Andrius Pojavis (Pajaujis) pateko į „Eurovizijos“ finalą (video) (15)

Andrius Pojavis, Eurovizija 2013 | Alkas.lt nuotr.

Andrius Pojavis, Eurovizija 2013 | Alkas.lt nuotr.

Gegužės 14 d. vakare Malmės mieste, Švedijoje, vykusiame pirmajame tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalyje pasirodė 16 dainininkų ir grupių ir 10 iš jų pagal žiūrovų balsavimą buvo paskelbtos patekusios į finalą. Tarp finalininkų atsidūrė ir Lietuvą atstovaujantis dainininkas Andrius Pojavis.

Į „Eurovizijos“ finalą taip pat buvo atrinkti: Moldovos, Estijos, Baltarusijos, Airijos, Danijos, Rusijos, Belgijos, Ukrainos ir Nyderlandų atstovai.

Jau prieš tai finale sau vietas buvo užsitikrinusios didžiosios šalys: Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija ir pernai „Euroviziją“ laimėjusi Švedija.

Tikroji Andriaus pavardė yra – Pajaujis. Jis  gimė Jurbarke ir yra Petro Pajaujo kilusio iš Punsko krašto Ožkinių kaimo sūnus.  Ten tebegyvena Andriaus seneliai Pajaujai. Dainininko tėvai gyvena Jurbarke.

Punskas.pl portalo redaktorius Sigitas Birgelis lrytas.lt portalui paaiškino, kaip Pajaujai virto Pojaviais: „Lenkijoje visos vietos lietuvių pavardės lenkinamos. Petras Pajaujis išvyko studijuoti į Lietuvą 18 metų, jam išduotuose dokumentuose buvo įrašyta pavardė Pojawy. O tais, sovietiniais laikais pasikeisti pavardę buvo sudėtinga, vėliau gal nenorėjo vargti keičiant pavardę“, – sakė S.Birgelis.

„Eurovizijos“ dalyvio pavardės evoliucija paaiškina, kodėl Lenkijos lietuviai piktinasi Lietuvos lenkų reikalavimais rašyti pavardes gimtąja kalba, lenkiškais rašmenimis – Lenkijoje be jokių skrupulų dokumentuose Jonai Ramanauskai tampa Janais Romanowskiais, rašo lrytas.lt.

Andrius Pojavis, Eurovizija 2013 | Alkas.lt nuotr.

Andrius Pojavis, Eurovizija 2013 | Alkas.lt nuotr.

 

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė