Kultūros ministras nepasirašė LLRA „stumiamo“ Tautinių mažumų įstatymo projekto (19)

Šarūnas Birutis | Kaunas.lt nuotr.

Šarūnas Birutis | Kaunas.lt nuotr.

Gegužės 8 d. Kultūros ministras Šarūnas Birutis nepasirašė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) iniciatyva parengto Tautinių mažumų įstatymo projekto ir kol kas jo neteikia svarstyti Vyriausybei.

Pasak kultūros ministro atstovė spaudai Dalios Vencevičienės projekte esama spragų, kad ministras galėtų po juo dėti parašą, tad ministras siūlo projektą dar pasvarstyti Vyriausybės strateginiame komitete, – praneša BNS.

Šiuo įstatymo projektu LLRA siekia įteisinti viešuosius užrašus tautinių mažumų kalbomis bei jų vartojimą savivaldybių įstaigose. Siūloma, kad tautinės mažumos kalbabūtų plačiai vartojama savivaldybėse, kuriose tautinei mažumai mažumai priklauso bent 25 proc. gyventojų.

Kaip žinia Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių ir Trakų rajonuose daugiau nei 25 proc. gyventojų sudaro lenkai, o Visagino ir Klaipėdos savivaldybėje – rusai.

Prieš LLRA iniciatyvą „stumiama“ Tautinių mažumų įstatymo projektą yra nekartą pasisakiusi Lietuvos šviesuomenė, nusivylę šiuo projektu yra ir patys tautinių mažumų atstovai, šių metų balandžio pradžioje atkreipę dėmesį į tai, kad LLRA proteguojamas įstatymo projektas siekia įtvirtinti lenkų ir rusų tautinių mažumų dominavimą Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė