Paryžiuje – masinis protestas prieš vienos lyties asmenų santuokų įteisinimą (video) (16)

Kovo 23 d. manifestacija Paryžiuje | wikipedia.org nuotr.

Kovo 23 d. manifestacija Paryžiuje | wikipedia.org nuotr.

Gegužės 26 dieną,  Prancūzijai minint Motinos dieną Paryžiuje 14 val. (15 val. Lietuvos laiku) prasidėjo masinė manifestacija „Prancūzai už sveiką protą”, nukreipta prieš Prancūzijos parlamento šiemet priimtus sprendimus įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas ir leisti jiems įsivaikinti vaikus.

Šiandieninėje protesto akcijoje į Paryžiaus gatves išėjo ne tik sostinės gyventojai, bet ir protestuotojai atvykę iš kitų Prancūzijos regionų. Mitingo dalyvių kolonos patraukė iš 3-jų miesto taškų į Paryžiaus centrą, kuriame bus surengtas mitingas. Šį kartą tvarka akcijos metu rūpinsis 4 500 policininkų.

Prieš priimant minėtą įstatymą į mitingus susirinkdavo virš milijono žmonių. Kovo 24 d. vykusios masinės manifestacijos metu policija tūkstantinę minią puolė ašarinėmis dujomis ir kitais ginklais.

Gegužės 26 d. popietę RIA novosti pranešė, kad Paryžiaus policija naktį iš gegužės 25-os į 26-tą jau sulaikė 56 nesankcionuotos akcijos prieš vienos lyties santuokų įteisinimą dalyvius. Protestuotojai buvo sulaikyti, nes išėjo į Eliziejaus laukus nesulaukę judėjimo „Manifestacija visiems“ („La Manif Pour Tous“) rengiamos masinio mitingo pradžios.

Šių metų balandžio 10 d. Prancūzijos parlamento priimtas įstatymas leidžiantis vienos lyties asmenų santuokas buvo apskųstas Konstitucinei Tarybai. Šio įstatymo priešininkai įsitikinę, kad tokiam žingsniui paprasto įstatymo nepakanka ir reikalauja, kad šiuo klausimu būtų surengtas visuotinis referendumas.

Įstatymo priešininkai teigia, kad vaikai turi fundamentalią, esminę teisę turėti tėvą ir motiną, ir kad toks įstatymas griauna šeimos institutą. Įstatymą pasmerkė ir Prancūzijos bažnyčia, gėjų santuokas pavadinusi „apgaule, kuri sudrebins mūsų visuomenės pagrindus“. Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (François Hollande) žadėjo nepalaikyti šio įstatymo. Ir nors šio įstatymo priešininkų Prancūzijoje yra žymiai daugiau nei jo šalininkų, Prancūzijos prezidentas savo pažado neištesėjo ir šių metų gegužės 18 d. pasirašė įstatymą, leidžiantį vienos lyties asmenims susituokti bei įsivaikinti vaikus. Pirmoji homoseksualų santuoka turėtų įvykti gegužės 29 d. Prancūzijos pietuose esančiame Monpelje mieste. Ir tuoksis ne bet kas, o pats Monpelje miesto meras…

Tos pačios lyties santuokos įteisintos Nyderlanduose, Belgijoje, Danijoje, Portugalijoje, Norvegijoje, Ispanijoje, Švedijoje.

Gegužės 26 d. pirmieji incidentai Eliziejaus laukuose:

httpv://youtu.be/GvvFwtXbDlk

Manifestacijos dalyviai renkasi į mitingą:

httpv://youtu.be/Ua9BZh67TB0

Papildyta: Apie 14.00 val. (15.00 va.l Lietuvos laiku) protesto dalyvių kolona, lydima policijos, pajudėjo iš trijų susitelkimo vietų link Paryžiaus centro, kad susijungtų į daugiatūkstantinį mitingą. Paryžiaus centras ir aplinkinės gatvelės pilnai užsipildė marga minia su vėliavomis ir plakatais.

„Centrinė aikštė užpildyta ne mažiau 400 tūkst. protesto dalyvių, – paskelbė vienas iš judėjimo „Manifestacija visiems“ („La Manif Pour Tous“) lyderių Frižidas Bardo (Frigide Bardot). Nors policijos duomenys visada nesutampa su organizatorių skelbiamais duomenimis. Pagal policijos pranešimus protesto mitinge dalyvavo apie 150 tūkst. dalyvių.

Papildyta: Protesto akcijai pasibaigus agresyviai nusiteikursi 200-300 žmonių grupė išprovokavo neramumus. Agresyvi minia skandavo įžeidžiančius šūkius, į tvarką palaikančius spec. dalinius ir žurnalistus ėmė mėtyti akmenis ir butelius. Policija panaudojo ašarines dujas.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė