Lietuvos Prezidentė išvyko į JAV atsiimti Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardo (8)

Dalia Grybauskaitė

Dalia Grybauskaitė

Gegužės 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko darbo vizito į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardo (Doctor of Humane Letters, Honoris Causa) suteikimo ceremonijoje.

Kaip rašoma Džordžtauno universiteto sveikinimo rašte, garbės daktaro vardas Prezidentei skirtas už lyderystę bei „skaidrumą, tiesą ir atsakomybę“. Džordžtauno universitetas yra seniausias JAV ir didžiausias pasaulyje tarptautinių santykių universitetas. Lietuvos Prezidentė šiame universitete studijavo 1992 metais.

Šalies vadovė susitiks su JAV Atstovų rūmų pirmininku Džonu Beineriu (John Boehner) ir Užsienio reikalų komiteto pirmininku Edvardu Roisu (Edward Royce) bei kitais Kongreso nariais.

Lietuvos vadovė taip pat susitiks su įtakingais JAV verslininkais bei oficialiai pradės neseniai įsteigtos Lietuvos ir JAV verslo tarybos darbą. Tokio pobūdžio organizacija įkuriama pirmą kartą, jos tikslas yra skatinti Lietuvos ir JAV verslo bendradarbiavimą, investicijų iš JAV pritraukimą į mūsų šalį. Lietuvos ir JAV verslo tarybai priklauso tokios amerikiečių kompanijos kaip „Western Union“, „Exelon Generation“, „Chevron“, „Thermo Fisher Scientific“, „Phillip Morris“, „Maersk Line ltd“.

Prezidentė taip pat Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos mokslo metų baigimo šventėje vaikams įteiks mokyklos baigimo pažymėjimus.

Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardą yra gavę buvę JAV prezidentai Billas Klintonas ir Ronaldas Reiganas, buvę Jungtinių Tautų generaliniai sekretoriai Kofi Ananas ir Boutros Boutros-Ghali, Europos Komisijos Pirmininkas Žoze Manuelis Barozu (Jose Manuelis Barroso), buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kolis (Helmut Kohl), buvusi JAV valstybės sekretorė Madelain Olbrait (Madeleine Albright), Ispanijos Karalienė Sofija, Liberijos Prezidentė ir Nobelio taikos premijos laureatė Elen Džonson Serlif (Ellen Johnson Sirleaf), Afganistano Prezidentas Hamidas Karzajis, dabartinis JAV Gynybos Sekretorius Čakaas Heigelis (Chuckas Hagelis) ir kiti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė