Gintaro lietus Palangoje atnešė ir naują šalies čempioną (1)

seaglassrocks.com nuotr.

seaglassrocks.com nuotr.

Šeštadienį Palangoje praūžęs gintaro lietus atnešė ir naują šalies čempioną – pirmą kartą surengtame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate nugalėtojo laurai atiteko palangiškiui Romui Miliauskui.

Jau penktą kartą Palangoje surengtas gintarinis savaitgalis, kurio vienas iš renginių  – Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas, į kurortą priviliojo nemažą būrį svečių. Tarp jų – nemaža dalis atvykusiųjų iš užsienio.

Oras šventei buvo itin palankus – nors pajūryje prognozuotas lietus, gintarinį šeštadienį Palangoje žeme ridinėjosi saulė.

Šventinė nuotaika Palangoje buvo juntama jau nuo vidurdienio – J. Basanavičiaus gatvėje buvo demonstruojami išskirtiniai gintarai bei rekordinio Baltijos šalyse ilgio gintariniai karoliai. Norintieji galėjo stebėti gintaro apdirbimo procesą – jį meistrai demonstravo tiesiog J. Basanavičiaus gatvėje.

Netrukus žirgu kinkyta karieta į J. Basanavičiaus gatvę atvyko pats jūrų dievas Neptūnas bei susirinkusiųjų džiaugsmui rieškutėmis ėmė žarstyti gintarą, visus kviesdamas patraukti į pajūrį, kur žadėjo išbarstyti dar daugiau vadinamojo Lietuvos aukso – iš viso 75 kilogramus.

Po valandos linksmybės persikėlė prie jūros tilto, kur surengtas pirmasis Lietuvoje gintaro rinkimo čempionatas. Jį Palangos kultūros centrui surengti padėjo VšĮ. „Gintaro akademija“.  Dalyvauti šiose varžybose buvo pakviesta vienuolika norinčiųjų, tarp kurių buvo ir svečių iš Maskvos.

Vos paskelbus startą, čempionato dalyviai bėgte pasileido prie jiems burtų keliu skirtos gintarų rinkimo vietos. Kiekvienam dalyviui skirtame paplūdimio plote buvo paberta po 100 gramų gintaro, sumaišyto su jūros dumbliais, pagaliukais bei šapeliais, išskalaujamais jūros bangų. Kiekvieno dalyvio tikslas buvo per nustatytą laiką surinkti kuo daugiau gintaro.

Vos penkių minučių pakako, kad būtų nustatytas geriausias šalyje gintaro rinkėjas. Juo tapo palangiškis Romas Miliauskas, surinkęs 83,3 gramus gintaro.  Vicečempionės laurai atiteko viešniai iš Maskvos Svetlanai Musatovai, per nustatytą laiką sugebėjusiai atrasti 67,9 gramus vadinamojo mūsų šalies aukso. Trečioji vieta skirta 63,3 gramus surinkusiam Dovydui Viršilai iš Telšių.

Paskelbus nugalėtojus, Neptūnas patraukė į pajūrį, kur jo laukė nemaža minia įvairaus amžiaus palangiškių ir kurorto svečių. Netrukus virš jų galvų pabiro gintarai. „Gintaro lietus Lietuvoje lyja tik kartą per metus ir tik Palangoje“, – šypsojosi Neptūnas.

Pasistengti rinkėjams buvo verta, nes mikliausiųjų taip pat laukė prizai.  Pirmoji vieta atiteko 3 kilogramus gintaro surinkusiam Sigitui iš Klaipėdos, antras liko 1,9 kilogramo gintaro surinkęs ką tik Lietuvos gintaro rinkimo čempionu tapęs palangiškis Romas Miliauskas, tačiasis – 8 metų telšiškis Domantas.

Vyriausiuoju rinkėju pripažintas 70 metų Erikas iš Vilniaus, jauniausia rinkėja ir gražiausio papuošalo savininke – 2 metų Rusnė iš Panevėžio.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė