R .Baškienė. Festivalis „Skamba skamba kankliai“ šiemet jau gali nebeskambėti (10)

Rasa Baškiene | asmen. archyvo nuotr.

Rasa Baškiene | asmen. archyvo nuotr.

Visos pasaulio sostinės puoselėja ir remia savo tradicines šventes, o miestai ir miesteliai rungtyniaudami didžiuojasi amžiumi, tradicijomis, legendomis ir festivaliais. Didžiuojasi, nes žino, kaip labai svarbu būti įdomiems ir pastebėtiems!

Svečiai mėgsta šventes ir festivalius, sukuriančius gerą nuotaiką mieste, tad atvykę mielai leidžia pinigus, o miestai turtėja.

Vilnių jau ne vieną dešimtį metų garsina tarptautinis folklorinis festivalis „Skamba skamba kankliai“. Pavasariui įsibėgėjant Senamiesčio aikštes ir kiemelius užtvindo muzikantai, šokėjai, dainininkai iš įvairių šalių, visus miestiečius bei atvykusius žioplinėtojus įtraukdami į smagų kelių dienų sūkurį. Džiaugiasi gamta, džiaugiasi žmonės, Vilniaus pavasario be šios puikios šventės jau ir nebeįsivaizduojantys.

Tačiau šį vėlyvą pavasarį festivalio rengėjai pasijuto vis dar ant ledo besėdį… Vilniaus valdžia atsisakė skirti paramą, todėl gali tekti grąžinti ir Kultūros ministerijos festivaliui skirtąsias lėšas. Organizatoriai griebiasi už galvų, laksto pas privačius rėmėjus, ranką ištiesę, nes kurgi reikės atvykstančius svetelius apnakvyndinti, kaip reikės pamaitinti?

Sostinės galva Artūras Zuokas tokiems niekams laiko seniai nebeturi: Vilnius taps vienintele sostine, turinčia nuosavą oro linijų bendrovę! Na ir kas, kad miesto biudžetas praskolintas – kur besi, ten skylė! Na ir kas, kad darželių chroniškai trūksta, lietuviškos mokyklos perpildytos, o lenkiškos bei rusiškos apytuštės stovi!

Pareiškęs, kad jam „atrodo, kad Andrius Kubilius ir jo vadovaujama Vyriausybė galvojo, kad Vilnius iki šiol priklauso lenkams“, miesto galva yra kaip niekada teisus. Tik ne A.Kubilius čia kažkuo dėtas, o pats meras, dar prieš dvejus metus Vilniaus kultūros ir švietimo reikalus tvarkyti perleidęs Lenkų rinkimų akcijos frakcijos deleguotam vicemerui Jaroslavui Kaminskiui. Todėl ponas vicemeras net suplukęs ir rūpinasi Vilniaus kultūra…

„Kai į savo vakarėlį kviečiuosi svečius, pirmiausia pasiskaičiuoju, ar į restoraną, ar į pieno barą juos galėsiu pakviesti”, – sako ponas vicemeras, pamiršęs, kad Lietuvos etninę kultūrą Vilniaus mieste propaguojantis tarptautinis renginys „Skamba skamba kankliai“ nėra jo nuosavas vakarėlis, o miesto mokesčių mokėtojų pinigai – ne jo nuosava piniginė.

Galų gale vicemeras pažadėjo renginiui atseikėti 20 tūkst. litų vietoj prašytų 90 tūkst. Užtat Vilniaus ir Kielco (Lenkija) bendradarbiavimo dienoms jau numatyta 80 tūkst. litų. Ir tai dar ne pabaiga. Restoranas laukia svečių…

Dar kadencijos pradžioje pareiškęs, kad statys sanktuarijų lenkų piligrimams, jis toliau tą idėją puoselėja. Graži iniciatyva, tik gal ne vilniečių mokesčių mokėtojų kišenėje pinigėlių reikėtų jai ieškoti?

Ponui vicemerui rūpi ir Vilniaus bei Varšuvos bendaradarbiavimo 15 metų jubiliejus, Vilniaus dienų Gdanske ir Kielce organizavimas, šventų Kotrynų bažnyčių festivalis Krokuvoje.

Žinoma, visa tai kainuoja – ir ne vieną dešimtį tūkstančių litų, tad kur liks dėmesio ir pinigų kažkokiems „Skamba skamba kankliams“ ar Kaziuko mugei, jau šimtus metų garsinančiai Vilnių?

Mere, grįžkite į žemę – lėktuvai svarbu, bet nepalikite tautinės kultūros be globos ir dėmesio. Gi kam būsim įdomūs ir reikalingi, savo šaknis ir orumą praradę?

Autorė yra Vilniaus miesto tarybos TS-LKD frakcijos narė

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė