Baltarusijoje prasidėjo pirmininkavimui ES ir 1863-ųjų sukilimui skirtos „Lietuvos dienos“ (0)

espirmininkavimas.urm.lt nuotr.

espirmininkavimas.urm.lt nuotr.

Net keletu kultūros ir akademinių renginių gegužės 3-4 dienomis Lietuvos ambasadoje kaimyninėje Baltarusijoje prasidėjo Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai ir 150-osioms 1863 metų sukilimo prieš Rusijos imperijos valdžią metinėms skirtos „Lietuvos dienos“.

Jas iniciavusio užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus sveikinime atidarymo dalyviams akcentuota būtinybė geriau pažinti vieniems kitus, tęsti gilias praeities tradicijas ir protingai išnaudoti dabarties galimybes.

„Lietuvos dienų“ atidaryme pristatyta Užsienio reikalų ministerijos inicijuota ir po Lietuvos atstovybes užsienyje šiuo metu keliaujanti unikalų šalies kultūros paveldą atskleidžianti Dianos ir Leono Garbačauskų nuotraukų paroda „Lietuvos dvarai“. Joje įamžinti unikalūs architektūros ansambliai iš daugelio Lietuvos miestų ir miestelių.

Šiuos dvarus kūrusių ir valdžiusių šeimų istorijos byloja apie bendrą lietuvių ir baltarusių didikų praeitį. Prarastos nepriklausomybės dešimtmečiais iš dvaro sklido pažangi politinė bei ekonominė mintis, europietiškos švietimo ir meno formos, dvarai atliko savotišką ambasadų funkciją.

Atidarymą užbaigė teatralizuotas režisierės Virginijos Kochanskytės muzikinis projektas „Tėvynei skiriu turtus, darbą ir gyvenimą“. Jame pristatytas garsaus kompozitoriaus, kunigaikščio ir diplomato Mykolo Kleopo Oginskio muzikinis ir literatūrinis palikimas publiką sužavėjo subtiliu jo vokalinės kūrybos interpretavimu.

Artėjančioms 150-osioms M. K. Oginskio metinėms skirti projektai, kuriuos jau keletą metų remia URM, yra vienas gražiausių Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo pavyzdžių.

Gegužės 3-4 d. ambasadoje taip pat vyko lietuvių, baltarusių ir lenkų istorikų diskusija, kurios metu aptartas bendras kultūrinis ir istorinis LDK paveldas, 1863-ųjų sukilimas, komunistinės praeities įtaka Rytų ir Vidurio Europos šalių raidai.

„Lietuvos dienos“ baltarusius pirmą kartą pakvies susipažinti ne tik su abi tautas siejančia praeitimi, bet ir su modernaus meno, kultūros, turizmo ir mokslo aktualijomis. Į Minską atvyks Kauno ir Klaipėdos muzikiniai teatrai bei Kauno kamerinis teatras. Žiūrovai išvys lietuvių ir baltarusių menininkus suvienijusį projektą – pagal Adomo Mickevičiaus poemos motyvus Ramunė Kudzmanaitė režisavo spektaklį „Vėlinės“.

Gegužės mėnesį lankytojams duris atvers dailininko Stasio Krasausko darbų paroda, birželį iš Vilniaus universiteto bibliotekos į Minską atkeliaus Pranciškaus Skorinos knyga „Apaštalas“.

„Lietuvos dienų“ metu Baltarusijos visuomenei taip pat bus pristatytos turizmo, ekonominio bendradarbiavimo bei studijų Lietuvoje galimybės. Renginiai vyks ne tik Minske, bet ir kituose Baltarusijos miestuose. Lietuvos pristatymas kaimyninėje šalyje bus tęsiamas ir visą antrąjį 2012-ųjų pusmetį Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Kultūros politika, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė