NATO oro policijos misijoje Daniją keičia Prancūzija (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Balandžio 30 d. NATO oro policijos misiją Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje užtikrinant jų saugumą NATO oro policijos misiją pradeda Prancūzija.

Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyksiančios oficialios kontingentų pasikeitimo ceremonijos metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse Prancūzijos kariai perims iš Danijos karinių oro pajėgų.

Ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, Lietuvos karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, Prancūzijos oro gynybos ir oro operacijų vado pavaduotojas generolas majoras Dominykas de Lonviersas (Dominique de Longvilliers), Prancūzijos ambasadoriai Estijoje ir Latvijoje Frederikas Bijetas (Frédéric Billet) ir Stefanas Viscontis (Stéphane Visconti), Danijos, JAV Lietuvoje ambasadų, Šiaulių miesto ir rajono vadovybės atstovai.

Prancūzija NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse budės ketvirtą kartą nuo tada, kai 2009 m. kovą Lietuva drauge su Latvija ir Estija įstojo į NATO ir Baltijos šalių erdvėje pradėjo patruliuoti NATO naikintuvai.

Baltijos oro erdvėje be Danijos ir Prancūzijos jau yra patruliavę Belgijos, Danijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, JAV, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Rumunijos, Turkijos, Vokietijos kariai. Prisijungti prie šios misijos siekiant užtikrinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės saugumą taip pat yra nusprendusios Italija, Nyderlandai ir Vengrija.

2012 m. vasario 8 d. Šiaurės Atlanto Taryba priėmė spendimą neribotam laikui tęsti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė