Santariškių klinikų Akušerijos ir chirurgijos korpusas atspindi šiuolaikinį moderniosios architektūros modelį (1)

Santariškių klinikos akušerijaNuo kovo 1 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose naujajame Akušerijos ir chirurgijos korpuse pradėtos teikti aukščiausio lygio akušerijos, nėštumo patologijos, neonatologijos ir ginekologijos paslaugos. Šiame 269 000 kv. m. inovatyviame ir moderniame pastate įsikūrė Medicininės genetikos, Ausų, nosies, gerklės ligų, Akių ligų bei Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos centrai su naujausiomis, moderniausiomis reanimacijos-intensyvios terapijos skyriais bei operacinėmis. 

Kaip teigia Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Aleksandras Laucevičius, pagaliau pastatyta tokia ligoninė, kuri atspindi ne tik šiuolaikinį moderniosios medicinos vystymosi modelį, bet ir šiuolaikinį moderniosios architektūros modelį.

„Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo buvo jaučiamas trūkumas medicininės paskirties pastatus projektuojančiųjų architektų. Nes tokių įstaigų projektavimas reikalauja specialių įgūdžių, detalaus medicininių poreikių išanalizavimo, higienos ir įvairiausių kitų reikalavimų žinojimo. Taip pat svarbu, kad projektuotojas būtų susipažinęs su geriausių Europos ar net pasaulio gydymo įstaigų projektais. Galima pasidžiaugti, kad šiandien jau formuojasi tokių architektų ratas, tačiau vienas pirmųjų ir daugiausiai pasiekusių šioje architektūrinėje sferoje, manyčiau, yra Virginijus Juozaitis“, – sako prof. A. Laucevičius.

Anot klinikų vadovo, Akušerijos ir chirurgijos korpuse Virginijus Juozaitis sukūrė šiuolaikišką infrastruktūrą, kurioje tiek pacientai iš visos Lietuvos, tiek ir medicinos personalas gali jaustis saugiai ir patogiai.

Naujame akušerijos ir chirurgijos korpuse suprojektuotos tik vienvietės ir dvivietės palatos su WC. Korpuse yra 183 lovos. Paslaugas pacientams teiks 520 darbuotojų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė