A.G.Černiūtės „dažažmogiai“ kviečia pasinerti į „Rožės spalvas“ (0)

„Moteris Rožė“, A.G.Černiūtė

„Moteris Rožė“, A.G.Černiūtė

Gegužės 15 – birželio 5 d., Tapybos studijoje-galerijoje RA (Pranciškonų 8, Vilnius) veiks Aistės Gabrielės Černiūtės personalinė tapybos paroda „Rožės spalva“. Paroda iškilmingai atidaryta bus gegužės 15 d. 18 val. Prieš tai 11 val. įvyks spaudos konferencija

A.G.Černiūtės braižą atstovauja ir apibudina tapybos darbai, kuriuos pati autorė, vadina „dažažmogiais“.

„Dažažmogiai“ tai tokie tarp koloristinės tapybos ir nedidelių mastelių skulptūros įsiterpentys darbai, pasižymintys spalvinių dermių paieškomis ir veikimu trijų matavimų erdvėje. Paprastai tariant – tai tapyba, kurioje svarbios yra ne tik spalva, bet ir tūrinė kūrinio išraiška. Paveikumo siekiama tiek formos, tiek ir pasakojamuoju lygmenimis. Tuo A.Černiūtės tapyba yra artima teatrui ir lyrinei prozai.

„Šį kartą „dažažmogiai“ pasakoja istorijas apie „Rožės spalvą“. Pasakojimai, susiję su moters, o gal ir mano pačios, vidiniais išgyvenimais ir jausmais… Rožės spalvų istorijų moterys, sukurtos spalvingų dažų ir skulptūrinių formų būdu, bendrauja su gėlėmis, yra veikiamos jų arba pačios yra rožės. Rožės spalva, – pasak dailininkės – yra rožiškai raudona, kvepianti, pilna gyvybės ir meilės, taip pat ir kupina išdavystės, išsiskyrimo ir mirties – nes juk nėra rožių be spyglių“, – sako dailininkė A.G.Černiūtė.

A.G.Černiūtė įkūnija moters vidinį pasaulį, jos jausmus ir lūkesčius, jos dramas ir melodramas, jos tragedijas ir, rečiau, gyvenimiškas komedijas.

„Rožės spalvų nutviekstas moters gyvenimas pasižymi liūdnomis ar bent jau lyrinėmis nuotaikomis, baigiasi mažorine gama ir viltimi“, – sako A.G.Černiūtė kviesdama aplankyti jos parodą ir patiems pamatyti ir patirti Rožės spalvų nuotaikas ir jausmus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė