metu dalyvauja daugiau nei 300 Lietuvos įmonių bei 5000 darbuotojų, siekiama išsiaiškinti realų daugiau nei 300 profesijų atlyginimų dydį.

„Darbo užmokestis ir jo apmokestinimas – šiuo metu didžiausios verslo įmonių patiriamos išlaidos. Verslui labai svarbu žinoti aktualiausią ir naujausią informaciją apie atlyginimų tendencijas šalyje, o Lietuvoje tokios informacijos trūksta. Statistikos departamento pateikiami duomenys paprastai viešumą pasiekia praėjus nemažam laikotarpiui nuo duomenų surinkimo ir atspindi tik vidurkius. Tad  šis tyrimas bus naudingas ir darbdaviams, ir darbuotojams. Ta pati metodika naudojama visose Baltijos šalyse, todėl jo rezultatai ypatingai reikalingi įmonėms, vykdančioms veiklą ir samdančioms darbuotojus visose Baltijos šalyse“, – sako Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas.

Vieno banko analitikų vertinimu, vidutinis darbo užmokestis šiemet augs apie 3,5–4,0 proc., tačiau laukti tolesnio spartaus augimo aukštyn dar anksti. „Nors ekonomika stabiliai auga, tačiau euro zona išlieka recesijoje, daug neaiškumų yra dėl Rusijos ateities. Aukštas nedarbo lygis taip pat eliminuoja spaudimą  darbo atlygiui didėti“, – sako banko vyriausioji analitikė Violeta Klyvienė. Tiesa, pasak jos, tam tikrų indikacijų, kad dėl tinkamos aukštos kvalifikacijos darbuotojų trūkumo darbo užmokestis sparčiau turėtų didėti tik kai kurių rūšių ekonominėje veikloje, yra.

„Lietuvos įmonės darbuotojų atlyginimus linkusios laikyti po devyniais užraktais, nors pasidalinimas tokia informacija įneštų aiškumo į darbo rinką. Dažname darbo pasiūlyme įmonės siūlo konkurencingą atlyginimą, tačiau koks tai atlyginimas, galima tik spėlioti. Tyrimas padėtų įmonėms įsivertinti realų konkurencingumą ir nustatyti darbuotojų lūkesčius“, – sako Rita Karavaitienė, „CV Online“ marketingo vadovė.

Tyrimas orientuotas į dideles ir vidutines įmones, kurių darbuotojai sudaro didžiąją dalį darbo jėgos. Tyrime pateikiama daugiau nei 300 profesijų, anketos klausimuose prašoma nurodyti pagrindinius įmonių duomenis, bazinių atlyginimų pokyčius, darbo jėgos paklausos pokyčius, darbo sąlygas ir darbo organizavimą. Lygiagrečiai, taikant panašią metodiką, apklausiami ir darbuotojai bei ieškantieji darbo, kas leidžia lengvai palyginti duomenis. Dalyvavimas tyrime yra nemokamas, o dalyvaujančios įmonės gaus tyrimo ataskaitos dalį pagal atsakytų klausimų dalį.

Ta pati metodika naudojama trijose Baltijos šalyse. Tyrimą atlieka „Atlyginimų tyrimo agentūra“ ir „CV Online“, bendradarbiaudama su Lietuvos verslo konfederacija. Tyrimo organizatoriai ragina įmones aktyviai dalyvauti šiame tyrime, kuris suteiks vertingos informacijos visam verslo sektoriui. Tyrimo rezultatai bus paskelbti liepos mėnesį. Tyrimo anketą galima rasti Lietuvos verslo konfederacijos tinklapyje.

Lietuvos verslo konfederacija – didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija, kurianti palankią teisinę bazę ir aplinką nacionalinio verslo plėtrai. Konfederacija yra tarptautinių prekybos rūmų ICC oficialus atstovas Lietuvoje. Organizacija atstovauja daugiau nei 1500 šalies įmonių ir 18 verslo asociacijų. Konfederacijos nariai sukuria apie 20 proc. viso Lietuvos BVP.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė