Vyriausybė siūlo mažinti biurokratinę naštą ir atsisakyti antspaudų (2)

Antspaudas | aruodai.lt nuotr.

Antspaudas | aruodai.lt nuotr.

Vyriausybė siūlo Seimui pritarti 11-os įstatymų pakeitimams, kurie iš esmės sumažina biurokratinę naštą gyventojams, verslui ir  viešojo administravimo  institucijoms. Kitaip tariant, siekiama užbaigti antspaudo, kaip privalomo teisinio akto, sandorio sutvirtintojo ar biurokratinio žymeklio, epochą. Civilinio kodekso ir su juo susijusių įstatymų pataisoms trečiadienį pritarta Vyriausybės posėdyje.

Iki šiol šiuose įstatymuose juridiniams asmenims yra įtvirtintas privalomas reikalavimas naudoti antspaudus. Praktikoje tai reiškia žmonių sugaištą laiką vien tam, kad gautų reikalingą dokumento patvirtinimo žymą ar net kelis tokius antspaudus. Vyriausybė siūlo Seimui pritarti teisiniam reguliavimui, kuris juridiniams asmenims leidžia patiems pasirinkti – naudoti ar atsisakyti antspaudo civilinėje apyvartoje.

Taip pat Seimui siūloma dar labiau sutvirtinti valstybinių informacinių sistemų statusą. Jeigu teisiniai aktai priimami naudojantis šiomis sistemomis, pavyzdžiui, kai ūkininkas internetu teikia  paraišką valstybės paramai, tai tokių aktų nebereikės pasirašyti ranka ir patvirtinti antspaudu.

„Supaprastinę sprendimų priėmimo tvarką ir pagreitinę žmonių aptarnavimą, visiems sutaupysime daug laiko. Kartu pasieksime ir kitą tikslą – plačiau įdarbindami informacines technologijas, padidinsime savivaldybių  ir valstybinių institucijų veiklos efektyvumą“ – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė