Verkių parkas kviečia į varlių koncertą (0)

Kelionė į nerštavietę dviese | O.Drobelienės nuotr.

Kelionė į nerštavietę dviese | O.Drobelienės nuotr.

Gegužės 9 d. 19 val. Verkių parke pasiklausyti darnaus varlių orkestro ir susipažinti su Lietuvoje gyvenančiomis varliagyvių rūšimis bus galima renginyje „Varlių balsų top 10“. Varlės kurkimas – vienas pirmųjų gamtos garsų pavasarį. Varlės kur kas dainingesnės, nei esame įpratę manyti. Greta tradicinio kvaaaarrr, po žiemos atšylančiose balose galime išgirsti ir kur kas subtilesnių tonų. Ar žinote, kas balose sukelia skambų, nelyginant skudučių, gaudimą: ūūūūūūūūū? O kurios varlės balsas toks skardus, kad išgirdęs jį imi dairytis paukščio?

Sužinosite, kurios dvi varliagyvių rūšys neskleidžia garso net juos netyčia primynus ir kodėl nevalia skriausti gyvūnų, kurių naudą akivaizdi ne tik ekosistemai, bet ir mums patiems. Jūs net nenutuokiate, kokie nemalonūs taptų vasaros vakarai, jei neliktų šių uodais ir kitais įkyriais vabzdžiais mintančių sutvėrimų. Deja, ši grėsmė reali: 5 iš 13 Lietuvoje gyvenančių varliagyvių rūšių, dėl grėsmės išnykti, įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė papasakos kokias grėsmes sukeliame varliagyviams ir kaip mes galime prisidėti prie jų išsaugojimo.

Dažno žmogaus artima pažintis su gamta prasideda nuo roplių ir varliagyvių. Deja, gyvūnui ši pažintis su žmogumi dažnai būna paskutinė, o visuomenėje giliai įsišaknijęs požiūris, kad šie „švelnių ir pūkuotų“ kategorijai nepriskiriami gyvūnai nemalonūs, neverti pagarbos, o neretai esą gali būti ir pavojingi. Keisti visuomenės požiūrį, sklaidyti mitus ir skiepyti pagarbą šiems gyvūnams ėmėsi įkurta Lietuvos herpetologų draugija. Renginio metu išgirsite apie draugijos siekius, o neabejingi mūsų šalyje gyvenančių varliagyvių ir roplių likimui galės tapti draugijos nariais.

Rinksite gražiausiai kurkiančių varlių balsų top 10. Sužinosite, kas drumsčia ramybę pritilus varlėms ir diskutuosite, ar gamtoje egzistuoja absoliuti tyla. Varlių „valgiaraščio“ neišbandysite, tačiau šviežių ir skanių augalų, kurių apstu gamtoje, skanausite. Puikias vaišes susirinksite iš čia pat augančių valgomų augalų ir skanausite salotas.

Į renginį kviečia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija, Lietuvos gamtos fondas ir Lietuvos herpetologų draugija ir prašo nepamiršti pasirūpinti, kad nesušaltumėte ir nesušlaptumėte lyjant. Pataria turėti ką pasitiesti ant žolės, kai norėsis prisėsti ir turėti kuo ragauti laukinių augalų salotas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė