Burbiškio dvare vyks 13-oji Tulpių žydėjimo šventė (0)

„Tulpių žydėjimo šventė“ Burbiškio dvare

Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare

Gegužės 11 dieną 11 val. Radviliškio rajone Burbiškio dvaro sodyba jau tryliktą kartą džiugins lankytojus žydinčių tulpių žiedais, gera nuotaika ir atnaujintais dvaro pastatais, įdomiomis dar nematytomis ekspozicijomis, pagražėjusiu parku ir romantiškais pasivaikščiojimų takais.

Atvykusieji kviečiami aplankyti restauruotus dvaro pastatus ir žydinčias tulpes, kurių dvaro parke yra apie 300 rūšių. Lankytojų lauks unikali restauruotų gramofonų, patefonų, klinkstonų, grafonolų, aristonų ir muzikinių dėžučių paroda, restauruoti senoviniai automobiliai, kuriuos pristatys jų šeimininkai Klementas Sakalauskas, Gitautas Žičkus. Su susirinkusiais į šventę bendraus dvaro ponia Marytė (Marytė Selenienė) ir aktorius Vladas Baranauskas, šventinę nuotaiką kurs Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestras, Šiaulių miesto pirmosios muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis „Fiori musicali“. Savo dainas susirinkusiems dovanos Lietuvos estrados grandai Birutė Dambrauskaitė ir Stasys Povilaitis, kartu su tulpių žiedų jūra džiazuos Artūro Noviko džiazo mokyklos grupė „Jazz Island“. Pavasarį ir žydėjimą švęsti kvies „Liūdni slibinai“.

Tulpių žydėjimo šventėje dalyvaus daug garbių svečių iš Lietuvos ir užsienio.

Laukiama užsienio svečių delegacijų iš naujųjų Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo miestų partnerių: Horkų ir Nesvyžiaus (Baltarusijos), Kašurio (Gruzijos), Bauskės (Latvijos), Umanės (Ukraina), Gniezno ir Grodzisk Mazowieckio (Lenkija). Tulpių šventės lankytojams savo programas parodys viduramžių šokių kolektyvai iš Gniezno ir Bauskės miestų, tautinių šokių kolektyvai iš Nesvyžiaus, Horkų ir Grodzisk Mazovieckio. Kaip ir kasmet, Tulpių žydėjimo šventėje dalyvauja Adomo Baženskio, padovanojusio dvarą Radviliškio rajono savivaldybei, artimieji.

Burbiškio rūmų kiemelyje koncertuos Radviliškio rajono meno mėgėjų kolektyvai, parko salelėse Radviliškio rajono gimnazijų mokiniai rodys savo parengtas programas, vaikų aikštėje mažųjų lauks spektaklis, kitos pramogos (batutas, sūpynės, šokdynės). Šventės dalyvių ir svečių laukia liaudies meistrų gaminių mugė, pramogos su žirgais, įvairūs atrakcionai. Veiks tautodailininkų mugė, bus pristatomi tradiciniai amatai.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai, neįgalieji įleidžiami nemokamai. Bilieto kaina: suaugusiems – 15 Lt; vaikams – 10 Lt.

Kasmet vykstanti Tulpių žydėjimo šventė sulaukia labai daug lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Manoma, kad šiais metais pasigrožėti Burbiškio dvaru ir pražydusių tulpių žiedais susirinks apie 15 tūkst. žmonių.

Truputis istorijos

Burbiškio arba Baženskių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Dvare – peizažinio tipo parkas, užimantis 28 ha plotą. Parko teritorijoje esančiuose tvenkiniuose yra 15 salų. Tvenkiniai sujungti lieptais ir tilteliais, šalia teka per parką tekantis Liulio upelis. Nutiesti takai, pastatyta tiltų, pavėsinių, suoliukų, skulptūrų, pagal Valdaikių-Rozalimo kelią nuo ažūrinių metalinių vartų driekiasi dviejų eilių beržų alėja, šonuose – liepų alėjos.

Iš visų Radviliškio rajone esančių dvarų Burbiškio dvare XX amžiaus pradžioje buvo sukaupta daug meno vertybių. Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Visas parke esančias skulptūras dvarininko Mykolo Baženskio užsakymu sukūrė skulptorius Kazimieras Ulianskis (1878–1914). XX amžiuje dvare lankydavosi P. Vileišis, J. Basanavičius, K. Makušinskis.

Adomas Baženskis, dvaro paveldėtojas, gyvenęs Gniezne, Lenkijoje, 1992 metais apleistą, sovietiniais laikais nuniokotą dvarą padovanojo Radviliškio rajono savivaldybei, kuri įsipareigojo jį sutvarkyti ir pritaikyti visuomenės kultūros reikmėms.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė