Devyni iš dešimties prisipažįsta pažeidžiantys KET taisykles (0)

transportas9 iš 10-ties vairuotojų prisipažįsta, kad jiems tenka pažeisti kelių eismo taisykles (KET), o 4,5 proc. vairuotojų tai daro praktiškai kiekvieną kartą sėdę prie vairo. Tokius rezultatus atskleidė „Lietuvos draudimo“ inicijuotas tyrimas.

„Vairuotojų apklausos rezultatai parodė, kad daugumai vairuotojų tenka bent retkarčiais sąmoningai nusižengti KET. Įdomu tai, kad net 35 proc. apklaustųjų smulkius nusižengimus, pavyzdžiui, greičio viršijimą iki 10 km/val., stabtelėjimą neleistinoje vietoje išleisti bendrakeleivį ar panašius vertina kaip neturinčius reikšmingos įtakos eismo saugumui. Tačiau kelių saugumo ekspertai tikina, kad net ir nedideli KET pažeidimai trikdo eismą, gali erzinti ar išprovokuoti kitus eismo dalyvius ar būti avarijos priežastimi“, – sakė draudimo bendrovės atstovas Andrius Gimbickas.

Remiantys tyrimo duomenimis, atlaidžiau KET pažeidimus vertina tie vairuotojai, kuriems patiems tenka dažniau nusižengti taisyklių reikalavimams.  Tuo tarpu tie, kurie KET pažeidžia labai retai, retai arba praktiškai niekada, įsitikinę, kad net ir nedideli nusižengimai kenkia eismo saugumui, o vairuotojai už juos turėtų būti griežčiau baudžiami.

Apklausa atskleidė, kad kelyje dažniausiai KET pažeidžia jauniausi, 19-35 metų amžiaus eismo dalyviai. Daugiau nei ketvirtadalis jų – net 27 proc. –  teigia KET pažeidžiantys dažnai, labai dažnai ar kiekvieną kartą vairuodami. Tuo tarpu tarp 56-75 metų vairuotojų dažniau nusižengti KET tenka vos 6 proc. vairuotojų, jie įsitikinę esą atsargesni ir pavyzdingesni.

13 proc. vairuotojų nurodė, jog kitų eismo dalyvių padaromi smulkūs kitų vairuotojų pažeidimai juos erzina.

„Iš tiesų vairavimas judriame kelyje yra komandinis veiksmas, mes turime nuolat galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus eismo dalyvius, užtikrinti, kad mūsų atliekami veiksmai jų neklaidintų, nepakenktų eismo saugumui“, –  pastebėjo Andrius Gimbickas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė