R.Alaunis. 2013 Bostono maratono sprogdintojai – Čečėnų teroristai ar FTB? (I) (video) (5)

Bostonas | Alkas.lt nuotr.

Bostono maratonas 2013

2013 balandžio 15 dieną JAV Masačiuseto valstijoje Bostono mieste per vykusį Bostono maratoną netoli finišo vietos sprogo dvi bombos. Per sprogimą žuvo trys, sužeisti 248 žmonės. Keli JAV miestai iš karto paskelbė aukščiausio lygio pavojaus parengtį. Federalinė Aviacijos Agentūra paskelbė neskraidymo zoną virš Bostono ir dar virš kelių JAV miestų. Kai kurios netoli sprogimo esančios gatvės buvo uždarytos.

JAV prezidentas Barakas Obama pareiškė, kad sprogimai buvo „teroristiniai aktai“, nors vis dar nežinoma kas juos įvykdė.

Balandžio 15 dieną policija patvirtino, kad prie maratono linijos iš viso sprogo dvi bombos. Pranešimai apie kitose vietose tariamai rastus sprogmenis buvo melagingi.

Remiantis tyrėjų duomenimis, bombos buvo pripildytos vinių, šratų ir kitų medžiagų, kad sužeistų kuo daugiau žmonių.

Bostono miesto gatvėse buvo dislokuoti JAV Nacionalinės gvardijos kariniai, šarvuoti automobiliai ir automatais ginkluoti kariai. Bostono 12-asis blokas atrodė taip tartum būtų pasiruošęs kariniam perversmui.

Ketvirtadienį, balandžio 18 d. 17.10 val. Federalinio Tyrimų Biuro (FTB) tyrėjai pranešė, kad nustatė Bostono maratono sprogdintojų tapatybes ir išplatino dviejų įtariamųjų – Džhokharo Tsarnajevo (19 m) ir Tamerlano Tsarnajevo (26 m) nuotraukas ir video įrašus, prašydami visuomenės pagalbos identifikuojant šiuos įtariamuosius.

Ketvirtadienį 22:20 val netoli Bostono prasidėjo susišaudymas Masačiuseto technologijos instituto (MTI) miestelyje. 22:30 val. savo automobilyje buvo rastas mirtinai sušaudytas MTI miestelio apsaugos policijos pareigūnas, kurį, kaip mano policija, nušovė maratono sprogdinimų įtariamieji.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį po susišaudymo FTB federaliniai agentai nužudė vieną iš įtariamųjų 26 metų Tamerlaną Tsarnajevą partrenkdami automobiliu. Sužeistas Tamerlanas buvo nuvežtas į ligoninę, kurioje 1.35 val. nakties nuo daugybinių sužalojimų mirė.

httpv://youtu.be/Bf2vaRBIrdw

Balandžio 19 dieną, penktadienį Bostone daugiau kaip 9000 policijos pajėgų apsupo Bostono Vatertauno (Watertown) priemiestį ir įvedė ginkluotas pajėgas, šarvuotus policijos automobilius vien tam, kad surastų vieną sužeistą 19 –metį .

Bostone policijos pajėgos, federaliniai agentai, nacionalinės armijos kariai ir SWAT (Special Weapons And Tactics – specialiosios ginkluotės ir taktikos) komandos ėjo iš namo į namą versdami gyventojus išeiti iš namų laikant rankas už galvos, kuriuos išvarytus į gatvę nuo galvos iki kojų jau tikrino kitos specialios policijos pajėgos ir federaliniai agentai.

httpv://youtu.be/2LrbsUVSVl8

Ginkluota policija kartu su narkotikus ieškančiais šunimis apieškojo namus be jokio leidimo. Federaliniai tyrimo agentai tikrino kiekvieno gyventojo asmeninius daiktus. Kas atsisakė įsileisti į namą, buvo priversti tai padaryti ginklu.

httpv://youtu.be/E3XsD-U1oOk

Kol kariuomenė ir policija kratė žmonių namus ir privačias valdas, buvo sustabdytas visuomeninis transportas, komercinė veikla buvo nutraukta, virš Bostono buvo paskelbta „neskraidymo zona“.

Po 24 valandų policijos pajėgų paieškos penktadienį antras įtariamasis 19-metis Džhokharas Tsarnajevas buvo rastas pasislėpęs Bostono Vatertauno priemiestyje gyvenamo namo kieme esančioje motorinėje valtyje. Džokharą aptiko Masačiuseto policijos sraigtasparnio infraraudonųjų spindulių kameros atspindinčios šilumą išskiriančius objektus, kuriuos gali aptikti ir namo viduje.

Kaip rodo policijos sraigtasparnio filmuoti vaizdai, apie 19:55 val. atvykus policijai įtariamasis Džhokharas buvo matomas pats beišlipantis iš motorinės valties ketindamas pasiduoti. Tačiau, kaip tik tuo metu policijos pajėgos pradėjo į jį šaudyti.

httpv://youtu.be/k_ztMtty9fY

Kulkų suvarpytas įtariamasis Džhokharas leisgyvis buvo nuvežtas į Bostono ligoninę.

Tokia yra oficiali JAV pareigūnų istorija,

Ar Bostono maratono sprogimai buvo kariniai apmokymai ar ne?

Daugkartinis maratono  bėgikas veteranas  Alastairas Stivensonas dalyvavęs Bostono maratone greitai pastebėjo, kad  Bostono maratono apsauga elgėsi kitaip, nei kitose maratonuose. Stevensonas, kuris po dviejų iš eilės sprogimų tuo metu buvo netoli Bostono maratono finišo linijos vietos sakė, kad buvo kažkos pastiprinimas, bombų ieškantys šunys prie starto ir prieš finišo linijų.

„Jie (apsaugos darbuotojai) pastoviai per garsiakalbius pranešinėjo  kad (po sprogimo) įvyko apmokymai ir kad dėl to niekas neturėtų jaudintis. Atrodė, kad yra kažkokia grėsmė, tačiau apsauga sakė mums, kad tai tik buvo apmokymai”, –  pasakojo maratono bėgikas Stivensonas  vietinei televizijai  Local15TV.com.

„Prieš pat maratono pradžią sportininkų miestelyje (ten kur vyko maratonas) ant stogų budėjo žmonės stebėdami kas vyksta apačioje prie starto linijos. Ten buvo daug šunų ieškančių bombų ir mums buvo pranešta, kad mes neturėtume jaudintis ir kad tai tik pratybos. Ir galbūt tai ir buvo pratybos, bet aš niekada nemačiau nieko panašaus  – jokiose maratonuose, kuriuose man teko dalyvauti. Ir mane tai neramino, tai yra vienintelės varžybos mano gyvenime, kuriose mačiau kaip jie (apsauga) turėjo sprogstamųjų užtaisų ieškančių šunų ir tai buvo vienintelė vieta kur įvyko sprogimai,“ – pasakojo maratonininkas Stevensonas.

Stevensonas sakė, kad prie starto ant stogo jis matė policijos pajėgas stebinčias aplinką. Jis daugelį kartų dalyvavo Čikagos, JAV Kolumbijos apygardos, Londono ir kituose maratonuose, bet niekada prieš tai nematė tiek daug apsaugos.

„Aš netikiu, kad jie tik vykdė pratybas, Aš galvoju, jiems buvo tam tikra grėsmė  ar kažkas jiems paskambino.“

Tačiau Bostono policija paneigė, kad tai buvo apmokymai ar tariamai „surastos bombos“.

Tikėtina, kad po pirmojo sprogimo sužeistuosius vaidino aktoriai ir kad tai buvo pratybos, tai įrodo nuotraukos, kuriose matoma sužeistųjų vaidyba. Kai kurie maratono prižiūrėtojai pasyviai žiūrėjo į kraujo klane gulinčius „sužeistuosius“.

Tą patvirtino ir po sprogimo per garsiakalbius policijos skelbti pranešimai, kad tai tik pratybos.

JAV yra praktikuojamos karinės pratybos, kuomet aktoriai netekę rankų ar kojų galūnių perrengti karinėmis uniformomis dalyvauja JAV kariniuose apmokymuose, kuriuos aktoriai – „kariai“  imituoja, kaip po sprogimų netenka kojų ar rankų, kuriems tikrieji kariai „suteikia“ pirmąją medicininę pagalbą. Tokie labiau realistiški apmokymai leidžia kariniams ir medicinos personalui geriau pasiruošti blogiausiems galimiems scenarijams kovos lauke.

httpv://youtu.be/qNsnCVuE2C4

Šie aktoriai taip pat vaidina sunkiai sužeistus karius ir Holivudo filmuose.

Tačiau antrasis sprogimas greičiausiai buvo tikras, kuris nusinešė trijų žmonių gyvybes ir sužalojo daugelį žiūrovų.

Ar broliai Tsarnajevai galėjo būti  „Čečėnų teroristai“?

Žmonės, kurie artimai pažinojo Džoharą Tsarnajeva buvo šokiruoti ir sakė netikintis, kad jis galėjo susprogdinti bombą. Džoharo Tsarnajevo Twiter’yje palikto žinutes rodo, kad praėjus dviem dienoms po sprogdinimų Dzoharas rašė žinutes į Twiterį. O tai reiškia, kad jis nežinojo, kad jau yra įtariamasis.

Bostono maratono sprogimų įtariamųjų brolių motina Zubeidat K.Tsarnajeva, taip pat kategoriškai paneigė bet kokią prielaidą, kad broliai galėjo įvykdyti sprogdinimą:

„Aš esu šimtu procentų įsitikinusi, kad mano sūnūs buvo pakišti. Mano abu sūnus nekalti. Jie nekada nekalbėjo apie tai, kad jie ruoštųsi tai padaryti, jie nekalbėjo apie jokį džihadą. Jis (vresnysis sūnus Tamerlanas, 26 m) buvo kontroliuojamas Federalinio Tyrimo Biuro apie 3-5 metus. Jie viską žinojo, ką mano sūnus veikė, jie žinojo ką ir kokiuose internetiniuose puslapiuose jis veikė, jie (FTB) turėjo pas mane atvykti… ir man pasakyti… Jie man kalbėjo, kad jis (Tamerlananas) buvo tikras ekstremistinis lyderis ir kad jie jo bijojo. Kaip tai galėjo įvykti?… Jie (FTB) kontroliavo kiekvieną jo žingsnį, ir šiandien jie sako, kad tai jau teroristinis išpuolis?

Aš netikiu, kad jie susprogdino bombas, o po to šaudė į policijos automobilį (kaip pranešė policija), Jie negalėjo to padaryti… Aš juos auginau ir aš žinau, kad jie protingi sūnus… FTB vyresnįjį sūnų gąsdindavo, nes vyresnysis sūnus kalbėdavo apie islamą, apie Alachą… FTB sakydavo kad jis yra ekstremistinis lyderis ir ima informacija iš islamo ekstremistinių tinklapių… Jie paprasčiausiai buvo pakišti.

Mano vyresnysis sūnus kiekvieną dieną man paskambindavo iš Amerikos ir viską papasakodavo. Jis manęs paklausdavo: kaip tu gyveni, mama? Mama, mes tave mylime… Tai neįmanoma, kad jie tokius dalykus galėjo padaryti. Jeigu jie būtų kažką panašaus planavę, jie būtų man pasakę, bet jie niekada apie tai nė žodžio neužsiminė.“

httpv://youtu.be/ARE9rclZCqw

Įtariamųjų sprogdintojų Tamerlano ir Dzhokharo tėvas Anzoras Tsarnajevas taip pat įsitikinęs, kad sūnūs buvo pakišti.

Tačiau FTB paneigė šiuos įtariamųjų motinos Zubeidat K. Tsarnajevos pranešimus, kad vienas jos sūnus buvo nuolatos sekamas. FTB padalinio Vašingtone atstovas Maiklas Kortanas (Michael Kortan) penktadienį pranešė, kad 2011-ųjų metų FTB apklausa buvo vienintelis FTB kontaktas su Tamerlanu Tsarnajevu. Kortanas paaiškino, kad FTB nesidomėjo Tamerlanu ir nieko apie jį ir jo brolį Džokharą nežinojo, kol įtariamasis Tamerlanas nebuvo nužudytas.

Tsarnajevų šeima išvykusi iš Čečėnijos gyveno buvusioje Tarybų Sąjungos respublikoje Kirgiztane turėdama pabėgėlio statusą. 2001 metais Tsarnajevai emigravo į JAV. Tačiau Tsarnajevų tėvai prieš keletą metų išvyko iš JAV  ir sugrįžo gyventi į Dagestaną. Paklaustas, kokie motyvai paskatino šeimą atvykti į JAV, šeimos tėvas Anzoras Tsarnajevas atsakė: „Čečėnai daugelyje vietų yra nepageidaujami. Mes tikėjomės, kad JAV bus ta šalis, kur bus galima taikiai ir laisvai nuo pasmerkimo gyventi. Dabar supratau, tai buvo klaida“.

Bostono maratono įtariamų sprogdintojų brolių Tsarnajevų teta gyvenanti Toronte, Kanadoje Amerikos CNN naujienų kanalui paneigė, kad tai galėjo padaryti broliai Tsarnajevai. Ji sakė: „tai yra konspirairacinė teorija. FBI nuotraukoje paskelbti vaizdai yra padirbti. Tai, kad broliai ėjo atskirai vienas nuo kito, ar kad vienas iš jų kalbėjo mobiliuoju telefonu, tai dar neįrodymas, kad jie sprogdino. Kažkam reikėjo kažką apkaltinti…“

FTB įtarė brolius Tsarnajevus „ryšiais su Čečėnija“. Nors Tsarnajevai ir yra etniniai čečėnai, tačiau broliai Tsarnajevai nuo gimimo labai mažai laiko gyveno savo etninėje tėvynėje Čečėnijoje. Vietinė Čečėnijos valdžia net nėra girdėjusi apie tokią Tsarnajevų šeimą.

Tsarnajevų giminaitė Patimat Suleimanova gyvenanti Dagestane, Mahačkaloje, Rusijos naujienų agentūrai RT sakė, kad „Tamerlanas Tsarnajevas (26 m) nebuvo religinis fanatikas. Jį buvo smalsus religijai. Prieš tris metus jis tikrai susidomėjo Islamo religija, bet jis niekada nebuvo radikalas“. Suleimanova įsitikinusi, kad „broliai negalėjo įvykdyti tokio nusikaltimo“.

Bostono Musulmonų centro vadovas sakė, kad „broliai buvo musulmonų bendruomenės nariai Kembridže, tačiau labai dažnai jie nesilankydavo ir jie niekada nereiškė jokių radikalių požiūrių“.

Galima nesunkiai pastebėti, nors broliai Tsarnajevai neturėjo tiesioginių ryšių su Čečėnija, tačiau žiniasklaidoje jie yra įvardinami kaip „Čečėnų teroristai“. JAV atstovai iš pat pradžių paneigė, kad Bostono maratono sprogdinimas nebuvo suorganizuotas Al-Qaedos ir kad sprogdinimais įtariami broliai Tsarnajevai nebuvo užverbuoti Al-Qaedos. Tačiau FTB dėjo pastangas įrodyti, kad broliai Tsarnajevai buvo „Čečėnų teroristai“.

Tamerlanas Tsarnajevas (26 m) negavo JAV paso, tačiau gavo Žalią Kortą. JAV pilietybės jis negavo, kai 2011 metais jį apklausė FTB. Jis buvo vedęs Kateriną Rusel (Katerin Russell). Rusel-Tsarnaeva tyrėjams sakė, kad ji niekada neįtarė Tamerlano ir kad ji niekada nepastebėjo jokio įtartino jo elgesio, netgi ir po to, kai Bostono maratono metu sprogo bombos.

Ir vis dėl to, kaip gi atsitiko, kad du jauni, draugiški vyrai – Tamerlanas, kuris turėjo šeimą ir Džokharas, kuris užsiėmė jo amžių atitinkančia veikla – atsidavę savo šeimoms, neturintys jokios islamo radikalų istorijos, niekada nešaukę „Allah Akhbar“, nesusiję su jokia radikalia organizacija, neatkreipdami aplinkinių dėmesio, staiga nusprendė įvykdyti teroro aktą?

Federalinis Tyrimų Biuras daug kartų melavo

FTB pirmą kartą melavo atsisakydamas paskelbti Bostono maratono sprogdintojų įtariamųjų tapatybes. Vietoj to, FTB pateikė kitų sprogdintojų tapatybes. Po to melavo prašydamas pagalbos „identifikuoti“ ir „surasti“ įtariamuosius, apie kuriuos FTB žinojo.

Kai Bostono policija ir FTB greitai patvirtino brolių Tsarnajevų tapatybes, brolių šeima iš karto pareiškė, kad FTB su įtariamaisiais bendravo prieš keletą metų Ir FTB ne vienus metus stebėjo jų veiklą. Tsarnajevų motina pareiškė, kad broliai galėjo būti pakišti.

Tačiau didelį motinos įtarimą šioje byloje kėlė tai, kad jos šeima Federalinio Tyrimo Biuro buvo sekama ne vienus metus. Įtariamųjų brolių Tsarnajevų motina ir visa jos šeima buvo labai nustebusi, kaip FTB negalėjo žinoti apie manomai rengiamą teroristinį aktą.

Įtariamųjų brolių Tsarnajevų dėdė Ruslanas Tsarni, Amerikos televizijos kanalui „NBC news“ pasakojo:

„Aš esu įsitikinęs, kad jie buvo tik marionetės ir kažkieno aukštesnio nurodymų vykdytojai. Čia, neabejotina, buvo kas juos mokė. Aš buvau šokiruotas, kai išgirdau jo (Tamerlano 26 m.) žodžius, jo frazes, kai jis kiekvieną kitą žodį pradėdavo nuo „Dievo vardu“. Aš jo klausiau, kuo jis užsiima, (ir) jis pareiškė, kad jis tik viską palieka Dievo valioje. Mane tai labai neramino. Jis pavadino mane „pamišusiu“, kai aš jam pradėjau aiškinti, kaip būti naudingu pačiam sau ir savo šeimai ir kas papildomai turi dalintis su kitais…

Tai nebuvo (jo) dvasinis atsidavimas, tai buvo kažkas, kas vadinama būti radikaliu. Aš nesuprasdavau, apie ką jis kalbėdavo. Jis tik naudodavo žodžius dėl žodžių pats nesuprasdamas jų reikšmės.“

Amerikos CBS naujienų kanalas pradžioje pranešė, kad „FTB neigė bet kokį kontaktą su įtariamaisiais broliais Tsarnajevais. Tačiau, FTB buvo priverstas pripažinti, kad turėjo kontaktų su įtariamaisiais prieš du metus, po to, kai brolių motina prakalbo apie tai duodama interviu Rusijos naujienų agentūrai „Russia Today“.

FTB buvo priverstas pripažinti, kad įtariamasis (Tamerlanas) 2011 metais buvo apklaustas, t. y. prieš du metus prieš spogdinimą Bostone. Galiausiai 2013 metų balandžio 19 dieną FTB apie tai paskelbė savo pareiškime, kurį paviešino FTB oficialiame internetiniame tinklapyje.

FTB paskelbtame pareiškime rašoma, kad: asmenys  įtariami atsakingi už Bostono maratono sprogdinimus buvo identifikuoti kaip Tamerlanas Tsarnaevas, (kuris) dabar jau miręs ir Džhokharas Tsarnajevas, (kuris) dabar jau sulaikytas… Kaltinimai dar nepareikšti Džokharui Tsarnajevui ir manoma jis yra nekaltas. …Abu yra gimę Kirgizstane (Kirgizijoje).

Kai tik FTB indentifikavo dviejų brolių asmens tapatybes FTB peržiūrėjo savo įrašus ir nustatė, kad 2011 metų pradžioje užsienio valstybė paprašė FTB informacijos apie Tamerlaną Tsarnajevą. Prašymas buvo pagrįstas informacija, kad jis buvo radikalaus Islamo pasekėjas ir stipriai tikintis ir kad jis nuo 2010 metų drąstiškai pasikeitė ir pasiruošė palikti Jungtines Valstijas, kad keliautų į kitos šalies regioną ir prisijungtų prie nespecifinių pogrindinių grupių.

Atsakant į šį 2011 metų prašymą, FTB patikrino JAV vyriausybės duomenų bazes ir kitą informaciją – telefonines komunikacijas, galimą internetinių puslapių susijusių su radikalios veiklos platinimu, ryšius su kitais suinteresuotais asmenimis, kelionių istoriją, planus ir mokymosi istoriją, FTB taip pat apklausė Tamerlaną Tsarnajevą ir jo šeimos narius. FTB nerado jokios terorizmo veiklos; vietinės ar užsienio, ir šie atsakymai buvo pateikti užsienio vyriausybei 2011 metų vasarą, – rašoma FTB internete paskelbtame pranešime.

Deja, Tamerlano Tsarnajevo byla nebuvo „baigta“, kaip teigia FTB atstovai. Dabar jau atskleista, kad  „užsienio vyriausybė“, kuri prašė FTB informacijos apie Tamerlaną Tsarnaevą buvo Rusija ir kad Rusija dar kartą paprašė informacijos Federalinio Tyrimo Biuro 6 prieš šešis mėnesius, po to, kai įtariamasis keliavo į Rusijos Kaukazo regioną ir matomai kontaktavo su teroristais, kurie buvo remiami, finansuojami ir prižiūrimi JAV vyriausybės.

Britanijos dienraštis „The Daily Mail“ 2013 balandžio 21 d. straipsnyje „Rusija prašė FTB ištirti sprogdintoją vos prieš 6 mėnesius, kai jis buvo pastebėtas su „sukilėliais“ pakeliui į Dagestaną“ rašė: „didėja spekuliacijos, kad vienas iš Bostono spogdintojų susitiko su žinomu džihado teroristu 2011 metais. Tai parodė, kad FTB nesugebėjo sekti Rusjos pateiktos informacijos, kad jis buvo matomas su Islamo sukilėliais šešis kartus.“

„The Daily Mail“ taip pat pranešė, kad  FTB patvirtino, kad  Rusija įspėjo JAV saugumo tarnybą  2011 metais, kad Tsarnajevas buvo susijęs su „radikalaus Islamo“ grupėmis savo tėvynėje. JAV saugumo departamento šaltiniai taip pat atskleidė, kad JAV saugumo tarnyba buvo gavusi pranešimus dar 2012 metais apie Tsarnajevo ryšius su ekstremistais, susijusiais su Bostono Musulmonų mečete.

Nepriklausomas žurnalistas Danas Diksas (Dan Dicks) paviešino savo filmą, kuriame jis atskleidė pokalbį su Bostono maratono sprogdinimo įtariamojo teta.

httpv://youtu.be/v0-C6Z0YEGM

Šiose video vaizduose (CNN repartažas) įtariamojo teta atpažėsta nuogą, surakintą antrankiais, aiškiai matyti gyvą, iš visų pusių apsuptą policijos ir agentų matomą CNN video reportaže – Bostono maratono sprogdinimu įtariamąjį Tamerlaną Tsarnajevą, kuris, kaip vėliau buvo paskelbta, „mirė“ nuo daugybinių kūno sužalojimų“.

httpv://youtu.be/x7GasFcXnfg 

Policija pranešė, kad nuogas vyras buvo mašinos pagrobėjes, ne Tamerlanas ir kad jam buvo lieptą nusirengti imantis atsargmo priemonių. Deja, mašinos pagrobėjas, kuriam buvo įsakyta gatvėje gulėti veidu į žemę buvo visai nepanašus į asmenį išrengta nuogai sodinamą į policijos automobilį.

Tsarnajevų teta sakė, kad ji yra 100 procentų įsitikinusi, kad CNN parodytame video reporaže nuogai išrengtas vyras yra jos sūnėnas – Tamerlanas Tsarnajevas.

Tsarnajevų motina taip pat sakė, kad policijos pateiktoje nuotraukoje tai ne jos sūnaus Tamerlano  kūnas.

„Tai kažkas kitas padarė, kažkas tai suorganizavo, ne mano vaikai,“ – TV kanalui  „Channel Four News“ sakė Zubeidat Tsarnajeva, – „Kaip bebūtų, ten (nuotraukoje)  ne mano sūnus“.

Tuo metu Tsarnajevų tėvas Anzoras pasakė: „Jeigu bus nušautas ir antras mano sūnus, tada jau bus aišku, kad sūnūs buvo pakišti“.

Nors Džokharas buvo policijos pajėgų suimtas, tačiau jis buvo sunkiai sužesitas ir negali kalbėti.  Policija paaiškino, kad Džoharas bandė pats nusišauti, bet nesėkingai. Tačiau kaip Džokharas galėjo pats žudytis, jei nuotraukose jis buvo matomas sveikas išlipantis iš motorinės valties ir pasiduodantis policijai?

Taigi, Federalinis Tyrimų Biuras nušviečiant Bostono maratono sprogdintojų bylą ne kartą tiekė melagingą informaciją visuomenei, neigdamas savo ryšius su Bostono maratono  sprogdinimo įtariamaisiais.

Todėl nenuostabu, kodėl  JAV visuomenė prarado FTB pasitikėjimą Bostono spogdinimu tyrime.

JAV Nevados valstijos gubernatorius Deividas Loris (David Lory Van Der Beek) perskaitė pareiškimą, kuriuo kvietė sudaryti komisiją ir ištirtį šį įvykį. Nevados Gubernatorius išsakė savo nuomonę, kad sprogdinimą suorganizuoti galėjo FTB ir Amerikos Vidaus Saugumo Departamentas. Jis taip pat citavo Bostono maratonininko Alastairo Stivensono žodžius, kad „po sprogimo per garsiakalbius buvo pranešta, kad tai tik pratybos ir nereikėtų dėl to baimintis.“

httpv://youtu.be/J5xKtuif5-c

Ar įtariamasis Tamerlanas Tsarnajevas buvo dvigubas FTB agentas?

Kuomet FTB bandymai ignoruoti Rusijos prašymą žlugo, tuomet Izraelio šaltiniai užbėgdami įvykiams už akių atskleidė istoriją, kad Tamerlanas buvo dvigubas agentas, tiesiogiai dirbantis Federaliniam Tyrimo Biurui.

Izraelio antiterorizmo ir žvalgybos internetinis portalas DebkaFile pradėjo piršti savo istoriją ir paskelbė  straipsnį, „Broliai Tsarnajevai buvo dvigubi agentai, kurie įviliojo JAV į teroro spąstus“, kuriame rašo, kad:

…broliai buvo dvigubi agentai, kuriuos samdė JAV ir Saudo Arabijos žvalgybos tarnybos, kad prasiskverbtų į  Vahabistų džihadistų tinklą kuris, padedant Saudo Arabijos finansinėms institucijoms, paplito po visą neramų Rusijos Kaukazo regioną. Du buvę Čečėnai išdavė savo misiją ir slapta perėjo į radikalų Islamistų tinklus.

Tarp kitko, Izraelio Policijos vadas generolas Johananas Danino (Yohanan Danino) pranešė, kad jo darbuotojas Maikas Hararis (Mike Harrari) skris į Bostoną, kad „susipažintų su FTB tyrėjų agentų darbotbarke ir kad dalyvautų Bostono sprogdinimo tyrime“.

Ar FTB užkerta kelia teroristiniams sąmokslams ar jiems vadovauja?

FTB sukūrė didžiausią šnipų tinklą, kad užkirstų kelią kitoms vietinėms teroro atakoms. Tačiau ar jie kuria planus kaip jiems užkirsti teroristinius sąmokslus ar jiems vadovauja?

Federalinis Tyrimų Biuras vadovavo įtariamiesiems daugelyje dirbtinių teroristinių aktų, FTB turi ilgą dirbtinio terorizmo kūrimo istoriją, teroristus aprūpinant ginklais, sprogmenimis, automobiliais ir teroro veiksmų planais sukurtais slaptų FTB agentų, kaip tai buvo 1993 metais Niujorke per Pasaulinio Prekybos Centro sprogdinimą. Remiantis Amerikos dienraščiu „New York Times“ (1993 spalio 28 d.) slaptas FTB agentas informatorius Emadas A. Salemas (Emad A. Salem),  teroristams padėjo pasigaminti ir susprogdinti bombą, kuri pražudė 6, sužalojo daugelį žmonių ir padarė apie 500 mln. JAV dolerių materialinę žalą Pasauliniam Prekybos Centrui.

2011 rugsėjo pabaigoje Bostone buvo apkaltintas 26 metų vyras Rezvanas Ferdausas planavęs sprogmenų prikrautais nuotoliniu būdu valdomais lėktuvais susprogdinti Pentagoną ir Kapitolijų Vašingtone. Vėliau šiam vyrui buvo pareikšti  kaltimimai planuojant sąmokslą susprogdinti Pentagoną. 

Per tariamą sąmokslą slaptai dirbantys FTB agentai prisistatę įtariamojo bendrininkais, nuo 2011 gegužės mėnesio iki rugsėjo Ferdausui parūpino vieną nuotoliniu būdu valdomą lėktuvą  F-86 Sabre, C4 sprogmenų, šešis automatus  AK-47  ir granatų, kad galėtų surengti išpuolį prieš Pentagoną ir Kapitolijaus pastatą, kuris yra JAV kongreso būstinė Vašingtone.

Deja, „visuomenei niekada nekilo pavojus dėl sprogstamųjų prietaisų, kuriuos kontroliavo slapti FTB agentai“, sakė FTB atstovai. Už šią operaciją slaptas FTB agentas narkomanas gavo 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

Ferdausas išsinuomavo sandėlį Freiminghamo svetmu vardu, kad galėtų konstruoti lėktuvus ir sandėliuoti įrangą. Ferdeusas buvo suimtas Freiminghame, Bostone, kai tik padėjo krauti naujai įsigytą įrangą į konteinerius.  FTB Ferdausą apibūdino kaip al-Qaeda pasekėją vykdžiusį „šventąjį karą”.

2010 lapkričio mėnesį buvo sukurtas panašus FTB „sužlugdytas“ „sąmokslas“ Portlende (Oregono valstija). Taip vadimamas „Kalėdnės Eglės sprogdintojas“ Mohamudas per kalėdinės eglės lempučių įžiebimo ceremoniją bandė  nuotoliniu būdu detonuoti mikroautobusą, kuris, kaip tikima, buvo prikrautas „sprogmenų“, kuriuos parūpino slapti FTB agentai.

2012 vasario mėnesį buvo įvykdyta kita panaši operacija, kuomet  pats nesugebantis pasigaminti sprogmenų įtariamasis El Khalifi buvo aprūpintas jais slapto FTB agento, kad susisprogdintų  prie JAV Kapitolijaus. Prieš tai turėjo būti sprogdinama įvairiose Vašingtono vietose ir turėjo žūti apie 30 žmonių. Dienraštis „USA Today“ apie tai paskelbė straipsnį (2012 vasario 17 d.) „FTB sužlugdė savižudžio bombos ataką  prieš JAV Kapitolijų“.

Masinė žiniasklaidos isterija – Amerikietiška „beždžioniška baimė“

Kodėl JAV žiniasklaida per 24 val. nušvietė tik Bostono maratono sprogdinimą, per kurį žuvo tik trys žmonės, kai kitur žuvo dešimt kartų daugiau? Netgi praėjus dienai po sprogdinimų Bostono maratone vakarų Teksase sprogusi trašų gamykla nesusilaukė tiek dėmesio, nors joje žuvo 15 žmonių, sužeista apie 200, sprogimas buvo nepalyginamai didesnis ir padarė šimtus kartų daugiau materialinės žalos, nei Bostone. Kodėl buvo specialiai apsistota tik ties Bostono sprogdinimais?

Todėl, kad tai rodo Amerikos gyventojų „beždžionišką baimę“, kurią naudojasi JAV politikai platindami šią „terorizmo baimę“ po pasaulį. Netgi pirmą kartą per JAV televizija iš arti buvo rodomi kraupūs sužeistųjų vaizdai. Ši pasėta baimė turėjo pateisinti JAV specialiasis pajėgas ginkluotas automatais, šarvuočius, bombų ieškančius šunis, namų ir žmonių kratas.

Todėl, nei sprogdinimai Irake, ar Teksase šiai baimei palaikyti jau netiko. Tai rodo dvigubus JAV žiniasklaidos standartus (Lietuvos taip pat). Todėl, kad šį baimė padėjo paversti Bostono maratono sprogdinimą didžiausia „Amerikos tragedija!“

Propagandinė žiniaslaida programuoja žmonės jausti tai, ką jie turėtų jausti. Tai paprasčiausia manipuliacija.

Štai dėl šios priežasties Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasidavė „Amerikietišos tragedijos“ psichozei ir jau sekančią balandžio 16 dieną nusiuntė užuojautos laišką JAV valstybės sekretoriui Džonui Keri (John Kerry), „dėl gyvybes nusinešusių ir daugybę žmonių sužalojusių sprogimų Bostone“.

„Esame sukrėsti sprogimų, nusinešusių gyvybes ir sužalojusių daugybę žmonių (pastaba: sužesiti 48 žmonės) Bostono maratono metu. Griežtai smerkiu šio išpuolio kaltininkus ir reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems ir draugams“, – rašoma L.Linkevičiaus laiške.

Pirmadienį, tą pačią balandžio 15 dieną Irake buvo nužudyti 55 civiliai, 250 buvo sužeisti, o per sprogimą žuvo – 17 žmonių. Palestinoje – 7 žmonės, Afganistane per JAV bepiločio lėktuvo bombardavimus žuvo 7 žmonės, iš kurių net 11 vaikų. Sirijoje kiekvieną dieną žudomi civiliai, tačiau nei Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, nei Lietuvos ministras Linas Linkevičius į tai visai nereaguoja ir jokios užuojautos nereiškia, nes šiuose įvykiuose JAV žiniasklaida nemato tragedijos, todėl ir nerodo šioms aukoms jokios užuojautos.

JAV politikai Bostono maratono sprogdinimus per žiniasklaidos isterija siekė išprovokuoti reakcija: Amerikai reikia daugiau apsaugos, daugiau karių išvesti į gatves, daugiau pajėgų kovai prieš terorizmą!

Po to, kai penktadienio naktį buvo sulaikytas Bostono Maratono sprogdinimų įtariamsis Džhokharas Tsarnajevas Niujorko valstijos senatorius Gregas R.Bolas (Greg R.Ball) Tweeteryje parašė žinutę, kuria kvietė kankinti 19-metį Dzhokhara, kad būtų „išsaugota daugiau gyvybių“.

Šeštadienį vakare senatoriaus G.Bolo atstovas išplatino pareiškimą, kuriuo jau siūlė ne kankinti, bet bausti mirties bausme už policininko nužudymą ir terorizmą, kad būtų apsaugoti tie, kurie „palieka savo mylinčias šeimas ir kiekvieną dieną stato savo gyvybes į pavojų, kad mus apsaugotų“.

Terorizmas jau naudojamas politinėms permainoms vykdyti, permainoms, kurios pakeistų žmonių protus, užprogramuotų juos taip mąstyti, kaip vyriausybė mąsto. Todėl kyla klausimas, kas yra teroristai?

Beje, pirmą kartą JAV masinė žiniasklaida sekančią dieną po Bostono maratono sprogdinimų tarp daugelio klasikinių versijų, tokių kaip „sprogdinti galėjo teroristai“, pateikė ir versiją, kad tai  – „JAV vyriausybės darbas“.

Bostono maratono sprogdinimo įtariamųjų persekiojimo ir sušaudymo atvejis galutinai įteisino atvirą Jungtinių Amerikos Valstijų anti-teroristinį teisinį rėžimą.

Beje, Masačiuseto Vestboro Babtistų bažnyčia žadėjo piketuoti Bostono maratono aukų laidotuves už tai, kad sprogimai, tai buvo dievo bausmė už homoseksualų santuokas. „Dievas siuntė bombas į Bostono maratoną už nuodėme – Masačiusetas buvo pirmoji vasltija, kuri įteisino homoseksualų santuokas“.

Bostono maratono sprogdinimai – terorizmas, Afganistano sprogdinimai – JAV karas prieš terorizmą

Tarp kitko: JAV žurnalistė Amina Ismail Baltųjų Rūmų spaudos atstovo Džei Karnei (Jay Carney) paklausė: „Ar JAV bombardavimai, kurie žudo civilius Afganistane yra „teroristiniai aktai“ kaip ir tokiais pavadinti Bostono Maratono sprogdinimai?“

Ji specialiai priminė JAV karinių pajėgų balandžio mėnėsį įvykdytus oro antskrydžius, per kuriuos Afganistane žuvo 17 žmonių, iš jų 11 vaikų.

Karnei išsisuko nuo klausimo. Po ilgo atsakymo, atsiprašęs už JAV įvykdytus  bombardavimus nurodė, kad 9/11 teroristinės atakos įteisino JAV bombardavimus Afganistane.

Taigi, trijų žmonių nužudymas per Bostono maratono sprogimą yra vadinama terorizmu, tačiau 175 vaikų nužudymas JAV bepiločiais lėktuvais Afganistane tai vadinama „JAV politika – karas prieš terorizmą“.  Aišku, nei vieno, nei kito negalime pateisinti.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė