Blogeris Zeppelinus. O ką aš sakiau? Gruzinams dar anksti į Europą… (video) (40)

Blogeris ZeppelinusŽemiau yra vaizdelis, duodantis supratimą apie vakarykštį Pirmąjį Gėjų Pasididžiavimo paradą, beveik įvykusį Gruzijos sostinės – Tbilisio centre.

Nors merija išdavė leidimą šiam renginiui ir skyrė jo apsaugai gausias policijos pajėgas, protestuoti prieš jį susirinko net kelios dešimtys tūkstančių žmonių.

Daugelis rankose laikė dilgėlių puokštes parado dalyvių pasturgaliams dilginti. Buvo ir piktesnių, kurie apsiginklavo rimčiau.

Vos tik apie 50 homoseksualizmo plėtros aktyvistų pabandė pradėti paradą, kai didžiulė pasipiktinusių tbilisiečių minia sugebėjo pralaužti gausias policijos užkardas ir juos užpuolė (žr. antrą video).

Policija, kurių sudėtyje buvo ir specialios paskirties dalinys pabandė malšinti įsisiūbavusią žmonių masę, ir net, kaip teigiama, panaudojo ašarines dujas.

Tačiau, netrukus suprato, kad prieš tautą nepašokinėsi, skubiai sugrūdo homoaktyvistus į autobusą ir evakuavo. (žr. pirmą video).

Kaip matome iš video, tai nebuvo toks jau paprastas uždavinys. Autobusą teks kapitaliai remontuoti.

Dalis netilpusių į autobusą homoseksualizmo plėtros aktyvistų tiesiog išsilakstė po aplinkines gatves, kur juos gaudė ir dilgino bei lupo uolieji dorovės gynėjai. Bandydami gelbėti tuos nelaimėlius nukentėjo ir keli žurnalistai (Tiny Takadzė, Chatija Kalandadzė).

Paskutiniais pranešimais, riaušių metu buvo sužeisti 28 žmonės, tame tarpe – 3 policijos pareigūnai.

Gavo į kailį ir aukštas Gruzijos valdininkas, berods, ombudsmenas. Kuris gan neapdairiai pabandė auklėti minią ir kažką porinti jai apie žmogaus teisę į homoseksualumo demonstravimą.

Tik per plauką susidorojimo išvengė ir USA ambasadorė Bridžita Brink. Kurią JAV Valstybės departamentas įpareigoja visokeriopai remti ir asmeniškai dalyvauti homoseksualizmo plėtrai skirtuose renginiuose. Jos automobilis minios buvo užpultas bandant pasprukti iš Laisvės aikštės.

Panašu, kad gruzinai palaikė ją homoseksualistų renginio koordinatore. Gal ir ne be pagrindo?

Premjeras Bidzina Ivanišvilis pasmerkė riaušių organizatorius ir dalyvius bei pagrasino, kad jie bus nubausti.

——————–
Pažiūrėjus ir paskaitinėjus tuos reportažus kilo dvi mintys:

A. Visgi pirminė šių smurtinių įvykių priežastis yra tiesioginė nepagarba demokratijai, kaip tautos daugumos valią išreiškiančiai valdymo formai.

Bent kiek žinant Kaukazo mentalitetą, planą surengti homoseksualizmo plėtros aktyvistų pasididžiavimo paradą Gruzijos sostinės centre galima įvertinti, kaip įžūlią provokaciją ir iššūkį vietos gyventojų dorovinėms nuostatoms.

Kaip matėme, jie tą iššūkį priėmė ir atsakė su kaupu. Taigi, provokacija pavyko.

Nesupratau tik Gruzijos valdžios pozicijos.

Faktiškai, nusileisdami homosesualizmo plėtros aktyvistams, o tiksliau – už jų nugarų stovintiems užsienio veikėjams ir spjaudami į savo šalies gyventojų daugumos dorovines nuostatas, jie savo rankomis sukūrė prielaidas smurtinėms riaušems pačiame sostinės centre.

Kas yra gan pavojingas reikalas, žinant tos šalies valdžių pasikeitimo tradicijas.

Žiū, kad tik per sekantį homoparadą riaušės neperaugtų į kokią neeilinę “dilgėlinę revoliuciją”…

B. Antra mintis yra pakankamai banali, bet manęs neapleidžia jausmas, kad kai kuriems mūsų elito atstovams ji tiesiog nebetelpa į jų išminties kupinas galvas.

Kuomet rimtai kažkuo nepatenkintų ir ryžtingai protestuojančių žmonių skaičius pasiekia tam tikrą kritinę masę, jokios taikaus meto policijos pajėgos nėra pajėgios jų sustabdyti be masinio karinio tipo šaunamųjų ginklų panaudojimo.

Ką mes ir pamatėme Tbilisyje, kurio policija tikrai yra patyrusi visokių masinių riaušių malšinimo srityje.

Jei tai kelių dešimčių tūkstančių miniai vakar būtų šovusi į galvą mintis, kad homoseksualistų parado gynėjai sėdi Parlamente, tai vargu ar kas būtų jį apgynęs nuo šturmo.

Ir sugebėk tu man kvailais sprendimais dėl viešo renginio taip suvienyti politiniu susiskaldymu garsėjančius gruzinus…

Įdomu, ar mūsų sostinės valdžia ko nors pasimokys iš šio įvykio?

Nes tikrai nenorėčiau, kad tai, ką matome video vaizdeliuose iš Tbilisio, kokią gražią vasaros dieną atsikartotų Gedimino prospekte.

Visgi esame demokratinė valstybė Europos centre, o ne Pietų Kaukaze.

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=_f4lMuAhORU

httpv://www.youtube.com/watch?v=RMohq7v82Ss

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė