Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ švenčia 20-ties metų jubiliejų (0)

„Liepaitės“ arch. nuotr.

„Liepaitės“ arch. nuotr.

Gegužės 19 dieną Nacionalinėje filharmonijoje iškilmingu koncertu „Mūsų šeimos istorija“ Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ paminėjo gražų jubiliejų – vienintelė gilių tradicijų mergaičių mokykla Lietuvoje gyvuoja jau 20 metų.

Prieš beveik penkiasdešimt metų (1964 m.), jaunų chorvedžių, Liucijos Palinauskaitės ir Petro Vailionio iniciatyva buvo įkurta mergaičių choro studija „Liepaitės“, o prieš dvidešimt ji išaugo į vienintelę mergaičių chorinio dainavimo mokyklą, puoselėjančią chorinio dainavimo kultūrą Lietuvoje.

Šiuo metu keliuose mokyklos choruose ir džiazo ansambliuose dainuoja beveik 400 atlikėjų, kurie koncertuoja ne tik Vilniuje, bet ir Europoje.

„Liepaitės“ koncertuoja didžiausiose koncertų salėse, mergaičių balsai paklūsta žymiausių Lietuvos dirigentų J. Domarko, S. Sondeckio, G. Rinkevičiaus, R. Šerveniko, M. Pitrėno, M. Staškaus mostui. Chorų repertuare – nuo lietuviškos liaudies dainos iki stambios formos kūrinių su orkestrais. Koncertinių kelionių maršrutai plačiai pasklidę po Europą, o spalvingi konkursų laimėjimai džiugina ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir visus chorinio meno mylėtojus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė