Rinkitės saugų poilsį kaimo turizmo sodybose (0)

Kaimo turizmo sodyba vestuvės.lt nuotr.Pabėgti nuo miesto šurmulio daugelis renkasi poilsį kaimo turizmo sodybose, todėl Panevėžio visuomenės sveikatos centro (toliau – Centras) specialistai ragina šių paslaugų teikėjus atkreipti dėmesį į apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimus.

Centro specialistai primena, kad apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų teritorija turi būti tvarkinga, nušienauta, švari, tamsiu paros metu apšviesta, o visos bendro naudojimo patalpos ne tik apšviestos, bet ir paženklintos. Svarbu atminti, kad prieš kiekvieno maudymosi sezono pradžią ir maudymosi sezono viduryje paslaugų teikėjas turi atlikti maudymosi vietos vandens mikrobiologinius tyrimus. Vandenyje turi būti ne daugiau kaip 100 žarninių enterokokų (Intestinal Enterococci) kolonijas sudarančių vienetų 100 ml ir ne daugiau 1000 žarninių lazdelių (Escherichia coli) kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens. Jeigu maudytis draudžiama arba nerekomenduojama, paslaugų vartotojai turi būti apie tai informuojami nurodant priežastis. Ši informacija turi būti pateikiama raštu, gerai paslaugų vartotojui matomoje vietoje.

Apgyvendinimo paslaugų teikimo vietos turi būti nuolat aprūpintos geriamuoju vandeniu. Tiekiamas šaltas ir karštas vanduo turi atitikti geriamojo vandens kokybės reikalavimus. Karštas vanduo turi būti nuolat tiekiamas į vonios (dušo, prausyklų) patalpas, vartotojams skirtas maisto gaminimo patalpas. Atsižvelgiant į tai, kad per keletą pastarųjų metų Lietuvoje registruota susirgimų legionelioze, nustatytas leidžiamas legionelių kiekis vandenyje bei legioneliozės profilaktikos priemonės. Atkreipiame dėmesį, kad karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius turi būti profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min. Paslaugų teikėjas ne rečiau kaip vieną kartą per metus turi atlikti geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti. Jeigu paslaugos teikiamos tik tam tikru metų laiku, tyrimas atliekamas prieš apgyvendinimo paslaugų teikimo sezono pradžią.

Apgyvendinimo paslaugų vartotojas turi būti apgyvendintas švariame, tvarkingame kambaryje (numeryje). Išvykus vartotojui, kambario (numerio) patalpos turi būti išvalomos ir išvėdinamos. Vonios (dušo), tualeto patalpų grindys, vonia (dušas), vonios (dušo) patalpose esantys kilimėliai (jeigu nėra keičiami išvykus vartotojui) išvalomi ir dezinfekuojami fungicidiniu (grybelio sukėlėją naikinančiu) poveikiu pasižyminčiomis priemonėmis. Vonioje (duše) ir tualete esantys įrenginiai valomi ir dezinfekuojami tam skirtomis dezinfekcinių savybių turinčiomis priemonėmis.

Daugelis kaimo turizmo paslaugas teikiančių sodybų teikia ir pirties paslaugas. Pastarajai veiklai būtinas leidimas – higienos pasas. Leidimas – higienos pasas – liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė