Init TV laidoje „Nuomonės“ apie mitingo „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę“ reikalavimus (3)

Balandžio 28 d. mitingas | D.Kamenicko, tiesos.lt nuotr.

Balandžio 28 d. mitingas | D.Kamenicko, tiesos.lt nuotr.

Gegužės 2 d. 19 val. Init TV  laida „Nuomonės“ parodys pokalbį su Nepriklausomybės akto signatarų Romualdu Ozolu ir „Vilnijos“ draugijos pirmininko pavaduotoja, Lietuvos Sąjūdžio tarybos nare Nijole Balčiūniene apie mitinge „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę“ keltus klausimus ir reikalavimus .

Balandžio 28 d. prie Seimo Nepriklausomybės aikštėje vykusį mitingą prieš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) antikonstitucinę veiklą ir reikalavimus surengė Lietuvos rašytojai, aktoriai, kompozitoriai, akademikai bei signatarai. Virš 2 tūkstančių žmonių mitinge reikalavo iš Lietuvos valdžios netenkinti LLRA antikonstitucinių reikalavimų oficialiuose dokumentuose rašyti asmenvardžius ne tik valstybine, bet ir kitomis kalbomis, o vietovardžius ir gatvių pavadinimus ne valstybinėmis kalbomis, dar šiais metais įvykdyti suvienodintą baigiamąjį valstybinį kalbos egzaminą visiems šalies abiturientams. Teisinėmis priemonėmis užkardyti prieš Lietuvos Respubliką nukreiptą ardomąją LLRA veiklą. Panaikinti jos atstovų neperžengus koaliciniams sąrašams galiojančio 7 proc. rinkiminio slenksčio neteisėtai įgytus LR Seimo narių įgaliojimus ir LLRA kaip legaliai veikiančios antivalstybinės politinės partijos juridinį statusą.

Pasak mitingo rengėjų, jei Lietuvos valdžia aklai tenkins LLRA reikalavimus, tai bus dar labiau išplėsta ir juridiškai sustiprinta faktiškai jau dabar egzistuojanti Pietryčių Lietuvos autonomija ir sukurtos prielaidos  ateityje įgyvendinti autonomininkų prieš du dešimtmečius nepasiektą tikslą – atskirti nuo Lietuvos jos teritorijos dalį.

***

Kiekvieną savaitę rodoma aktualijų laida „Nuomonės“ pateikia žinias iš pirmų lūpų apie svarbiausius įvykius ir aktualiausias problemas šalyje, sostinėje ir laikinojoje sostinėje.

Šios laidos metu žiūrovai gali tiesiogiai dalyvauti pokalbyje ir išsakyti savo nuomonę rūpimu klausimu el. paštu tvnuomones@gmail.com arba studijos telefonu (8 37) 210 140.

Laida kartojama penktadienio ir šeštadienio rytais, jos įrašus galite matyti ir Init TV interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė