Prasidėjo įžuvinimo darbai (0)

efoto.lt, R. Leonavičiaus nuotr.

efoto.lt, R. Leonavičiaus nuotr.

Šiandien ir rytoj Kauno mariose vykdomi įžuvinimo darbai. Per dvi dienas į šį vandens telkinį bus paleista apie 500 kilogramų žuvų.

„Ką žadėjome, tą ir darome: gausiname mūsų šalies žuvų išteklius. Šiam, pirmajam etapui, skirta apie 350 tūkst. litų, o iš viso šiemet šiems darbams numatyta 1 mln. 150 tūkst. litų. Šios lėšos – tai pinigai, surinkti už parduotus mėgėjų žvejybos leidimus. Tad, galima sakyti, tai pačių žvejų mėgėjų indėlis į žuvų išteklių gausinimą“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Šiandien į Kauno marias bus paleista apie 200 kilogramų dvimečių plačiakakčių, rytoj – apie 300 kilogramų dvimečių lynų.

Plėšriųjų ir kitų vertingų žuvų jaunikliais šiemet bus papildytos ne tik Kauno marios. Planuojama, kad lydekos, sterkai, šamai, lynai, baltieji amūrai ir kitos žuvys bus paleistos į valstybinius vandens telkinius įvairiuose Lietuvos rajonuose: tuos, į kuriuos leidimai naudoti žvejybos plotus nėra išduodami. Žuvų padaugės ir Elektrėnų mariose, Dysnų, Platelių, Sartų, Galuonio, Vievio, Riešės, Želvos, Obelijos, Asvejos, Galvės, Amalvo, Jiezno, Grūdos ir kituose ežeruose.

V. Mazuronis pažymi, kad, atsižvelgus į mokslininkų atliktus tyrimus ir rekomendacijas, ežeruose veisiamos ne lervutės ar paaugintos lervutės, o vyresni kaip pusės metų žuvų jaunikliai. Jų išgyvena kur kas daugiau negu lervučių.

„Tikiuosi, kad ateityje žuvims įveisti galėsime skirti dar daugiau pinigų. Privalome didinti žuvų išteklius vien jau tam, kad žmonėms, norintiems pažvejoti, nereikėtų vykti į Skandinaviją ar kitas šalis, kaip daroma dabar. Žuvies turi pakakti ir Lietuvoje“, – teigia ministras.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė