Vaikų stovyklose laukia ir istoriniai atradimai, ir savojo „aš“ paieškos (1)

 lvjc.lt nuotr.Artėjant vasarai,  Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia vaikus leisti atostogas saugiai, smagiai ir naudingai. Šią vasarą Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) rengia 11 skirtingų meninių, sportinių, pažintinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo stovyklų programų, skirtų 4-18 m. vaikams ir jaunuoliams. Pirmosios penkios stovyklos startuoja jau nuo birželio 3 dienos.

Pasak LVJC atstovės Astos Grabliauskienės, stovyklos nepraranda savo populiarumo dėl keleto priežasčių. Tėveliai jas renkasi, nes jų vaikai čia saugūs ir nereikia sukti galvos, kur jie yra ir ką veikia. Taip pat dėl to, kad stovyklos – puiki savarankiškumo, kūrybiškumo, bendravimo ir kitų gyvenimui reikalingų įgūdžių mokykla, nes jas veda patyrę, vaikų ugdymą išmanantys vadovai. Vaikai į stovyklas veržiasi dėl smagumo, apie kurį visų pirma sužino iš jau stovyklavusių draugų pasakojimų.

Jau birželio 3 dieną duris atveria patiems mažiausiems skirta „Nykštukų stovyklėlė“ (4-6 m.). Vaikai čia  pieš, lipdys, sportuos, pramogaus miesto parkuose, mokysis būti ir veikti kartu komandoje bei pasitikėti savimi.

Šio sezono naujiena – pažintinė istorinė stovykla „Lietuvos istorijos keliu“ (8-13 m.), su daugybe ekskursijų ir interaktyvių užsiėmimų.  Stovyklautojai stengsis atskleisti įspūdingą pirmosios Lietuvos sostinės – Kernavės praeitį, sužinos apie pagonybės laikais stebėtus dangaus šviesulius ir atliekamus kalendorinio laiko skaičiavimus, atras daug įdomių dalykų apie senovės lietuvių, bajorų ir valstiečių, buitį: kokiose pirkiose jie gyveno, kokius drabužius dėvėjo ir kokius žaidimus žaisdavo tamsiais žiemos vakarais. Patys gamins žaislus, žies puodynes, gamins šiaudinius sodus, puošis bajoriškais apdarais ir statys gynybinę sieną.

Vis didesnio populiarumo sulaukiančioje socialinių įgūdžių mokyklėlėje „Kitu kampu“ (7-11 m.) – gausybė orientacinių žygių, strateginių, kūrybinių bei patirties žaidimų, skatinančių pasitikėjimą savimi, bendravimo ir bendradarbiavimo, veikimo netikėtose situacijose įgūdžius.  Ši programa skirta tiems, kurie nori daugiau sužinoti apie sėkmę lemiančius dalykus.

Šiais metais pirmą kartą kartu su „FranklinCovey Lietuva“ rengiama nauja savęs pažinimo programa jaunimui „7 vasaros dienos“ (14-18 m.) apie 7 efektyvių paauglių įpročius.  Stovyklos dalyviai ugdysis pasitikėjimą savimi, atsakomybę, gebėjimą prisitaikyti, kūrybiškumą ir komandinio darbo bei lyderystės įgūdžius. Tai vienintelė stovykla, organizuojama ne Vilniuje, o Ventės rage, prie jūros.

Kūrybinių ir sportinių veiklų stovyklose „Vasara su PATIRTUKU“ (7-9 m.) ir „Vasara su BANDYKLE“ (10-14 m.) – vaikai kartu su savo srities profesionalais kasdien išbandys vis naujus saviraiškos būdus: susipažins su lėlių teatru ir teatrinėmis improvizacijomis, Bujinkan kovos menų filosofija ir būdais,  plaukios baseine, muzikuos viskuo, kas gali skleisti garsą, minkys molį ir iš jo lipdys mielas smulkmenėles savo draugams, gaudys gražiausias foto akimirkas.

Programoje  „Įspūdžiautojai: vasaros pramogos“ (7-11 m.) vaikų laukia energingi žaidimai LVJC baseine, paplūdimio tinklinis prie Baltojo tinklo,  piknikas Sakurų giraitėje, protmūšiai ir orientaciniai žaidimai Vilniaus senamiestyje, taip pat tapymas ne tik teptukais popieriuje, bet ir rankomis, ant veido, marškinėlių, sienų.

Tiems, kam energija liejasi per kraštus ir kas nebetelpa savyje, LVJC rengia aktyvaus veiksmo ir sporto stovyklą „Vijurkas“ (8-12 m.) su taisyklingo plaukimo užsiėmimais, stalo tenisu, paplūdimio tinkliniu ir pramogomis „UNO park“ (buvusiame „LABAS nuotykių parke“).

Per vasaros atostogas LVJC rengia ne tik stovyklas, bet ir smagius atostogų užsiėmimus mieste likusiems vaikams. Visą liepą vyks „Hobių ieškotojų“ (5-18 m.) užsiėmimai, kuriuose atostogaujantys moksleiviai išbandys senųjų japonų menų technikas, tokias kaip piešimas teptuku, tušu, akvareliniais dažais, taip pat ir susipažins su japonų dailininkų kūryba. Mokysis groti gitara bei kelioms dienoms taps roko grupės dalyviais.  Iš molio lipdys tai, ką jaučia, mato ir kuo dabar labiausiai džiaugiasi ir gyvena, pažins fotografavimo galimybes ir  Įvairiais įmanomais būdais stengsis pajusti ir suprasti, su kuo „valgomas“ teatras.

Rugpjūtį, vasaros atostogoms artėjant į pabaigą, „PATIRTUKAS“ (5-8 m.) ir „BANDYKLĖ“ (9-14 m.) pakvies rimtai ir žaismingai, kartu su savo srities profesionalais išbandyti daugybę saviraiškos būdų, ir, galbūt, atrasti tuos, kurių įgūdžius norėtų tobulinti visus metus.

Apie Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – didžiausia įstaiga Lietuvoje, besivadovaujanti neformaliojo ugdymo principais ir siūlanti daugybę įvairiausių užsiėmimų ir veiklų vaikams, jaunimui ir suaugusiems. LVJC vyksta sporto, šokių, dailės, muzikavimo, kūrybiškumo ir asmeninių savybių ugdymo bei daugelis kitų užsiėmimų, centras organizuoja neįgaliųjų ugdymui pritaikytas veiklas. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras taip pat rengia neformaliojo vaikų švietimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, rengia asmenybės ugdymui, tolerantiškos ir kūrybiškos visuomenės skatinimui skirtus projektus.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė