Seime pristatoma fotomenininko A.Kulikausko fotografijų paroda (0)

Arūnas Kulikauskas | pinhole.lt nuotr.

Arūnas Kulikauskas | pinhole.lt nuotr.

Gegužės 7 d., 14 val. Seimo II rūmų pardų galerijoje bus pristatyta fotomenininko Arūno Kulikausko fotografijų paroda. Parodą pristatys Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

Fotomenininkas A. Kulikauskas gimė 1959 metais Kaune, Žaliakalnyje. Baigė J. Naujalio meno mokyklą, Vilniaus dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Gyvendamas Lietuvoje fotografas aplankė daugelį Sovietų Sąjungos vietų, fotografavo Užpoliarėje ir Sibire, aktyviai dalyvavo tuometiniame kultūriniame Lietuvos gyvenime bei Sąjūdžio veikloje. Lietuvai atgavus nepriklausomybę išvyko gyventi į Niujorką. Po 22 metų A. Kulikauskas su šeima grįžo gyventi į Lietuvą.

Fotomenininkas yra surengęs kelias autorines fotografijų parodas ir dalyvavęs daugelyje kolektyvinių parodų ir įvairių renginių pasaulyje. A. Kulikausko darbų yra įvairiose muziejų, galerijų ir asmeninėse kolekcijose, kūryba ir unikali pinhole technika pristatomi keliose knygose.

Parodoje eksponuojami per paskutinius penkiolika metų sukurti darbai atlikti savadarbėmis pinhole kameromis ant polaroid medžiagų, kurie vėliau buvo naudojami kaip negatyvai – skenuojami ir fotografijos didinamos iki norimo formato ir spausdinamos ant tradicinio archyvinio fotopopieriaus.

„Šviesos gabalėlis vadinamas fotonu, atskilęs nuo Saulės, perskridęs kosmoso platybes iki Žemės, nusileidžia ant daikto ir, atsimušęs į jį atkeliauja per mano aparato skylutę, nefiltruotas jokio stiklo, palieka pėdsaką,“ – sako parodos autorius.

Įėjimas į galeriją laisvas, kviečiame apžiūrėti parodą.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė