„Darom“ akcijos dalyviai kviečiami ne tik rinkti, bet ir rūšiuoti atliekas (0)

efoto.lt | zz nuotr.

efoto.lt | zz nuotr.

VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ kartu su „Darom“ švarinimo talkos organizatoriais kviečia Kauno miesto ir Vilniaus rajono savanorius ne tik rinkti, bet ir rūšiuoti surinktas atliekas. Tokiu būdu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į atliekų rūšiavimo svarbą bei paskatinti gyventojų sąmoningumą šioje srityje.

„Lietuvos gyventojų požiūris į atliekų rūšiavimą gana atsainus. Dauguma vis dar gyvena šia diena ir net nesusimąsto, kokią žalą jų pasyvumas daro aplinkai bei jų pačių gerovei. Šiuo metu daugiau kaip 80 procentų pakuočių atliekų susidarančių namų ūkiuose iškeliauja į sąvartynus ir tik maža  dalis yra perdirbama. Labai tikimės, kad atliekų rūšiavimas „Darom“ akcijos metu, padės suvokti, kad tai tikrai nėra sudėtinga, o atnešama nauda ženkli, tik galbūt ne visada matoma ir suvokiama. Prisidėdami prie „Darom“ akcijos mes ne tik norime atkreipti dėmesį į rūšiavimo naudą, bet ir išsiaiškinti su kokiomis problemomis susiduriama ir kas trukdo tam, kad rūšiavimas taptų kasdieniu įpročiu “, – sakė Pakuočių tvarkymo organizacijos direktorius Gerardas Penikas.

Akcijos savanoriams bus dalinami geltonos spalvos maišai rūšiuojamoms atliekoms: plastikinėms, stiklinėms ir metalinėms. Išrūšiuotos atliekos neiškeliaus į sąvartynus, o bus surinktos ir perdirbtos.

Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į atliekų rūšiavimo svarbą bei pasiremiant šių metų rūšiavimo akcijos patirtimi, siekti, kad kitais metais „Darom“ akcijos metu būtų rūšiuojama visoje Lietuvoje.

Planuojama išdalyti per 7 tūkstančius atliekų rūšiavimui skirtų maišų ir informacinių lipdukų su užrašu „Renku ir rūšiuoju“, siekiant informuoti, kaip tai tinkamai daryti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė