Į Valdovų rūmus pradėti vežti eksponatai (3)

Valdovų rūmų nuotr.

Valdovų rūmų nuotr.

Nuo gegužės 27 dienos į Valdovų rūmus pradedami vežti paveikslai, baldai, kurie sudarys pagrindinę ekspozicijos dalį, o lankytojai juose galės susipažinti ir su archeologiniais radiniais, ir su gotikos, renesanso, baroko atkurtais interjerais.

Oficialiai rūmai bus atidaryti liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga, o per Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai čia vyks renginiai, dalykiniai susitikimai. 

„Kartu su ekspozicijų rengimu, eksponatų išdėstymu pagal anksčiau parengtas schemas bus toliau derinamos visos technologinės sistemos, ruošiama atidarymo iškilmių programa ir pirmininkavimo renginių grafikas, derinami lankytojų priėmimo ir renginių organizavimo klausimai. Lankytojų patogumui bus parengti ir moderniai kultūros įstaigai reikalingi aptarnavimo infrastruktūros elementai – knygynas ir suvenyrų parduotuvė, užkandžių ir gėrimų savitarnos aparatai, informacijos centras, auditorija. Atkurtuose ir pagaliau plačiai vartus atveriančiuose Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose visi lankytojai bus laukiami, visi jie turėtų atrasti sau ką nors įdomaus, ką nors naujo. Kartu jų lauks ir staigmena – iš kitų garsių Europos muziejų skolinti unikalūs, Lietuvos istoriją ir paveldą atspindintys eksponatai“, – teigia dr. V.Dolinskas, Valdovų rūmų direktorius.

Atkurtoje istorinėje rezidencijoje įsikursiantis muziejus joje plėtos muziejinę, parodinę, edukacinę, kultūrinę, valstybės reprezentacinę, leidybinę veiklą bei vykdys svarbiausią misiją – plačiajai visuomenei ir Lietuvos svečiams pristatys Valdovų rūmų raidą bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, ilgus metus kauptus ir restauruotus unikalios vertės archeologinius radinius bei įsigytas ir rėmėjų dovanotas Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų istorijos bei meno vertybes, aktualins mūsų šalies istorijos bei kultūros paveldą, atskleis mūsų šalies ir Europos istorinius bei kultūrinius ryšius.

Antrame ir trečiame aukšte bus įrengtos interjero ekspozicijos, o rūsys ir pirmasis aukštas bus skirtas archeologinių radinių kolekcijai ir Lietuvos istorijos Valdovų rūmų kontekste pasakojimui. Šiuo metu jau sutvarkyti apie 53 proc. visų rūmų erdvių.

Kuomet Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai, muziejus dienos metu priims visus norinčius lankytojus, o vakarais čia vyks svarbūs Lietuvai pirmininkavimo renginiai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė