Zapyškį ir Kulautuvą bus galima pasiekti laivu (nuotraukos) (0)

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Gegužę iš senosios Kauno prieplaukos į Kulautuvą ir Zapyškį keleivius pradės plukdyti laivas „Tolstojus“.  Balandžio 25 dieną posėdžiavusi Kauno rajono savivaldybės taryba vėl nusprendė finansiškai paremti šį turistų pamėgtą maršrutą.

Kaip ir ankstesniais metais, plaukimas Nemuno maršrutu Kaunas–Zapyškis–Kulautuva–Kaunas truks tris valandas, o dar dvi valandas keliautojai pramogaus ir iškylaus Kulautuvoje. Čia jų paslaugoms veiks kavinė, su miesteliu ir atnaujintu miško taku supažindins gidas.Nuo denio bus galima pasigėrėti įspūdingais Nemuno šlaitais bei architektūros paminklais.

Dešiniajame Nemuno krante įsikūręs Raudondvaris su  Šv.Kūdikėlio Jėzaus bažnyčia ir įspūdingu dvaru, kurį Kauno rajono savivaldybė baigia prikelti naujam gyvenimui. Istorinis Raudondvario dvaras – tai Lietuvos didikų Radvilų, Zabielų, Tiškevičių rezidencija. Grafai Tiškevičiai miestelyje pastatė bažnyčią, kleboniją, įkūrė parką, įrengė oranžeriją.

Kairiajame Nemuno krante pušynuose skendi Kačerginė. Šį miestelį buvo  pamėgę net trys lietuvių literatūros klasikai: Jonas Biliūnas, čia parašęs apsakymą „Brisiaus galas“, vaikiškų knygelių autorius Pranas Mašiotas ir sielos ramybės neradęs Vincas Mykolaitis-Putinas.

Iš karto už Kačerginės driekiasi Zapyškis su viena seniausių Lietuvoje Šv.Jono Krikštytojo bažnyčia. Kiekvieną pavasarį šalia bažnytėlės vyksta respublikinės aitvarų šventės.

Tarpukario metais tūkstančius poilsiautojų į savo paplūdimius sukviesdavusi Kulautuva šiandien tikisi atgauti kurorto statusą. Vasarą į festivalį „Akacijų alėja“ čia plūsta dainuojamosios poezijos gerbėjai.

Kauno rajono savivaldybė planuoja skirti dar daugiau dėmesio prie Nemuno esančių miestelių infrastruktūrai. Jau parengtas Zapyškio bažnyčios bei jos aplinkos sutvarkymo projektas. Kačerginėje taip pat planuojama sutvarkyti Nemuno pakrantę ir įrengti prieplauką.

„Kauną ir Kauno rajoną turėtų jungti ne tik laivų maršrutai, bet ir dviračių takai. Investavę į infrastruktūrą galėtume sukurti patrauklų Vidurio Nemuno turizmo žiedą“, – teigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Laive „Tolstojus“ telpa 100 žmonių, planuojama, kad jis plauks sekmadieniais. Gegužės 19 dieną numatytas pirmasis reisas.

Šiemet maršrutui iš Kauno rajono savivaldybės biudžeto skirta 30 tūkst. litų, todėl keleiviai už bilietus mokės ne visą kainą. Šį maršrutą nuo 2010 metų taip pat remia ir Kauno miesto savivaldybė.

Kelionė laivu į Kulautuvą suaugusiesiems kainuos 21 litą,  8–12 metų vaikams – 12 Lt., neįgaliesiems – 15 Lt, o vaikai iki 7 metų plauks nemokamai. Bilietus bus galima užsisakyti Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro interneto svetainėje.

Praėjusią vasarą laivas „Tolstojus“ į pakaunės miestelius plaukė 13 kartų ir gabeno apie 1200 keleivių.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė