Paryžiuje – masinis protestas prieš vienos lyties asmenų santuokų įteisinimą (video) (16)

Kovo 23 d. manifestacija Paryžiuje | wikipedia.org nuotr.

Kovo 23 d. manifestacija Paryžiuje | wikipedia.org nuotr.

Gegužės 26 dieną,  Prancūzijai minint Motinos dieną Paryžiuje 14 val. (15 val. Lietuvos laiku) prasidėjo masinė manifestacija „Prancūzai už sveiką protą”, nukreipta prieš Prancūzijos parlamento šiemet priimtus sprendimus įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas ir leisti jiems įsivaikinti vaikus.

Šiandieninėje protesto akcijoje į Paryžiaus gatves išėjo ne tik sostinės gyventojai, bet ir protestuotojai atvykę iš kitų Prancūzijos regionų. Mitingo dalyvių kolonos patraukė iš 3-jų miesto taškų į Paryžiaus centrą, kuriame bus surengtas mitingas. Šį kartą tvarka akcijos metu rūpinsis 4 500 policininkų.

Prieš priimant minėtą įstatymą į mitingus susirinkdavo virš milijono žmonių. Kovo 24 d. vykusios masinės manifestacijos metu policija tūkstantinę minią puolė ašarinėmis dujomis ir kitais ginklais.

Gegužės 26 d. popietę RIA novosti pranešė, kad Paryžiaus policija naktį iš gegužės 25-os į 26-tą jau sulaikė 56 nesankcionuotos akcijos prieš vienos lyties santuokų įteisinimą dalyvius. Protestuotojai buvo sulaikyti, nes išėjo į Eliziejaus laukus nesulaukę judėjimo „Manifestacija visiems“ („La Manif Pour Tous“) rengiamos masinio mitingo pradžios.

Šių metų balandžio 10 d. Prancūzijos parlamento priimtas įstatymas leidžiantis vienos lyties asmenų santuokas buvo apskųstas Konstitucinei Tarybai. Šio įstatymo priešininkai įsitikinę, kad tokiam žingsniui paprasto įstatymo nepakanka ir reikalauja, kad šiuo klausimu būtų surengtas visuotinis referendumas.

Įstatymo priešininkai teigia, kad vaikai turi fundamentalią, esminę teisę turėti tėvą ir motiną, ir kad toks įstatymas griauna šeimos institutą. Įstatymą pasmerkė ir Prancūzijos bažnyčia, gėjų santuokas pavadinusi „apgaule, kuri sudrebins mūsų visuomenės pagrindus“. Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (François Hollande) žadėjo nepalaikyti šio įstatymo. Ir nors šio įstatymo priešininkų Prancūzijoje yra žymiai daugiau nei jo šalininkų, Prancūzijos prezidentas savo pažado neištesėjo ir šių metų gegužės 18 d. pasirašė įstatymą, leidžiantį vienos lyties asmenims susituokti bei įsivaikinti vaikus. Pirmoji homoseksualų santuoka turėtų įvykti gegužės 29 d. Prancūzijos pietuose esančiame Monpelje mieste. Ir tuoksis ne bet kas, o pats Monpelje miesto meras…

Tos pačios lyties santuokos įteisintos Nyderlanduose, Belgijoje, Danijoje, Portugalijoje, Norvegijoje, Ispanijoje, Švedijoje.

Gegužės 26 d. pirmieji incidentai Eliziejaus laukuose:

httpv://youtu.be/GvvFwtXbDlk

Manifestacijos dalyviai renkasi į mitingą:

httpv://youtu.be/Ua9BZh67TB0

Papildyta: Apie 14.00 val. (15.00 va.l Lietuvos laiku) protesto dalyvių kolona, lydima policijos, pajudėjo iš trijų susitelkimo vietų link Paryžiaus centro, kad susijungtų į daugiatūkstantinį mitingą. Paryžiaus centras ir aplinkinės gatvelės pilnai užsipildė marga minia su vėliavomis ir plakatais.

„Centrinė aikštė užpildyta ne mažiau 400 tūkst. protesto dalyvių, – paskelbė vienas iš judėjimo „Manifestacija visiems“ („La Manif Pour Tous“) lyderių Frižidas Bardo (Frigide Bardot). Nors policijos duomenys visada nesutampa su organizatorių skelbiamais duomenimis. Pagal policijos pranešimus protesto mitinge dalyvavo apie 150 tūkst. dalyvių.

Papildyta: Protesto akcijai pasibaigus agresyviai nusiteikursi 200-300 žmonių grupė išprovokavo neramumus. Agresyvi minia skandavo įžeidžiančius šūkius, į tvarką palaikančius spec. dalinius ir žurnalistus ėmė mėtyti akmenis ir butelius. Policija panaudojo ašarines dujas.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Nepolitikas:

  Koks čia gali būti komentaras? Senos, subrandintos demokratijos pavyzdys. Juk 70% prancūzų prieš tą įstatymą ir tai tik apklausos duomenis. Bet įstatymas priimtas. Tai, kaip su „konstitucinę“ daugumą ir demokratiją? Kam tada reikia rinkti valdžią? Gėjai valdo Prancūziją, pedofilai Lietuvą ir t.t., ir viskas tai kartu yra Briuselio valstybingumas, o tautininkai kovoja su lenkais … dėl kalbos. Ar tai ne idiotizmas? Jog būtent gėjai, pedofilai ir t.t. naikina tautinį genofondą(ir visiškai vienodai ar tai lenkų, ar rusų, ar lietuvių ir panašiai). Tipo „jus kovokit vienas prieš kitą“, o mes tuo metų, per valdžią, įstatymus padarysim savus darbelius.

 2. sb:

  Jei nežinai, tai nerašinėk. 1)Tautininkai yra vieni aktyviausių beveik visų antipederastinių akcijų dalyviai ir organizatoriai. 2)Tautininkai nekovoja prieš lenkus, o prieš Lietuvos lenkinimą. Aiškiai skiria Lietuvos lenkus nuo lenkų “ant” Lietuvos.

 3. h to nepolitikui:

  Pradedi kaipvisuomet gerai, bet paskui vairuoji į lankas…Reikia skirti Lenkų rinkimų akcijos funkcionierius nuo draugiškai Lietuvos atžvilgiu nusiteikusių lenkų. Beje, dėl kalbos verta kovoti, ar pamiršai knygnešius?
  Geras sb komentaras.

  • Nepolitikas:

   Na, pradedu- „Pradedi kaipvisuomet gerai, bet paskui vairuoji į lankas…“ – „ Tautininkai Aiškiai skiria Lietuvos lenkus nuo lenkų “ant” Lietuvos.“ Ek, kaip varot… Tik man neaišku, kaip vyksta tą procedūrą, t.y. aiškiai skirti „lenkus nuo lenkų“, gal galite atsiskleisti? O gal „šitą“ galima įgyvendinti plačiau – aiškiai skirti piliečius nuo piliečių, kure ruošiasi nusikaltimams – Lietuvos piliečius nuo piliečių „ant“ lietuviškų vaiku(nuo pedofilų) ir t.t., jeigu jau visus lenkus atskiriat? Ir kas tada renka tos lenkus “ant” Lietuvos į Seimą? Fakyrai, o ne tautininkai! O kur AKCIJA, kad priimti naujus LIETUVOS RESPUBLIKOS REFERENDUMO ĮSTATYMO pakeitimus(kurios pasiūlė Seimo narys Bronius Bradauskas), žinomai gaila, kad tai daro ne DK, tautininkai ir panašiai. O nustačius, „Piliečių parašų skaičius neribojamas, tačiau jų turi būti ne mažiau kaip 300 tūkstančių“, bei „Piliečių iniciatyvos teisei paskelbti referendumą įgyvendinti nustatomas 6 mėnesių terminas“, galima realiai ir demokratiškai valdyti SAVO šalį. Tačiau patriotinius-tautinius judėjimus, tai nesudomino(jiems nereikia). Jiems realiai užtenka organizuoti spektaklius(tipo: akcija-machinacija) ir juose vaidinti „patriotizmą“. Ar pataikau? Ar vėl „vairuoji į lankas…“?

   • tikras lietuvis:

    Paskaityk akad.Z.Zinkevičiaus darbus – jis nustatė, kad Lietuvoje yra ne lenkai, o šūdlenkiai.
    Ir Jonas Paulius II sakė: “jūs esate ne lenkai, jūs – lietuviai, tik lenkiškos kultūros”.

 4. Algis:

  Gegužės 21 d. Paryžiaus Dievo Motinos katedroje, protestuodamas prieš prancūzų tautos fizinį ir dvasinį naikinimą, nusižudė 78 metų prancūzų publicistas Dominykas Veneris. Prieš mirtį jis ant altoriaus paliko atsisveikinimo laišką:
  „Mano kūnas ir protas visiškai sveiki; aš esu kupinas meilės žmonai ir vaikams. Aš myliu gyvenimą ir trokštu tiktai mano tautos ir jos dvasios išlikimo. Ir vis tik, mano dienų saulėlydyje, matydamas didžiulį pavojų, gresiantį mano tėvynei Prancūzijai ir visai Europai, aš priverstas veikti, kol dar yra jėgų. Aš skaitau, kad privalau paaukoti savo gyvenimą, tam, kad pažadinti tautiečius iš letargo miego. Aš prisiimu mirtį tam, kad pažadinti sąmonės sąstingį. Aš sukylu prieš likimo iššūkį. Aš sukylu prieš sielą nuodijančius nuodus, prieš individualistinius norus, kurie nutraukia ryšį su mūsų šaknimis ir tradicinėmis būties formomis, konkrečiai šeima – pamatu mūsų daugiatūkstantmetės civilizacijos. Stodamas ginti identitetą kiekvienos tautos jos namuose, aš sukilu prieš nusikalstamą pakeitimą mūsų tautos kitomis.“
  D.Veneris yra sakęs, kad neabejoja, kad po kokių penkiolikos metų Olando pasirašyti įstatymai bus atšaukti: bet
  tuomet Prancūzijoje galios šeriato teisė.

 5. mintis:

  Pagarba prancūzams.Jų sąmoningumas ir vienybė aiški,problema suprantama.Ar lietuviams netrūksta sąmoningumo,ar ne per ilgai lūkuriuoja nepasakydami aiškiai ir tvirtai savo žodį?

 6. h:

  Tikra tiesa. Trūksta lietuviams sveiko dvaisinio kovingumo, ką rodo tik grupelė inteligentiškų žmonių šiandien droviai atėjusių palaikyti aistringai mitinguojančių prancūzų prie FRA ambasados…

 7. Atgalinis pranešimas: Palaikom Manif Pour Tous | Nianiainių BLOG’is

 8. PUŠIS:

  Asmenybei nuo vaikystės visokiais iškrypusiais būdais dirbtinai suaktyvinus seksualinius poreikius jau ir suaugusiam žmogui socialinės problemos nerūpės – turtuoliai turės pigius vergus, socialiai apsileidusius ir save realizuojančius tik seksualiais malonumais. Europai reikia turtų ir vergų… greitai legalizuos ir narkotikus … paskui – pedofiliją…. Va tokia ta išsvajotoji LAISVĖ. Romos imperijoje turtingieji rodydavo savo vaikams nugirdytus vergus – kokie jie bjaurūs ir amoralūs. Greitai ES turtuoliai rodys savo vaikams apkvaišusius seksualinius pakrypėlius – juos ir jų vaikus bus galima visokeriopai išnaudoti – nevalia pasipriešinti, nes tokia priimta rezoliucija. Pagaliau nebeliks kas priešinasi – savo darbą padarys narkotikai ir ŽIVAS – liks laisva žemė, KURIĄ TEREIKĖS PASIIMTI. Kam tie karai? Žmogus pats save mielai sunaikins , tik reikia sugalvoti gerą sistemą. Keistoka tik, kad ES nuokrypių iniciatoriai labai jau skuba – siekia greitų rezultatų. O tautos tėvo titulo siekęs žmogus parodė savo tikrąjį veidą – dar tikisi atsiimti savo tvartelius…. Va kaip greitai pakeitė spalvą – ir su paleckiuku susigiedojo – idėjiniai priešai – abiems pakvipo nieko nekainuojantis masalas….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė