Daugybė galimybių skaityti kitaip (nuotraukos) (0)

R.Juršienės  nuotr.

R.Juršienės nuotr.

Zarasų viešoji biblioteka vaikus ir jaunimą kviečia dalyvauti net keliuose konkursuose ir skaitymo programose, kuriose skaitymo procesas siejamas ne su nuobodžiu palinkimu prie knygos, o kūrybinga ir linksma veikla. Visos šios galimybės buvo pristatytos Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos septintokams.

1 galimybė: auginti knygų medį

„Augu skaitydamas“ – tai knygų įmonių grupės iniciatyva, siekianti padėti tėvams formuoti vaikų įprotį ir skatinanti pomėgį skaityti. Vaikai kviečiami perskaitytų knygų pavadinimus rašyti į tam tikrus lapelius, klijuoti juos ant belapio medelio ir taip užauginti gražų, lapuotą knygų medį. Spausdintų ir spalvotų knygų medžių bei tuščių lapelių galima rasti bibliotekose ir medelį auginti visą vasarą. Rugsėjo mėnesį lapuotus knygų medžius reikės grąžinti į biblioteką ir taip bus išrinkti uoliausi knygų skaitytojai, kurių, žinoma, lauks puikūs prizai. Smagu tai, kad auginti knygų medį galima ir virtualiai, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Augu skaitydamas“.

2 galimybė: knygų recenzijas ir piešinius keisti į planšetinius kompiuterius

Šį skaitymo konkursą visoje Lietuvoje organizuoja Lietuvos LIONS klubų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su Lietuvos Nacionaline M. Mažvydo biblioteka. Vaikai ir jaunimas kviečiami skaityti knygas iš rekomenduojamos literatūros sąrašų pagal amžiaus grupes (I-IV, V-VI ir VII-XII klasės) ir rašyti joms recenzijas arba piešti iliustracijas, kurias reikia atnešti į artimiausią biblioteką. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti išties puikiais prizais – planšetiniais kompiuteriais, elektroninėmis skaityklėmis ir kitais vertingais daiktais. O jų darbai bus įtraukti į 2014 metų kalendorių. Apie šį konkursą daugiau informacijos gali suteikti mokyklų bibliotekų bibliotekininkai ir lietuvių kalbos mokytojai (o konkurso nuostatus galite rasti čia. Svarbu tai, kad norintys dalyvauti konkurse turėtų paskubėti, nes jis vyksta iki gegužės 31 dienos.

3 galimybė: skaityti savo augintiniui

Kartu su moksleivių vasaros atostogomis Zarasų viešojoje bibliotekoje prasideda ir tradicinė vasaros skaitymų programa. Eilę metų ji vadinosi „Vasaros skaitymo metamorfozės“, o šiemet – tiesiog „Vasarą skaitome kitaip“. Programos logotipe vaizduojamas šuniukas – žaisminga nuoroda, kad iš tikrųjų kviečiami vaikai ir jaunimas skaityti kitaip, pavyzdžiui, savo šuniukui. Ši programa vyks Zarasų viešojoje bibliotekoje ir daugelyje jos padalinių kaimuose. Vaikai kviečiami į biblioteką atsivesti (ar atsinešti) savo augintinius ir parodyti, kaip jiems sekasi skaityti ir sudominti skaityti nemokantį keturkojį (ar kokį kitokį) draugą. Šiuose užsiėmimuose taip pat dalyvaus veterinarijos gydytojai, kurie vaikams papasakos apie augintinių priežiūrą ir paaiškins, kad skaitymas gyvūnui naudingas tiek skaitančiam vaikui, tiek klausančiam gyvūnui. Galite apsilankyti internetinėje svetainėje  ir stebėti šių užsiėmimų grafiką.

Pristatydamos visas šias galimybes Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos septintokams, bibliotekos dailininkė Rasa Juršienė ir Virginija Pupeikytė taip pat pristatė ir unikalią meno albumų kolekciją, kuri laukia Jūsų bibliotekos skaitykloje. Peržiūrėję muzikinius albumų pristatymus vaikai sprendė kryžiažodį ir laimėjo skanių prizų. Svarbu pabrėžti, kad ši meno albumų kolekcija tuo ir unikali, kad tinka iš esmės visiems: mergaites labiau domino Juozo Statkevičiaus kurtų suknelių albumas, berniukai grožėjosi didžiausiais pasaulio miestais. Tokių albumų nereikia skaityti ilgai palinkus prie stalo, juos smagu vartyti su būriu draugų. O meno skleidžiama nauda – ne visai akivaizdi, bet tikra.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė