J.Miškinytė. Diena, kai netenkate savo vaikų (58)

Jolanta Miškinytė | Asmeninė nuotr.

Jolanta Miškinytė

Gegužės 21 dieną Seimas svarstys Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisas. Žmones, kurie perskaitė Socialdemokratų partijos atstovės Rimantės Šalaševičiūtės bei „Tvarkos ir teisingumo“ narės Onutės Valiukevičiūtės siūlymus ir ėmė piktintis, socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė apšaukė „susivienijusiais smurtautojais“.

Jeigu ne piliečių akylumas, pataisos būtų prastumtos nė pelytei nesukrebždėjus. Visuomenės informuoti nesiteikta, nors šie įstatymo pakeitimai liečia arba ateityje gali liesti kiekvieną žmogų.  Kai yla išlindo iš maišo, prasidėjo propagandinis kadrilis, kurio pagrindinė melodija – „Vaikų mušti negalima“. Nors mums kasdien kalama į galvą, kad esame išskirtinai smurtinga tauta, kurioje net per 50 proc. tėvų lupa savo vaikus, asmeniškai aš užauginau savuosius be diržo ir savo aplinkoje nepažįstu nė vieno tėvo, kuris šitaip auklėtų savo atžalas.

Neišvengiamomis tapusiose viešose diskusijose pataisų entuziastai kukliai nutyli, kad vaikų ir dabar negalima mušti, kad vaikų teisių tarnybų specialistai ir iki šiol galėjo ateiti pas smurtaujančias šeimas ir paimti skriaudžiamus mažuosius. Kodėl tai nebuvo daroma, kodėl kai kuriems degradavusiems sadistams leista daužyti vaikus net iki jų mirties? Tačiau nesusitvarkius net su lengvai atpažįstamu fiziniu smurtu, griebiamasi pažaboti ganėtinai abstrakčias psichologinę ir emocinę prievartą, potencialią žalą vaiko išlikimui, vystymuisi ir orumui – būtent tokia terminologija žongliruojama pataisose.

Ką šios miglotos sąvokos reiškia, kiek teko girdėti, nesugebėjo rišliai paaiškinti net pačios pataisų autorės. Tačiau tėvams, kurie teiravosi, ar reikalavimai vaikui ruošti pamokas, suplauti indus, nekiurksoti kiaurą dieną prie kompiuterio ir pan. nebus traktuojami kaip psichologinė prievarta, o melagingi skundai nesugriaus šeimų, jos žada, kad vaikų atimti atvykusios tarnybos vadovausis sveiku protu ir ragino labiau jomis pasitikėti.

Sveikas protas – ne profesija, o minimomis tarnybomis tikrai neketinu aklai pasitikėti, kaip ir organizacijomis, kurios tveria nesveikomis represijomis pagrįstus teisės aktus. Kodėl turėčiau pasitikėti vaikų teisių tarnybos darbuotoja, kurios supratimas apie tai, kas yra prievarta, o kas – auklėjimas, gali nuo manojo skirtis kaip diena nuo nakties? Štai Norvegijoje devynmetę lenkaitę „sveiko proto“ tarnyba pagrobė tiesiai iš mokyklos, mat ši atrodė… liūdna. Ji iš tiesų buvo susikrimtusi ir susimąsčiusi, nes sunkiai sirgo jos Lenkijoje likusi mylima močiutė. Jei ne privatus detektyvas Kšyštofas Rutkovskis (Krzysztof Rutkowski), aptikęs mergaitę naujų globėjų šeimoje ir ją išvadavęs iš nelaisvės, tėvai savo dukters tikriausiai niekada nebebūtų pamatę. Vaikas patyrė didelį stresą, o štai akimoju išgarsėjęs detektyvas apsirūpino darbu – netrukus jam teko gelbėti analogiškai pagrobtą ir svetimoje šeimoje įtaisytą rusą berniuką.

Nekvepia man sveiku protu ir Jungtinių Tautų Organizacija, į kurią veda šių pataisų šaknys ir kurios vardą pas mus mėgstama kartoti kone kaip Dievo – argi ne jos ekspertai rekomendavo Lietuvai naikinti gyvybės langelius kaip viduramžių atgyveną, mat ten palikti kūdikiai netenka teisės žinoti, kas yra jų tėvai? Išeitų, tuomet geriau tegul apskritai negyvena.

O kur pasideda sveikas protas, kai mokyklose vaikai verčiami pildyti vardines anketas, kuriose be savo savijautos mokykloje, mokytojų darbo kokybės įvertinimo prikaišiota klausimų apie tėvų išsilavinimą, vaikui duodamų kišenpinigių dydį ir netgi virtuvės įrangą? Tokį klausimyną turėjo pildyti mano pačios aštuntokas, ir jam teko atsakyti, ar namuose yra indaplovė. Kai pasidomėjau, kiek paplitusios tokios keistos anketos, paaiškėjo, kad visoje Lietuvoje. Viena mama prisiminė bene įdomiausią ketvirtokėliams užduodamą klausimą – kas iš bendraklasių tėvų vartoja alkoholį ar narkotikus?

Toks antiįstatymiškas šeimų šnipinėjimas  man darniai susišaukia su teikiamomis įstatymo pataisomis. Abu šiuos recidyvus sieja dar neregėtas valstybės kišimasis ten, kur brautis be pakvietimo iki šiol buvo neįprasta ir nemandagu – į šeimą. Ją bandoma paversti potencialiai pavojinga vieta vaikui, net jeigu čia jo niekas nemuša – o gal indaplovės neišgalintys įsigyti tėvai verčia savo atžalas plauti indus rankomis? Išnaudojimas! Beje, ši sąvoka taip pat figūruoja siūlomose įstatymo pataisose.

Prieš sėsdama prie šio teksto skyriau nemažai laiko išsiaiškinti, kas dedasi kai kuriose kitose valstybėse su vaikų teisių apsauga ir ko vertos siaubo istorijos apie vaikų atiminėjimą iš šeimų, tapatybės pakeitimą ir greitą įvaikinimą. Tai vyksta, ir apie tai Vakaruose pasakoja ne kokie nors menkai patikimi mėgėjiški jotubės filmukai, bet solidūs žurnalistiniai tyrimai, dokumentiniai filmai, diskusijų laidos, apie šią aštrėjančią problemą pasisako teisininkai.

Faktų yra tiesiog per daug, kad galėtum nurašyti juos vienos – nukentėjusiosios – pusės nuomonei ar „vis dar pasitaikantiems nesklandumams“. Analizuojant jie sugula į sustyguotą kontrolės ir prievartos sistemą, todėl niekaip nesutinku  su G.Purvaneckienės pasiūlymu laikyti tai tik „keliomis socialinių darbuotojų klaidomis“. Dėl kelių klaidelių (nors ir jos reiškia sumaitotus šeimų likimus) nesikurtų tėvų pasipriešinimo organizacijos, nebūtų protestuojama tėvų mitinguose, kaip tai vyko gegužės 3 d. Norvegijos mieste Trondheime. Beje, liepą analogiškas tėvų protesto renginys organizuojamas Londone. Rusijos Uljanovsko mieste, kuriam teko nelaimė tapti šio karo pries šeimą eksperimentiniu poligonu, protestuojantys žmonės piktinosi mokyklose pastatytomis specialiomis dėžėmis, į kurias vaikai galėjo įmesti savo skundus dėl tėvų ir mokytojų. Jos buvo pramintos Pavliko Morozovo vardo dėžėmis.

Kitaip tariant, mums meluojama, tą melą dangstant kovos su diržu skraiste, ir tai gan sėkmingai klaidina dalį visuomenės – na, kas gi pritars vaiko lupimui? Bet štai Jungtinėje Karalystėje pasiektas savotiškas rekordas, kuomet mamos ir jos pieno neteko vos dienos naujagimis, pareigūnų išplėštas iš tėvų glėbio. Oficialiai įvardinta priežastis – possible future emotional harm. Net ir anglų kalbos nereikia mokėti, kad suprastum, kiek bendro ši priežastis turi su smurtu. Užtat ji turi labai daug bendro su mūsiškių įstatymo pataisų nuostata apie „potencialią žalą vaiko išlikimui, vystymuisi ir orumui“.  Akivaizdu, iš kur pastaroji nusirašyta.

O norvegiška statistika paneigia mums sekamas  pasakas apie tą visuotinio teisingumo ir vaikų gerovės šalį. Dar baisiau – statistiniai duomenys leistų įtarti šią valstybę esant pilną smurto. 2007 m. čia buvo svetimųjų globai atiduoti 7 709 tūkst. vaikų. Kasmet augdamas šis rodiklis 2011 m. pasiekė 8 485 vaikus.  Į šiuos skaičius nepatenka laikinai ne namų aplinkoje apgyvendinti vaikai – pridėjus ir juos iš tėvų atimtų vaikų kiekis dar šiurpiau padidėja. Per penkerius metus valstybė konfiskavo 61 tūkst. vaikų, iš kurių 40 tūkst. nebebuvo grąžinti savo šeimoms. Argi ne įspūdinga, turint omenyje, kad Norvegijoje gyvena tik kiek per 4,5 mln.gyventojų?

Ši statistika liudija, kokį pagreitį ir mastą įgavęs vaikų atiminėjimas iš šeimos. Jie atiduodami ne artimiausiai aplinkai – giminei, bendruomenei, bet visiškai svetimiems žmonėms. Ta pati beširdystė numatyta ir mums. Vaikai paimami be teismo sprendimo, situaciją paliekant vietoje įvertinti „sveikam protui“. Paskui vaiko likimą sprendžia slapti teismai. Tokio teismo užuomazgas galima įžvelgti – o sutapime! – taipogi R.Šalaševičiūtės kartu su I.Šiauliene pasiūlyme bausti už neviešo teismo posėdžio medžiagos paskelbimą. Šios Baudžiamojo kodekso pataisos pirminiu siūlytoju ir rengėju įvardijama vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga… Ir jau visiškai, žinoma, atsitiktinai Liberalų sąjūdžio frakcijos narė D.Teišerskytė tuo pat metu pasiūlo mokėti išmokas ne tik globojamiems, bet ir įvaikintiems vaikams.

Skandinavijos šalių žmogaus teisių komiteto vadovė teisininkė Rubi Harold-Klason (Ruby Harrold-Claesson) Lenkijos žiniasklaidai taip paaiškino šį maro mastais per pasaulį plintantį reiškinį: „Dažniausiai kalba eina apie verslą. Žmonės, kurie atima vaikus, socialinių tarnybų darbuotojai, gauna valstybės dotacijas. Kuo daugiau vaikų, tuo daugiau pinigų. Jie dažniausiai patalpinami pas globėjus, kurie draugauja arba giminiuojasi su asmenimis, sprendžiančiais vaiko konfiskavimo klausimą. Tai paprasčiausia prekyba vaikais. Dauguma pakaitinių šeimų priima vaikus, nes jiems už tai gerai mokama. Niekam nerūpi vaiko psichinės ir fizinės kančios“.

Ir pas mus iš pataisas teikiančių ir jas palaikančių asmenų tarp gausių tiradų apie kovą su diržu nieko negirdėti apie iš šeimos išplėšto vaiko išgyvenimus ir apie jau nebe potencialią, bet realią  žalą vaiko vystymuisi ir orumui. Negirdėti ir apie būsimųjų atiminėtojų atsakomybę už „pavienes klaidas“. O juk jeigu ši prieš šeimą užsimojusi smurto mašina bus įdiegta ir Lietuvoje, kada nors vis tiek teks atsiprašyti savo žmonių, kaip tai jau padarė Šveicarija, Australija. Juo sunkiau bus išsisukti nuo atsakomybės šalyje, kur, pagal sociologines apklausas, šeima ir vyrams, ir moterims vis dar išlieka svarbiausia vertybė.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

58 komentarai

 1. Lamatas:

  na čia viena iš tolerastinės globalizacijos grandžių. Reikalinga išnaikinti tautas , tautines valstybes , giminės ,šeimos bei bent kokio bendrumo išraiškas . Čia konkrečiai ryšį tarp vaikų ir tėvų. Siekiama kad liktu vienalytė ( o greičiau belytė, beveidė , betautė ) biologinė žmonių masė. Na ir virš jų nedidelė grupelė pusdievių , kuriems jau ir dabar įstatymai nieko nereiškia .

  • Gyventojas:

   Lygiai tas pat buvo ir netolerastinėje imperijoje – Sovietų sąjungoje… Tad tolerantizmas čia ne prie ko.

   • Lamatas:

    Prajuokinot . Negi sunku suprasti kad šiuolaikinis tolerantizmas yra bolševizmo tąsa . Netgi iki smulkmenų . Prisiminkim bolševikinį – “yra nuomonė ” (kieno ir iš kur nežinia ) . Ir šiuolaikinį ” tai netolerantiška” , nors dauguma piliečių pasisako priešingai.KAS sprendžia kas tolerantiška o kas ne? Jei tai demokratija – tada dauguma . Jei ne dauguma – tai politbiuras , ir nesvarbu kaip jis vadinasi.

    • Onute:

     Būtent, bolševizmo tąsa, tik kitaip pavadinta. Skaitant šį straipsnį ir man pirma mintis, kuri kilo, tai kad dauguma valdžios priemonių ir metodų darosi panašūs i tarybinių laikų. Tik tada nors buvo aišku, kur ta “valdžia”, viską diktavo Maskva. O dabar kas?

 2. mane:

  tai guodzia tik vienas, kad revoliucijos praryja savo vaikus. Taigi jei visgi tas istatymas bus priimtas tikiuosi tos tetules kurios ji stumia pajaus ji savo kailiu.

 3. Vytautas:

  Ačiū, Jolanta,
  Jūs taip taikliai viską surašėte, kad belieka išversti į visas pasaulio kalbas ir ištransliuoti jūsų straipsnį į platų pasaulį. Gal pasaulio žmonės greičiau susivienys prieš tokių pataisų autorius ir stūmikus, už kurių, žmonės mato, kyšo pedofilų ir kitokių iškrypėlių ausys.
  Kviečiu visus Lietuvos žmones niekada nebebalsuoti už visokias šalaševičiūtes, valiukevičiūtes, purvaneckienes, povilionienes, pūrus ir kitus panašius. Venkite šitų iškrypėlių pinigais galimai nupirktų veikėjų.

 4. Vytautas:

  Beje, man ramybės neduoda kai kurios asociacijos: Sovietmečiu taip pat buvo stengiamasi vaikus atimti iš šeimų. Pamenate savaitinius darželius? Ir propaganda buvo, kad kiekvienas turi savo darbą dirbti… o vaikus reikia atiduoti profesionalams.
  Klausimas: Kieno rankomis (pinigais) buvo kuriamas komunizmas, fašizmas, Europos Sąjunga, ir kiti pasauliniai dariniai, vienaip ar kitaip prisidedantys prie tautinio identiteto, šeimos instituto naikinimo bei absoliučios priklausomybės nuo pinigų kūrimo?

 5. Atas:

  Tikrai BŪTINA pasipriešinti tokiam neapgalvotam valiukevič-ių ir pan asabų mėginimams be atodairos stumti vaikų
  prekyba kvepiančius įstatymus.Autorei visiškai pritariu.
  Kas yra sveikas protas???Sveikam žmogui artimesnis tikrai sveikas protas.O psichiškai neįgaliam ką reikštų tas
  “sveikas” protas?Kas nuspręs apie PROTO SVEIKATĄ???Pasipinigautojai???

 6. vilte:

  Platinkit tautieciai visa informacija kiek imanoma ir neleiskime salavoms ir valiukeviciutems vykdyti Lietuvos genocido ! Ir tai visai tiesiogine prasme !

 7. Auksė:

  Ačiū poniai Miškinytei už gana iaškiai įvardintą priežastį, kas gąsdina normalius tėvus. O priežastis – tai nepasitikėjimas savo valstybės pareigūnais, kurie, deja, dirba be širdies, o tik kaip šaltakraujai statistai – kuo daugiau “išaiškintų įvykių”, tuo didesnis mano atlyginimas. Juk taip dirba ir antstoliai ir daug kitų, kurie turėtų žmonėms padėti, o iš tikrųjų juos tik baudžia.

  O šitiek yra vaikų, kurie patiria visapusišką smurtą savo šeimose ir niekas neateina jų gelbėti. Randa juos arba žurnalistai, arba jau negyvus policininkai. Štai kas yra baisu.

  O dėl užsienio Vaiko teisių tarnybų darbo, tai, manyčiau, kad irgi yra perlenkiama. Pasakomas tik faktas, kad vaikas paimtas. O kur visa priešistorė? Juk turime dešimtis ar net šimtus tūkstančių lietuvių šeimų, auginančių vaikus užsienio šalyse. Tegul jie pasakoja, ar tikrai tėvai negali griežtai auklėti savo vaikų, ar tie vaikai taip jau kasdien iš jų ir atiminėjami? Žinau vieną atvejį Vokietijoje, kai pažįstamų imigrantų iš Peterburgo keturiolikmetė dukra, po to, kai jos mama jos visą dieną ieškojusi ir neradusi, bet įtarusi, kad ji neatsiklaususi išėjo pas savo tėvą, ją vakare grįžusią aptampė už plaukų, apibarė, atėmė mobilųjį telefoną. Tada mergaitė, pasijutusi mamos pažeminta ir palaukusi kol mama užmigs, nuėjo pas kaimynus ir paprašė, kad jie iškviestų policiją, nes ji nenorinti likti namie su mama. Policija, be abejo, paėmė vaiką, nes ji to pati prašė ir išvežė į mergaičių globos namus. Apie tai buvo pranešta ir mamai, ir tėvui, bet su dukra jie galėjo susitikti tik tada, kai pati dukra to norėjo. Visiems buvo skirtos konsultacijos, kad tokie konfliktai nesikartotų. Žinoma, kad mamai buvo šokas. Jai net teko mokėti baudą, nes teismas nustatė, kad ji netinkamai elgėsi su savo paaugle dukra. Tačiau kartu tai buvo ir pamoka, ir galimybė gauti specialistų pagalbą, nes stresas atvykus į svetimą šalį yra visiems labai didelis ir prisitaikyti nėra paprasta. O daugiau nežinau nė vienos pažįstamos šeimos, kas būtų susidūręs su tokiomis bėdomis.

  Gerai, kad visuomenė neabejinga.

 8. rita:

  NE-NE-NE vaikuciu grobimui,pirma valdzios zmones tegu irodo,kaip graziai vaikai auklejami vaiku globos namuose,ir kad vaikai nebesiskustu gerutemis,mokanciomis graziai elgtis su vaikuciais,patenkinanciomis su sypsena ir meile isdykeliu kapryziukus,,,,ir tai butu viesai rodoma per TV,kad mes -netike tevai ir seneliai ismoktume elgtis su savo atzalomis ,ir kad mokytojai nebijotu gerai isaukletu mokinuku,,,va,tada gal patikesime ,kad kuriate tinkama istatyma,o dabar —-truksta zodzu,—-reptilijos pasieke savo egzistavimo virsune,bet neilgam,,,,zmones,pabuskime is letargo…..kelkimes ……linkiu visiems laimes,meiles ir sveko proto…..kadangi pasaulio valdlanciuju planas yra isnaikinti zmonija,tai pradedama nuo vaiku…….jie nori palikti tik nedideli kieki vergu….

 9. rita:

  nesupratau,parasiau ilga komentara ,kur dingo????tai dar karta—-NE-NE-NE—vaiku grobimui….

 10. Bet kokie įstatymai, daugiau humaniški ar mažiau, o ypatingai liečiantys auklėjimą arba ugdymą,”priimti iš viršaus” jiems neparuoštai (nesubrendusiai) visuomenei, žadina dar didesnę prievartą bei visuomeninių santykių destrukciją. Ryškiausias istorinis pavyzdys – komunistinė ideologija, kurios idealų nepaneigs joks humanistas. Blogiausia, kad dažniausiai tokių “idealistinių” žygių-projektų imasi žmonės, patys savo norais bei ketinimais (tikslais) nesubrendę jų teikiamai moralei ir dėl to jų veiklos motyvai grynai savanaudiški. Ryškiausiai tai pasimato iš to, ką jis pasiruošęs padaryti su jų teigiamos pozicijos oponentais, nesvarbu ar tai būtų maži ar suaugę vaikai. Subrendęs idėjai žmogus iš patirties, kurią įgijo ją brandindamas, supranta kad ir jis, savo suvokimo ankstesnėje stadijoje priešintųsi savo dabartinio suvokimo teigiamai moralei, o juo labiau nežinotų kaip ją įgyvendinti.Todėl iš tikro norint kelti visuomenės humanistinę sąmonę, reikia rūpintis neprievartine humanistinės minties, idėjos sklaida visuomenėje taip, kad ją gavusi ir suvokusi jos vertę, jai subrendusi visuomenės dauguma savanoriškai priimtų naujas vertybes ir imtų jomis gyventi, o mažuma, einat tokiu keliu, paseks paskui. Be to, neužtenka vien tik matyti problemą ir drausti vienaip ar kitaip elgtis, kaip ir neužtenka ligonių gydymui įsakymo “nesirk!”. Gydymui reikalingi vaistai, o auklėjimui, ugdymui reikalingas veikiantis metodas. Tokį metodą gali duoti tik integralaus pasaulio suvokimas, o jo įgyvendinimą – integralus visuomenės švietimas.

 11. 2011 m. konfiskuoti 8485 vaikai. Tais pačiais metais Norvegijoje gimė 60220. Tad galima paskaičiuoti, jog dabartiniais tempais yra konfiskuojama apie 14 proc. visų vaikų! Nerandu analogijų istorijoje…

  • iš praeities t...:

   Praeitis (statistika), istoriko statika ar atitikmuo (“ana-logija”)
   “konfiskuoti-tempais-konfiskuojama”: atleisk brolau, bet
   visiškai pasmirdę ir dvokiantys tavieji bomžažodžiai.
   Nusiprausk, tada eik viešumon,ar į Alką, ar į gatve Tomuk (nepyk, bet tikrai, JOKIŲ NUOŠIMČIŲ
   apie ką čia tikrovę teiki lietuvis nesupras; neverski: purvažodyje svetimam “svetimųjų globai atiduoti”
   savą lietuvišką mintį “fiškomis-konfiskomis” neužvynioki kalbos savosios.
   Kalbėk lietuviškai ir būk. Klestėk ir kitiems, savu pavyzdžiu, išmintimi žiniomis bei kalba, būk pavyzdys.
   Tada
   (gal išvengsim nuopolio demo-kratiškojo)
   14 nuošimčių – BE TĖVŲ vikingų terpės “turtuose-taukuose”. Riebu?

   • Gyventoja:

    Nieko nesupratau, ka tamsta norejai pasakyti. Kazkoks kratinys. Argi reikia butinai kazka rasyti vien tam, kad parasyti??? Zmones gerieji, gal neterskime eterio ir negaisinkime kitu zmoniu laiko, versdami skaityti nerislius tekstus absoliuciai be jokios minties. Neturi ka parasyti-nerasyk-paprastas dalykas.

  • Esavičius:

   Tomuk, kaip istorijos profesionalas (be je vienas iš tų kurie verti pagarbos) turėtum gerai žinoti analogus istorijoje. Priminsiu:

   Kuomet kolonistai pradėjo iš lėto apgyvendinti Australijos žemyną, aborigenai po truputį buvo stumiami iš savo žemių, o nesutinkantieji buvo tiesiog naikinami. Visa tai buvo daroma iš lėto, kad aborigenai (anot tų laikų bedievių evoliucionistų tai tarpinės grandys tarp žmogaus ir beždžionės) nesipriešintų ir nekeltų maištų. Vienas iš svarbiausių šio naikinimo elementų buvo vaikų atėmimas iš aborigenų. “Teisinga” kolonistų administracija, dėl blogo auklėjimo, “vaikų labui”, atėmė apie 300 000 aborigenų vaikų kurių didžioji dauguma degradavo ir mirė, o patys aborigenai tapo visiškai nepavojingi. Juos apgyvendino rezervatuose Australijos “balbieriškėse” ir dabar nuoširdžiai (post faktum) apgailestauja dėl tokios neteisybės jų atžvilgiu. Be je, tuose atiminėjimuose labai aktyviai dalyvavo pačių aborigenų, įvairiuose mokymuose (su nemokamu maistu ir alkoholiu), specialiai tam išdresiruoti pagalbininkai (aborigenų nomenklatūra).
   Žiūrint dar ankstesnius laikus. Kuomet Izraelis buvo integruojamas į Graikų/Romėnų Imperiją. Iš žydų taip pat buvo atiminėjami vaikai. Jie “dėl visuomeninės gerovės ir rimties” buvo atiduodami mokytis į įvairias pagoniškas gimnazijas. Tokia gimnazija buvo pastatyta net prie Šventyklos Jaruzalėje. Atimtų žydų vaikai gyveno su teisingais globėjais, komunose, o juos mokė bedieviai “eruditai”. Žydų tautoje nuo tų laikų atsirado savoka “pavogti vaikai”. Eruditų išdresiruoti vaikai nors ir buvo genetiškai gryni žydai, bet grįžę pas savo tėvus jie taip ir likdavo sumankurtinti pagonys (a lia Arkaša Vynokuras nesibodintis viešai žiniasklaidoje didžiuotis kaip savo žmonai laižo tarpukojį arba kaip mūsų broliai, brutalaus lenkinimo, polonizuoti Lietuviai). Tik nedaugelis atspariausių iš jų atgimdavo atgal savo tautos tradicijoje. Tose įvykiuoe taip pat labai aktyviai dalyvavo pačių Žydų tautos išdavikai, kurie visais būdais siekė “VALDIŠKO” darbo ir asmeninės gerovės.

   Štai tau ir analogai.

   • Bet visa tai darė svetimos, išorinės jėgos. Tokiais atvejais galima rasti ir papraščiausio išžudymo pavyzdžių. O čia sava valstybė taip “globoja” savo piliečių vaikus…

    • Esavičius:

     O tu Tomai vis dar tiki, kad Lietuva (kaip beje ir šiuolaikine EVROPA) valdo SAVA valdžia? Atsibusk.

     Evropos sojuze jau kelintus metus iš eilės populiariausias naujagymiui vaikui duodamas vardas yra …. MUCHAMEDAS. Tu galvoji kodėl tokia kampanija prasidėjo dėl ginklų iš baltųjų Amerikiečių atėmimo, nors ta teisė įtvirtinta JAV tėvų kūrėjų konstitucijoje? 🙂 Čia reikia būti aklam, kad nematyti kas darosi. Dėl savo kvailo atsitraukimo nuo Krsitaus tikėjimo, totaliai debilėjančios mūsų visų šalių visuomenės tampa lengvu grobiu. Šį scenarijų savo laiku labai aiškiai nupasakojo Sokratas (Platono Valstybėje).

  • Supratimas, kad visų didėjančių ir artėjančių į aklavietę žmonijos problemų priežastis viena – joje augantis egoizmas, padeda nesistebėti ir nesivarginti istorinių analogų paieškomis. Todėl vienintelė pozityvi išeitis: sąmoningai žmonijos daliai (kurių mažuma) pamatyti šią problemos šaknį, išstudijuoti egoizmo prigimtį, jo dėsningumus, psichologiją, priežastį ir ne filosofijos, o tikrų žinių pagrindu ieškoti visiems bendro, integralaus metodo jam pažaboti.

 12. Artūras Gotautas:

  Žydai puikiai išmano žydėjimo – žydėjimą – žiede 🙂
  Reikia visą manymą nukreipti į Augimą ir Auginimą ..
  Nereikia kovoti,nereikia kovoti su pasekmėmis,laimėta kova – nepradėta kova 🙂
  Šiuo metu piešiamos valdymo gairės ant popieriau lapo plunksnakočiu,pasekmės pasireiškia vėliau …
  Nesenai žydai “Holodomorą” pažangiai vykdė,dabar prisidengdami “jaunuoliška teise” vykdo tą pačią valdymo gairę,tik kitomis idėjomis ir pasekmėmis ..
  Pažeistas stuburas visą likusį kūnišką gyvenimą išlieka pažeistu,saugokit jį,jis saugos jūs 🙂

 13. Baisiau ir nesusapnuosi:

  Baisiausia, kad visokiausias išvedžiojimais auklėjimo atžvilgiu galima ir šantažu užsiimti. Puiki priemonė nepaklusniuosius pagąsdinti. Kas gali būti skaudžiau ir efektyviau “paspausti” kaip ne gąsdinimas vaikų atėmimu?

 14. Jota:

  Dėkui už gerą straipsnį.

 15. liet:

  Isteriška kvaiša. Kodėl “Alkas” jau kuris laikas neberanda ką spausdinti? Visos šitos drumzlės, kurios ištisai liejasi per šitą portalą, jau seniai išterliojio puikius ir gražius dalykus, kurių vardan jis ir buvo atidarytas. Man regis, jau reikėtų atsisakyti šventeiviško dangstymosi senosios baltų religijos vertybėmis – nes jau seniausiai “Alkas” jų nepropaguoja.

  • Onute:

   O tu kas, ne isteriska kvaisa? Panasu, kad taip ir yra, sprendziant is tavo komentaro. Jei tau neaktualu, neskaityk. Negi siais laikais nera pasirinkimo? Skaityk tai, kas tau patinka. Ko cia nervuojiesi ir dar rasineji? Ar nuo siol kiekvienas portalas turi spausdinti tik tai, kas tau rupi?

 16. LosAngeles:

  Nenukrypstant per daug i beprasmes diskusijas reiketu padekoti autorei uz neeilini pasisakyma. Labai idomiai ir itaigiai. Gal tik vienas trukumelis straipsnio, kad nera nuorodu i paminetus faktus (jei tokie yra viesai prieinami). Butu ypatingai idomu zvilgtereti, nes kad ir pamineta istorija su kudikiu… Sistema veikia, bet jei paminetas atvejis tiesa- tai panasu igauna apsukas. Labai teisingai padarytas akcentas i panasios sistemos nauda… kazkam. Vaikuciai (teveliai tuo labiau) cia nieko nedomina.

 17. Nepolitikas:

  Straipsnis tikrai geras. Reikia pastebėti, kad „Alkas.lt“ pradėjo dažniau publikuoti rimtus pamastymus apie šiuolaikinį mūsų „gyvenimą“, tiksliau „išsilaikymą“. Pastebėtina, kad baigėsi ir ES euforija, vis dažniau pasitaiko komentaru dėl ES diktatūros, t.y. Briuselio(faktiškai Vokietijos) valstybingumo prievartinis plitimas Lietuvoje, atmetant lietuvišką dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius. Niekam jau neįdomu, kad Lietuvos Valstybės „teisinius pamatus grindusi Lietuvos Statutais ir Lietuvos Respublikos Konstitucijomis“. O ne Briuselio direktyvomis, paklausimais ir t.t. Faktiškai visą diskusija turi „suktis“ apie LR Konstitucijos reikalavimus. Arba „sąžininga“ Valdžia turi tos konstitucinius reikalavimus pakeisti. Taigi tėvai ir vaikai. Vaikas yra tas pats žmogus(bet ne asmuo). Pagal Konstituciją: „Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės.“; „Žmogaus laisvė neliečiama“- Tačiau, gali būti apribota 48 valandas ir daugiau pagal „šeimos“ sprendimą, jog „Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir ŠEIMYNINĮ GYVENIMĄ, kėsinimosi į jo garbę ir orumą.“; „Žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas.“, bei „Draudžiama žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis, taip pat nustatyti tokias bausmes.“ Tai yra absoliutus konstitucinis draudimas. O toliau mes turim: „Tėvai ir globėjai NEVARŽOMI rūpinasi vaikų ir globotinių religiniu ir DOROVINIU auklėjimu PAGAL SAVO ĮSITIKINIMUS.“; „Draudžiama VERSTI duoti parodymus prieš save, SAVO ŠEIMOS NARIUS ar artimus giminaičius.“; „Sutuoktinių teisės šeimoje lygios. Tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus DORAIS žmonėmis ir ištikimais PILIEČIAIS, iki pilnametystės juos išlaikyti. Vaikų PAREIGA – GERBTI tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.“ Kaip matyti, vaikai turi pareigą, tai tėvai nevaržomai gali nustatyti ir atsakomybę. Kas čia netinka Briuseliui? Netinka, kad valstybės galios(o jau 80% galių Lietuvoje priklauso Briuseliui) yra apribotos. Netinka, kad tėvai auklės savo vaikus būti ištikimais Lietuvos PILIEČIAIS, o ne Briuseliui(kosmopolitizmui). Tarp kitko „Vytauto“ – „Sovietmečiu taip pat buvo stengiamasi vaikus atimti iš šeimų.“ Yra tiesiog melas ir propaganda. Paskaityk LTSR įstatymus(Civilinį Kodeksą ir t.t.), pamatysi, kad tėvai turėjo daugiau teisiu nei dabar.

  • liet:

   Visa tai, ką čia šnekat, išskyrus straipsnių pavadinimus, tik jūsų liguistos vaizduotės siautėjimas. Ką turi Lietuva tokio, ką taip verta saugoti ir ko neturi kitos tautos? Gal kada ir turėjo ką išskirtinesnio, bet tikrai ne geresnio, bet ne dabar, kai bangomis jau keli šimtmečiai eina emigracija, iš šalies, ir sąmoningai, ir instinktyviai jusdami nepalankias gyvenimui ir asmenybės saviraiškai sąlygas, išvažiavo patys geriausi žmonės, tikrasis tautos genofondas, be abejo, prisidėjo ir tremtys. Dėl partizanų kovų vertinčiau santūriau – ten ėjo ir žudėsi, be abejo, patys aršiausi, bet tikrai ne visi jų priskirtini tautos žiedui, buvo ten ir šiaip piktžolių. – Negana to, paskutinė emigracijos banga čia paliko – net nepatogu sakyti, kokią visuomenės dalį čia paliko – šiaudadūšiai, siaurapročiai, kyšininkai, melagiai ir apsimetėliai . Briuselio ar ne Briuselio tie įstatymai, bet dabartinei Lietuvos “tautai”, (gal teisingiau būtų – pardavėjų ir vairuotojų visuomenei) reikia parodyti, kad neužtenka įstatymus turėti, reikia jų ir laikytis.. O jūs su savo išvedžiojimais tik klaidinat. .

   • Kemblys:

    Lietuva turi LIETUVIUS 😀 kurie myli savo Žemę, savo Šeimą, Kalbą, didžiuojasi protėvių Dorove, kurie geriau už kitataučius dirba daugelį darbų!

    ,,liet”, kiek tau metų? Ar esi jaunas, kad viskuo nepatenkintas. Vyresnio amžiaus žmogui derėtų mąstyti kaip išgyvendinti tas negeroves, kurias taip sureikšminai.
    Žmogus iki (maždaug) 21 metų ima iš visuomenės, iki 45 – 50 metų ima, bet turėtų savo skolą jau atiduoti, t.y. užauginti vaikus lietuviais ir dirbti visuomenės gerbūvio kūrime. Vyresni žmonės būna pikti, kurie neatidavė SKOLOS… bjauru jaustis veltėdžiu.

   • Onute:

    Zinai, paskaiciusi toki komentara nejucia pagalvojau, ar sito komentaro autorius dar neemigraves is Lietuvos. Jei taip, tai labai gerai.

   • Nepolitikas:

    Supranti, tema buvo tėvai ir vaikai, kodėl įstatymais norima panaikinti šių santykių gerovę. O tu perėjai prie : „Ką turi Lietuva tokio, ką taip verta saugoti ir ko neturi kitos tautos?“ Tačiau galima atsakyti ir į tavo klausimą. Lietuva turi stiprios tradicinės šeimos, kituose jau likviduotos. Manau pavyzdžių nereikia. Lietuva turi savo lietuvišką dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius. Lietuva turi savo derlingą gamtą – žemė, miškus, upės. Dauguma tautų to neturi, pavyzdžiui Vokietija – žemė ir upės apnuodytos, o miškų nėra. Lietuva turi savo išskirtinę (pagal sudėtį) Konstituciją ir t.t. Tai yra objektyvioji pusė(Tėvynė). O kad „eina emigracija, iš šalies, ir sąmoningai, ir instinktyviai jusdami nepalankias gyvenimui ir asmenybės saviraiškai sąlygas, išvažiavo patys geriausi žmonės ir t.t.“- tai yra subjektyvioji pusė- Valdžios(tam tikrų asmenų) politika(valstybės reikalai). Ką reikia padaryti, kad valdžia tarnautų Tautai? Reikia atskirti ją(kaip jau buvo 1991 m.), nuo vyresnės valdžios – Briuselio. Tai yra nutraukti aneksijos procesą. Kaip Lietuva vėl taps „nepriklausoma demokratinė respublika“ viskas atsistos į savo vietą(dings pinigų „krepšeliai“ iš Briuselio). Reiks kurti savo pramonę, įvesti savo mokesčius, savo konstitucinį teisingumą, įkurti savo banką ir t.t., t.y. tautinė ekonomika nebus slopinama, kaip dabar. Ir iš 860 tūkstančių išvažiavusių bent 300 tūkstančių sugrįžtu. Taigi: „ką taip verta saugoti“, aišku Tėvynę.

 18. h:

  Na šį kartą gerbiamasis parašei puikiai, be nereikalingų išvedžiojimų ir spėlionių….

 19. aurelijusmarkas:

  Kur tik skandalai susije su vaikais, ten ir vaikuciu myletojai sakalai salaseviciutes…;)

 20. Goda:

  Jei toks įstatymas sukelia problemų Skandinavijoje, tai baisu pagalvoti kiek sykių blogiau būtų Lietuvoje. Nes ten žmonės nepatyrę sovietmečio, jie senamadiškai dori ir sąžiningi, o rytų postsovietinių europiečių akimis – naivūs, nes nesinaudoja įstatymų spragomis (kaip kad Lietuvoje, kur kas galėjo smagiai prasuko motinystės pašalpų bizniuką), Ten turbūt muitininkų, kelių policininkų specialybės nėra labai paklausios ir pelningos. Turint galvoj visiškai kitokį daugelio Lietuvos gyventojų mentalitetą, priėmus tokį įstatymą suklestėtų pelnigas soctarnybų versliukas. O pinigai gali būti didžiuliai, nes baltų vaikų paklausa (tiek įvaikinimui, tiek prostitucijai) didelė, o pasiūla – tik neturtingos Šiaurės Europos šalys, o tokių nedaug.

 21. juozas:

  Įstatymkurystės institucijos nesnaudžia. Neveltui gi duona valgo. Kai pagalvoji, kaip dar iki šių dienų Lietuvoj išliko toks archaiškas socialinis darinys kaip šeima? Gi jame tiek vietos tėvų savivaliavimui ir despotizmui vešėti. NETVARKA!!!
  O dėl Norvegijos pavyzdžių, tai norėtųsi atkreipt dėmesį į jų ankstesnes programas kaip “šaltinio vaikai”, ir kuo visa tai baigėsi.

 22. Onute:

  Ačiū autorei už puikų straipsnį. Nors jį paskaičius ir susvyravo saugumo jausmas. Gaila, kad iš šitos padėties turbūt nėra išeities. Belieka tikėtis likimo palankumo, kad neužkliūtum tokiems įstatymu sergėtojams.

 23. BirutėK:

  Mane domina kurgi “konfiskuotus” vaikus žada apgyvendinti. Neseniai pažiūrėjau laidą ta tema, Šalaševičiūtė ten pakliedėjo neužtikrintai, kitos irgi apgailėtinai, o Žemaitaitis kad vožtelėjo tai net tūptelėjau – Kur? Į globos namus? Ar mažai ten perplėštais užpakaliais…??
  Įsivaizduokim, mama ar tėtis griežtai paauklėjo, balsą pakėlė, kaimynas paskundė ir… keliauja vaikutis pedų smaginti… Tpfu… Berazumės bobos.
  Lankiau globos namus, problemas žinau.

  • Lamatas:

   čia ir yra tolerastinio globalizmo galutinis tikslas – panaikinti šeimas ,gimines, tautas ir netgi rases .Visi tampa lyg tai vienodi , visiškai lygiateisiai bet kuriame žemės užkampy.Bet iš esmės kiekvienas atskirai tampa visiškai vienišas ir absoliučiai bejėgis prieš valdančiųjų pusdievių klaną.

 24. rimas:

  Ir viskas tiksliai pagal norvegų įstatymo raidę. Niekur neprisikabinsi. Gal baikim save žeminti galvodami , kad ,,vakaruose” viskas geriau. Tiesiog… mes brandų socializmą jau pergyvenom, o jie dar tik žvaliai į jį žygiuoja. Bet turim mėgstančių laipiot ant to paties grėblio. Beje, daugiau smurto rūšių prirašys – lengviau bus straipsnį pritaikyti. Kaip stalino 58 baudžiamojo kodekso straipsnis – kiekvienam garantuodavo bent dešimt metų lagerio

 25. Vita:

  Sakes Lietuvai jeigu sita istatyma priims. Jau ir taip padetis ne is lengviausiu, tai dar uzsiauginsim karta jaunu zmoniu kurie nejaucia jokios pagarbos suaugusiems, mokytojams, tevams, valstybei, kurie turi vien teises ir uzgaidas bet jokios atsakomybes. KOKIE is ju uzaugs suaugusieji? As gyvenu D.Britanijoje, tai prisiziuriu pakankamai. Uztenka pasedeti autobusu stoteleje kai baigiasi pamokos vidurinej mokykloj – kai kuriose autobusu stotelese net policija budi “del visa ko”. O pakeisti nieko negali – jie nepilnameciai, saugomi istatymo kaip kokia nykstanti rusis, ju nei liesti, nei barti, nei aukleti NEGALIMA, nes tai zeidzia ju “zmogaus teises”. Pilna istoriju apie vaikus, kurie santazuoja savo paciu tevus, tokie zodziai kaip PAGARBA, ATSAKOMYBE – jie net nezino ka tai reiskia. O del vaiku teisiu apsaugos tarnybu – jos cia veikia SS principu. Viskas vysta uz uzdaru duru, sprendimai priimami daznai net be tevu ir vaiku dalyvavimo arba nesuteikiant jiems jokios galimybes irodyti savo nekaltuma. I spauda kreipiasi tik labai maza dalis – tie kurie galiausiai sugebejo atgauti vaikus, ir tie kurie is nevilties nebezino ka daryti ir rizikuoja atsidurti kalejime. Butent taip – apie seimos teismo bylas seimoms yra uzdrausta viesai kalbeti, kitaip gresia kalejimas (aisku, viskas del vaiku “geroves”). Kai kurie yra taip ibauginti kad net artimiesiems nepasakoja, ne tik kad spaudai. Begale istoriju kai vaikai, turintys ivairiu sveikatos sutrikimu (ypac kraujo ligu, kaulu silpnumo), buvo be jokiu ceremoniju atimti is mylinciu tevu, ir i jokius vaika gydziusiu specialistu parodymus nekreipiama demesio – svarbiausia ka ju paciu “ekspertas” (net nemates vaiko, tik paziurejes i rentgeno nuotraukas, kt popierius) turi pasakyti tuo klausimu.
  Stai kokiu keliu keliauja valstybe, kuri atima is tevu teise aukleti savo vaikus.

 26. Nepolitikas:

  O kur patriotai ir tautinis jaunimas?

 27. rimas:

  Beje, daugiau smurto rūšių prirašys – lengviau bus straipsnį pritaikyti. Kaip stalino 58 baudžiamojo kodekso straipsnis – kiekvienam garantuodavo bent dešimt metų lagerio

 28. rimas:

  Gerbiamas neopolitike, savas tautines viršūnėles padėti į vietą bus daug sunkiau, nei nuo Maskvos atsikabinti. O tos viršūnėlės valdyti mėgsta tik iš už mamytės sijono. Kažkada Maskvos,dabar Briuselio. Tuos keliolika metų, kai buvom nepriklausomi , jie labai stresavo – viską tekdavo patiems spręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė