Kaune įsteigtas Antano Smetonos klubas (1)

A. Smetonos klubo nariai

A. Smetonos klubo nariai

Gegužės 7 d. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Istorinėje Prezidentūroje Kaune  įsteigtas  Antano Smetonos klubas. Apie prezidento Antano Smetonos (1874–1944)  svarbą ir reikšmę šiuolaikiniame Lietuvos gyvenime kalbėjo  klubo steigėjai prof. Alvydas Butkus (VDU), prof. Aleksandras Vitkus (LSMU),  ats. plk. Zenonas Vegelevičius. Prezidento Antano Smetonos brolio Motiejaus vaikaitė Sigutė Smetonaitė-Petrauskienė  sveikino iniciatyvą kurti Antano Smetonos klubą ir dalijosi mintimis apie galimybę pervežti prezidento palaikus iš JAV į Lietuvą.

Kauno Antano Smetonos gimnazijos direktorė Violeta Balčiūnienė kalbėjo apie mokinių pilietinį-patriotinį ugdymą ir kvietė aplankyti prezidento Antano Smetonos mokyklos muziejų. Lietuvos šaulių sąjungos nariai Alvydas Semaška  ir Dovydas Jokubauskis akcentavo šauliškų vertybių sąsajas su A. Smetonos visuomenine veikla. Audronė Vaitkutė ir Ramūnas Kazakevičius dalinosi mintimis apie A. Smetonos  asmenybę ir apie jo valdymą sukurtus  stereotipus. Klubo steigimo iniciatorius doc. Raimundas Kaminskas (LSMU), padėkojęs susirinkimo dalyviams, priminė Kauno sąjūdžio iniciatyvas įamžinant  prezidento Antano Smetonos atminimą ir pakvietė pasirašyti  Antano Smetonos klubo steigimo  deklaraciją.

Klubo steigėjai įsitikinę, kad prezidento Antano Smetonos  idėjos ir vertybės yra svarbios lietuviams bei visiems Lietuvos gyventojams, išsikėlė tikslą jas viešinti bei propaguoti šiuolaikinėje Lietuvoje ir pasaulyje.

Klubas sieks inicijuoti tinkamą prezidento Antano Smetonos atminimo įamžinimą ir jo palaikų grąžinimą į Lietuvą, rinks istorinę, etnografinę medžiagą apie Antaną Smetoną, skleis žinias apie Antano Smetonos kūrybinį palikimą, kartu su įvairiais mokslo profesionalais inicijuos ir organizuos viešas diskusijas, seminarus, konferencijas apie A. Smetonos gyvenimą ir kūrybą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė