Kultūros ministerija pašlovins Lietuvos „Euriukus“ (4)

Su „pirmųjų tikrų Lietuvos europiečių“ šventę draugai | Alkas.lt koliažas

Su „pirmųjų tikrų Lietuvos europiečių“ šventę draugai

Gegužės pirmąją – Tarptautinę darbo žmonių dieną Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija vėl surengs EURO-šou „pirmųjų tikrų Lietuvos europiečių šventę“.

„Maloniai primename, kad šiandien, gegužės 1 d., 55 Lietuvos vaikai švęs devintąjį gimtadienį. Tai vaikai, gimę lygiai tądien, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą (ES). Šarūnas Birutis, dabartinis LR Kultūros ministras, kasmet sukviečia visus šiuos vaikus su šeimomis ir jie kartu pamini ir asmeninę, ir valstybei svarbią dieną. Šįkart „Euriukų“ – pirmųjų tikrų Lietuvos europiečių – šventė vyks LR Kultūros ministerijoje Vilniuje (J.Basanavičiaus g. 5, LT-01118) šiandien nuo 13 iki 16 val.“ – rašoma Kultūros ministerijos išplatintame pranešime.

Kaip rašoma tame pačiame pranešime „Pirmuosius tikrus Lietuvos europiečius“ linksmins  TV laidų vedėja, folkloro dainininkė ir atlikėja, etnomuzikologė, etninės kultūros puoselėtoja, akademinio žemaičių jaunimo aktyvistė, humanitarinių mokslų daktarė – Loreta Sungailienė.

Džiugu, kad dabartinis Kultūros ministras rūpinasi, kad tikrieji „Euriukai“ nepamirštų liaudies iš kurios jie kilo papročių. Nors ir nebūdami tikrais europiečiais Lietuvos darbo žmonės sukūrė daug savitų ir įdomių papročių kurie deramai gali būti panaudoti einant šviesiu euro keliu į šviesią Euroateitį.

„Euriukų“ šventė šiemet rengiama kartu su Ateities institutu.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė