J. Vaiškūnas. Ar Kirkilo delegacija Lenkijoje užstatys mūsų žemę, kalbą ir valstybę? (video) (11)

Jonas Vaiškūnas | DELFI, V.Kopūsto nuotr.

Jonas Vaiškūnas | DELFI, V.Kopūsto nuotr.

Gegužės 2 d. Lietuvos Seimo parlamentinė delegacija išvyks į daugiau kaip 4 metus dėl Lenkijos boikoto nerengtą Lietuvos ir Lenkijos Seimų parlamentinę asamblėją.

Lietuvos Seimo parlamentinei delegacijai vadovauja Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, Lenkijos delegacijai – Seimo vicepirmininkas Egenijus Gžeščakas (Eugeniusz Greszczak).

Susitikime bus kalbama apie Lietuvos pirmininkavimą ES, Rytų partnerystę, planuojamą Vilniuje surengti ES viršūnių susitikimą, regioninį bendradarbiavimą bei apie Lietuvos lenkų mažumos teisių klausimus. Apie Lenkijos lietuvių padėtį kalbėti, regis, nenumatyta, nes kaip neseniai sakė Lietuvos švietimo ministras – tai yra Lenkijos vidaus reikalas…

Na, o Lietuvos delegacija iš visko sprendžiant, važiuoja į Lenkiją raportuoti kaip įvykdė namų darbus ir derinti lenkų reikalavimų Lietuvai įvykdymo grafiką. Juk dar šių metų kovo 12 d. Seimo delegacijos tarpparlamentinėje Lietuvos–Lenkijos asamblėjoje vadovas Gediminas Kirkilas susitikime su Lenkijos parlamento delegacija užtikrino kolegas iš Lenkijos, kad Lietuvos Vyriausybės programoje ir Seimo pavasario sesijos darbų programoje yra skiriama dėmesio lenkų švietimo Lietuvoje, lenkų pavardžių rašymo ir  tautinių mažumų padėties teisinio reguliavimo klausimams. Jis taip pat raportavo, kad vasarį darbą baigė Vyriausybės sudaryta darbo grupė, kuri buvo įpareigota parengti pasiūlymus, kaip spręsti tautinių bendrijų problemas. Ši grupė pasiūlė suteikti galimybę lenkams pavardes rašyti lenkiškais rašmenimis, o gausiai lenkų gyvenamosiose vietose vietovardžių ir gatvių pavadinimus rašyti ir lenkų kalba.

Generalinėje asamblėjoje dalyvaus po 20 abiejų šalių Seimų narių. Lietuvą atstovaus: G.Kirkilas (delegacijos pirmininkas), Rita Tamašunienė (delegacijos pirmininko pavaduotoja, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos  frakcijos seniūnė), Algirdas Sysas (Seimo Pirmininko pavaduotojas),  Arvydas Vidžiūnas (buvęs  Asamblėjos pirmininkas) Valentinas Stundys (Seimo Procedūrų ir etikos komisijos narys). Delegacijos sudėtyje be R.Tamašunienės yra dar trys LLRA frakcijos atstovai – Vanda Kravčionok, Juzefas Kvetkovskis ir Michalas Mackevičius. Taigi, Lietuvos interesus Lenkijoje, atrodo, atstovaus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos partija.

Įdomu, kokia kalba asamblėjoje kalbės Lietuvos Seimo nariai lenkai? Gal, kaip vienoje iš asamblėjų vykusių Vilniuje, Lietuvos lenkai net sėdės Lenkijos delegacijos pusėje?

Lietuvos šviesuomenė – rašytojai, aktoriai, kompozitoriai, akademikai, signatarai, švietimo darbuotojai yra nekartą pasisakę prieš dabartinės valdžios ketinimus laužyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, žadant kaimyninei valstybei įvykdyti jos antikonstitucinius reikalavimus.

Su reikalavimu ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą į Lietuvos aukščiausią valdžią kreipėsi Rytų Lietuvos lietuviškų mokyklų mokytojai, Lietuvių švietimo draugija „Rytas“ ir daugelis kitų organizacijų bei 22 tūkstančiai Lietuvos piliečių pasirašiusiųjų šį reikalavimą.

Balandžio 28 d. prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, vykusiame mitinge „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę“ apie du tūkstančiai  žmonių perspėjo Lietuvos valdžią bei jos, į Lietuvos ir Lenkijos Seimų parlamentinę asamblėją siunčiamą Lietuvos delegaciją, susilaikyti nuo LLRA antikonstitucinių reikalavimų vykdymo.

Jei G.Kirkilo vadovaujama delegacija, pataikaudama LLRA radikalams nepaisys Lietuvos Konstitucijos nuostatų bei lietuvių tautos interesų, ir vis tik užstatys mūsų žemę, kalbą ir valstybę Lenkijai, tai toks dabartinės Lietuvos valdžios žingsnis turės būti įvertintas kaip Lietuvos Respublikos išdavystė, o valdančios partijos, pritarusios šiems sprendimams, tokiais savo veiksmais patvirtins, kad jos Lietuvoje atstovauja užsienio valstybių, o ne lietuvių tautos interesus.

Mitingo tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas – skaitoma mitingo rezoliucija (www.meslaisvi.lt):

Mitingo „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę“ panoraminė nuotrauka

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė