Renkami geriausi Lietuvos laukinės gamtos fotografai (0)

Pilkasis garnys |  Vilius Grigaliūnas nuotr., naturephoto.lt

Pilkasis garnys | Vilius Grigaliūnas nuotr., naturephoto.lt

Gegužės 8 d., 11.30 val.  Vyriausybės rūmuose (Gedimino pr. 11, Vilnius) bus paskelbti Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2012“ laureatai. Renginio metu bus atidaryta geriausių konkurso dalyvių darbų paroda ir pristatytas naujas Lietuvos laukinės gamtos fotografijų albumas.

Šiemet konkurse dalyvavo daugiau nei šimtas gamtos fotografų, kurie pateikė per 2 tūkstančius darbų. Į finalinį etapą, perėję griežtą vertinimo atranką, pateko daugiau nei 200 darbų. Autoriai varžėsi dėl dvylikos nominacijų: „Paukščiai“, „Žinduoliai“, „Gamtos akimirka“, „Gyvūno portretas“, „Makropasaulis“, „Lietuvos kraštovaizdis“, „Žmogus ir gamta“, „Kiti gyvūnai“, „Augalijos magija“, „Egzotikos pasaulis“, „Gamtos menas“ ir „Geriausias nespalvotasis kadras“ („Juoda balta“), laurų. Iš kiekvienos nominacijos išrinktas geriausias darbas ir išskirtos viena ar dvi fotografijos, surinkusios daugiausiai nominacijos globėjų balų.

LR Vyriausybės rūmuose bus paskelbti ir pagrindinių konkurso nominacijų – „Geriausios metų fotografijos“ bei „Metų fotografo“ – laureatai, taip pat kitų konkursų globėjų įsteigtų specialiųjų prizų laimėtojai.

„Gintarinis žaltys“ – tai jau trečiasis nacionalinis laukinės gamtos fotografijų konkursas, kurio tikslas – sutelkti Lietuvos gamtos fotografus ir šalyje egzistuojančius jų klubus, skleisti gamtos fotografų etikos normas ir skatinti visuomenę pažinti Lietuvos laukinę gamtą. Konkurso iniciatoriai – gamtos fotografų klubas „Naturephoto.lt“ ir „Žurnalas apie gamtą“.

Pasak konkurso organizatorių, kasmet fotografai konkursui pateikia vis įdomesnius ir brandesnius darbus. „Daug kas mėgsta tvirtinti, kad gamtos fotografui labai svarbu sėkmė. Tas tiesa, tačiau ne mažiau svarbu, o gal net svarbiau, ir žinios apie gamtą, kantrybė, kiek laiko gali tam skirti. Visa tai kartu sudėję galime pavadinti tiesiog gamtos fotografų meistriškumu, kuris kasmet vis auga. Tą akivaizdžiai liudija konkursantų darbai“, – teigia „Žurnalo apie gamtą“ redaktorius Romualdas Barauskas.

Geriausi konkurso darbai publikuojami albume „Lietuvos laukinės gamtos fotografija 2012“, kurį pirmieji išvys apdovanojimų ceremonijos dalyviai.

Norintys dalyvauti konkurso „Gintarinis žaltys 2012“ apdovanojimo ceremonijoje LR Vyriausybės rūmuose iki gegužės 7 d. turi pranešti el. paštu konkursas@lutute.lt.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė