Misijos Sibiras 2012 pristatymas Kaune (0)

„Misija Sibiras“ | organizatorių nuotr.

„Misija Sibiras“

Gegužės 13 d. 17 h Karininkų ramovės mažojoje salėje, Kaune, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga surengs Misija sibiras’12 pristatymą. 2012 m. kelionės į Sibirą pristatymą rodys ir savo įspūdžiais dalinsis ekspedicijos dalyvė Eglė Česnakavičiūtė. Eglės pristatymą papildys vyrų folkloro grupė Karužė, atlikdama kelias partizanų dainas. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Labdaros ir paramos fondas „Jauniems” šiemet aštuntus metus iš eilės rengia jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras”. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė vienuolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Projekto idėja gimė dar 2005 m. Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos Asamblėjoje priėmus rezoliuciją dėl jaunimo patriotiškumo. Šioje rezoliucijoje teigiama, jog Lietuvos jaunimas yra patriotiškas, tik patriotiškumą jis suvokia kitaip, nei prieš tai buvusios kartos, todėl jam nėra galimybių jį parodyti visuomenei suprantamomis „tradicinėmis” priemonėmis. Tai ir paskatino imtis tokios jaunimo iniciatyvos.

2012 m. šešiolikos žmonių komanda ekspedicijos metu vyko į Chakasijos Respubliką (Rusijos Federacija), esančią Rytų Sibiro pietuose. Daugiau nei už 5000 kilometrų nuo Lietuvos ekspedicijos dalyviai sutvarkė 11 (nors pirminis planas buvo 6) lietuvių kapinių, susitiko su keletu ten dar gyvenančių lietuvių. Vienose iš ekspedicijos metu aplankytų lietuvių kapinių, buvo pastatytas ąžuolinis projekto dalyvių iš Lietuvos atgabentas medinis kryžius (aut. tautodailininkas Vidmantas Zakarka) tremtiniams atminti (jo maketą galima pamatyti Lietuvos nacionaliniame muziejuje). Kryžiaus ertmėje esančioje kapsulėje sudėti lietuvių linkėjimai, rašyto projekto pasiruošimo metu. Visos ekspedicijos metu dalyviai sukorė daugiau nei 13 000 kilometrų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė