Prezidentė D.Grybauskaitė susitiko su Estijos Prezidentu T.H.Ilvesu (nuotraukos) (1)

Dalia Grybauskaitė susitinka su Estijos Prezidentu Tomu Hendriku Ilvesu | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė susitinka su Estijos Prezidentu Tomu Hendriku Ilvesu | lrp.lt nuotr.

Gegužės 27 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Estijos Prezidentu Tomu Hendriku Ilvesu (Tom Hendrik Ilves). Valstybių vadovai aptarė dvišalius ryšius, artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, strateginius Baltijos šalių energetikos ir transporto infrastruktūros projektus, bendradarbiavimą energetinio ir kibernetinio saugumo klausimais.

„Lietuvą ir Estiją vienija bendri siekiai – užtikrinti regiono energetinį saugumą, įgyvendinti strateginių jungčių projektus, skatinti inovacijas ir laikytis atsakingos finansų politikos. Būdami vieningi ir kartu dirbdami Europos Sąjungoje bei NATO mes geriau apginsime savo interesus, pasieksime geresnių rezultatų ir tapsime stipresniais“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, veikdamos kartu Baltijos šalys jau pasiekė, kad energetinis saugumas taptų visos ES prioritetu. Europos Vadovų Taryboje (EVT) patvirtintas siekis iki 2014 m. pabaigos sukurti ES vidaus energijos rinką ir iki 2015 m. panaikinti Baltijos šalių energetinę izoliaciją.

Lietuva ir Estija jau yra įsijungusios į Šiaurės Europos elektros biržą „Nord Pool”. Birželio 3 d. į ją įsijungs ir Latvija. Nutiesus elektros jungtis su Švedija ir Suomija, bus užtikrintas alternatyvus elektros tiekimas ir konkurencingos kainos.

Vadovų Taryboje pritarta ir Lietuvos Prezidentės siūlymui, kad 2014-2020 m. ES biudžete numatyta 5 milijardų eurų parama energetikos projektams būtų naudojama kuo anksčiau, nelaukiant viso 7 metų laikotarpio. Šiomis lėšomis galėtų būti finansuojamos dujų ir elektros jungtys su Lenkija, kurių pagalbą Baltijos valstybės įsijungs į Vakarų Europos energetinę sistemą.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog energetinis ir kibernetinis saugumas išlieka vienu svarbiausių prioritetų kovojant su naujomis grėsmėmis. Abi valstybės sėkmingai bendradarbiauja Lietuvoje ir Estijoje veikiančiuose NATO energetinio ir kibernetinio saugumo kompetencijos centruose.

Ypatingas dėmesys šiems klausimams bus skiriamas ir per Lietuvos pirmininkavimą ES. Spalį įvyksiančioje EVT bus diskutuojama kaip stiprinti informacinį saugumą, geriau apsaugoti asmens duomenis ir kurti ES skaitmeninę rinką. Gynybos, energetinio ir kibernetinio saugumo klausimus ES šalių vadovai taip pat svarstys gruodžio mėn.

Susitikime kalbėta ir apie „Rail Baltica“ geležinkelio projektą, efektyvų ES Baltijos jūros strategijos įgyvendinimą, Rytų partnerystę, išorinių sienų apsaugos stiprinimą ir ES Skaitmeninę darbotvarkę. Šalies vadovė pakvietė Estijos Prezidentą į šį rudenį Vilniuje rengiamą tarptautinę informacinių ir komunikacinių technologijų konferenciją – ICT2013, į kurią atvyks per 4000 dalyvių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Jotvingis:

    Keista.Per TV3 žinias apie prezidentės Grybauskaitės susitikimą su Estijos prezidentu Ilvesu neužsiminė nei vienu sakiniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė