Vilniuje ir Kaune gegužės 17-ąją bus paminėtos Garliavos smurto metinės (10)

Garliava, 2012 05 17 d.

Garliava, 2012 05 17 d.

Gegužės 17 d. penktadienį, 17 val. Vilniaus Simono Daukanto aikštėje  bus minimos pernai gegužės 17-osios Garliavos įvykių metines.

Minėjimo rengėjai laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS judėjimas skelbia, kad šioje pilietinėje meno akcijoje „Neužmiršim, nesitrauksim!“ bus pasisakoma prieš valdžios savivalę ir melą, ginamas žmogaus orumas, Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

Jau metus piliečiai renkasi S.Daukanto aikštėje prieš Lietuvos Prezidentūrą ir reikalauja, kad prezidentė atsakytų visuomenei: kam įsakius ir kam pritarus buvo imtasi masinio smurto Garliavoje, ragina prezidentę pasirūpinti advokato Gintaro Černiausko iš gimtųjų namų jėga išneštos mergaitės likimu.

„Garliavos mergaitė – vienintelis vaikas atkurtoje Lietuvos Respublikoje, kurios likimą valdžia oficialiai pavertė „valstybės paslaptimi“, – rašoma akcijos rengėjų išplatintame pranešime.

Pernai gegužės 17-ąją žiniasklaidai išplatintame vaizdo įraše Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė: „Visi esame sujaudinti įvykių Garliavoje. Visos atsakingos institucijos privalo ištirti, ar prieš vaiką nebuvo naudota prievarta. Prievarta vaiko atžvilgiu negalima. Turi būti imtasi visų reikiamų priemonių mergaitės saugumo užtikrinimui ir jos interesų gynybai“.

„Deja, prezidentei atsakingos institucijos per metus nieko neištyrė. Prezidentei atkakliai tylint, prokurorai ir teisėjai šiandien oficialiai neigia net patį smurto faktą. Tuo metu Visuomeninė komisija, kurioje dirbo ir trys Lietuvos Konstitucijos kūrėjai, nustatė, kad Garliavos antpuoliu valdžia šiurkščiai pamynė Konstituciją ir pasikėsino į šalies konstitucinę santvarką“, – teigia akcijos rengėjai.

Garliavos įvykių metinių minėjimą gegužės 17 d. žadama surengti taip pat ir Kaune. Kauniečiai yra kviečiami gegužės 17 d. 8 val. į Aleksoto bažnyčioje vyksiančis Šv.Mišias už „Deimantę ir visus kenčiančius Lietuvos vaikus, už visus nukentėjusius ir persekiojamus žmones“. Šv. Mišias aukos kun. Mindaugas Martinaitis.

17 val. Kaune, Vienybės aikštėje bus surengtas mitingas „Garliavos šturmo metinės“. Mitinge dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo „Drąsos kelias“ frakcijos nariai: prof. Povilas Gylys, Vytautas Antanas Matulevičius, Aurelija Stancikienė, Jonas Varkala, Valdas Vasiliauskas bei sesuo Nijolė Sadūnaitė ir aktorius Česlovas Stonys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė