Teatralizuotas piketas prie Vidaus reikalų ministerijos (5)

Antisovietinis plakatas

Antisovietinis plakatas

Šių metų gegužės 9 dienos išvakarėse, Vilniuje, dešimt patriotiškai nusiteikusių jaunuolių pakabino transparantą ant viaduko, kuriame buvo pavaizduoti penki siluetai, laikantys trispalvę ir trypiantys sovietinę vėliavą. Už tai devynis iš jų sulaikė policija.

Ta proga Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) ir Tautininkų sąjungos (TS) aktyvistai, solidarizuodamiesi su patriotinėmis, antibolševikinėmis akcijomis, kviečia visus neabejingus žmones antradienį, gegužės 14 dieną, nuo 12 val. 30 min. ateiti prie Vidaus reikalų ministerijos pasižiūrėti Teatralizuoto piketo prieš šiuos absurdiškus policininkų veiksmus.

Vienas iš piketo rengėjų LTJS pirmininkas Julius Panka Alkas.lt portalui sakė: „Liūdnai pagarsėjusios, sovietinių ekstremistų švenčiamos „Pergalės“ dienos išvakarėse, Vilniuje, dešimt patriotiškai nusiteikusių jaunuolių norėjo ant vieno iš Geležinio vilko gatvės viadukų pakabinti plakatą, kuriame buvo pavaizduoti penki siluetai, laikantys trispalvę ir trypiantys sovietinę vėliavą. Mūsų žiniomis, dar nespėjus pradėti šios socialinės akcijos, jie buvo užpulti ir sulaikyti policijos pareigūnų, prieš sulaikymą vienas buvo stipriai sumuštas už tai, kad bandė viską fiksuoti filmavimo kamera. Policija juos visą naktį pralaikė areštinėje, galimai naudojo fizinį ir psichologinį smurtą. Dalis suimtųjų nepilnamečiai, todėl galimai buvo pažeistos jų ir jų tėvų teisės. Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga pasisako už patriotizmo ir tautiškumo skatinimą, jaunimo pilietinį aktyvumą ir žmogaus teisių gynimą, todėl nors sulaikyti aktyvistai ir nėra mūsų organizacijos nariai, mes negalime likti abejingi“.

„Pilieti, nepamiršk, kad ir tau gali tekti pasėdėti už antisovietinį protestą dvidešimt trečiais Lietuvos nepriklausomybės metais!“ – rašoma organizatorių atsišaukime.

Piketo metu ketinama parodyti, kaip patriotai turi elgtis su uždrausta totalitarinių režimų simbolika ir žadama įteikti raštas Vidaus reikalų ministrui Dailiui Barakauskui.

„Rašte bus pareikalauta nuodugniai ištirti incidentą ir nubausti visus jame dalyvavusius pareigūnus. Taip pat, kad pareigūnai, suplanavę šią cinišką akciją, atsiprašyti suimtų jaunuolių, bei jų tėvų ir artimųjų raštiškai, atsiprašymą paskelbiant didžiausiose internetinėse visuomenės informavimo priemonėse ir pagrindiniuose šalies dienraščiuose“,  – sako LTJS pirmininkasJ.Panka.

Tiesa, leidimas renginiui nebuvo išduotas, todėl jo rengėjai žada vadovautis iki 15 žmonių grupės piketo forma. Piketo dalyviai yra prašomi nepažeisti įstatymų ir pikete dalyvauti, kaip žiūrovais arba patiems suburti atskirą iki 15 asmenų piketą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė